Gumowe tuluje przedniego stabilizatora MkIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt sty 31, 2006 22:01

Jasne że to może stukać coś innego. Zanim zabiore się za wymiane sprawdze dokładnie, bo już mam dość tego :bajer:
Wróciłem własnie z trasy i mam strasznego nerwa, coraz głośniej stuka. To przez te piep***** dziurzyska. Szkoda że niemiałem przy sobie aparatu, to bym zapodał fotki jak może wyglądać droga w Polsce po zimie. Dosłownie gorzej jak ser szwajcarski, a drogowcy z tym nic nie robią. O przepraszam pomyłka, widziałem dzisiaj jeden samochód (służba drogowa) z którego panowie wyciągali woreczki i coś z nich wysypywali do dziur na drodze (na zimno). Potem dokładnie to ubili nogami i zawineli się do samochodu :panna: Kur** na co idzie nasz podatek drogowy płacony w paliwie??? Kolejny raz szoda że nie miałem aparatu, bo chyba byście umarli ze śmiechu jakbyście to zobaczyli :panna: Ja bym tych wszystkich co biorą ten podatek, a zapychają nim tylko kieszenie, a nie dziury w drodze :axe: :axe: :axe:
Pozdrowienia dla ministra transportu i kominikacji
:toimonster:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » śr lut 01, 2006 18:35

No niestety mi to już słów brakuje na tych ...... Ceny paliw ciśgle idą w góre a asfalty coraz gorsze, kołomnie powstała obwodnica jakieś 8 miesięcy temu a już łątają dziury!!

Czuje że jeszcze pojeżdże pare miesięcy i będe miał przekładnie kierowniczą do wymiany bo powoli zaczynam wyczuwać luzy.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt maja 02, 2006 22:13

Po długim czasie właśnie dziś wymieniałłem tuleje na nowe. Zakupiłem nowe gumy w sklepie za dwie sztuki zapłaciłem 12 PLN. Jako że niemam garażu oraz mozliwości skorzystania z kanału postanowiłem wymienić gumy na lewarku... :grin: Podniosłem samochód, odkręciłem koło a potem mocowanie tuleji. Aby wyciągnąć starą uszczelkę i mocowanie tuleji odkręciłem również stabilizator tak aby był luźny. Założyłem nową tuleje i dokręciłem ją śrubą troche dłuższą od oryginalnej gdyż nowe gumy są dość grube. Tak samo z drugą stroną. Na koniec dokręciłem stabilizator i ruszyłem w drogę w celu sprawdzenia czy stukanie ustało. Ku mojej radości nic już nie stuka... A więc podsumowując cały koszt 12 PLN i 2 godziny zabawy przy autku, jakby nie było bardzo tanio udało mi się to zrobić... :grin:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
maciej.12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 11:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maciej.12 » wt maja 02, 2006 22:40

Witam!!!
Piszecie tutaj o gumowych tulejach przedniego stabilizatora w MKIV, a ja jestem posiadaczem VW III i pojawiły się u mnie podobne pukania jak u Was, czy ktoś wie i może potwierdzić fakt, że w moim aucie jest ta sama przyczyna owej usterki?
Proszę o odpowiedź i poradę, z gory wielkie dzięki!!!



krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: krzysiek1980 » śr maja 03, 2006 15:10

sa te też gumy z poliuretanu twardsze i zarazem samochod prowadzi sie sztywniej podobno nie do zdarcie ,firma ktoa sie tym zajmuje po powerflex no i cena jest dosc duza



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » śr maja 03, 2006 16:12

Na allegro widziałem komplet takich gum to koszt ok 700zł :kac:



krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: krzysiek1980 » śr maja 03, 2006 16:31

no cena jest ladna ale jakie korzysci z prowadzenia samochodu



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr maja 03, 2006 21:05

No ładna cena to już wolałbym kupić jakieś tuleje z samochodu ciężarowego bo są znacznie wytrzymalsze i troche porzeźbić...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości