gaśnie - ma ktoś jakiś pomysł?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

gaśnie - ma ktoś jakiś pomysł?

Post autor: pawelz » śr sie 12, 2009 09:30

Witam.

Wczoraj wróciłem z pracy i było wszysko ok.
Dziś rano próbuję odpalić a tu zonk. Rzrusznik kręci, odpala ale po sekundzie gaśnie. I nie dusi sie, tylko jakby coś zapłon odcina. Następnie mruga kontrolka oleju. Drugi raz to samo. Ale olej niby jest. Na wszelki wypadek troszke dolewam (górny stan robie). I to samo. Nawet jak przytrzymałem gaz zaraz po odpaleniu to obroty idą w górę ale po owej sekundzie zapłon odcięty, po czym miga kontrolka oleju. Pytanie co jest?? Jak ktoś ma jakiś pomysł co mu jest, co to za objawy, to pliss niech się podzieli - z góry dzięki.

Pozdrawiam,
Paweł Z

[ Dodano: 12 Sie 2009 13:02 ]
Niech ktoś jaiekolwiek sugestie wstawi... cokolwiek, co mu może być? Bo nie mam nawet jak do mechanika dojechać :/
Ostatnio zmieniony śr sie 12, 2009 11:41 przez pawelz, łącznie zmieniany 1 raz.



vwuser
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 12, 2009 14:14
Lokalizacja: slask

Post autor: vwuser » śr sie 12, 2009 14:16

moze pompe oleju ci szlak trafil



Awatar użytkownika
paku69
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 02:03
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: paku69 » śr sie 12, 2009 15:45

Najpierw sprawdź czujnik oleju.


Jest MK III GTI 2e :)
Jest MK IV Highline AJM :)

K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » śr sie 12, 2009 15:50

czujnik oleju... pozniej immo :)


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » śr sie 12, 2009 17:30

K@mil_mk3 pisze:czujnik oleju... pozniej immo :)
Ano właśnie, immo. A możesz rozwinąć temat, co i jak sprawdzić? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy, to próba odpalenia zapasowym kluczykiem a ten został daleeekooo i będę go miał dopiero w przyszłym tygodniu :/



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » śr sie 12, 2009 17:34

pawelz pisze:Bo jedyne co mi przychodzi do głowy, to próba odpalenia zapasowym kluczykiem a ten został daleeekooo i będę go miał dopiero w przyszłym tygodniu :
To bylby najlepszy pomysł... bo moze byc tak ze cos stalo sie z chipem od immo... Jak masz oryginalny immo czyli w kluczyku (montowany seryjnie od 94) to jedynie go obejsc (jak sie da oczywiscie, bo nie jestem w temacie) no albo poczekac na ten drugi kluczyk i wtedy sprawdzic...
Mozesz zrobic jeszcze tak ze otworz ten kluczyk co masz. wyciagnik chip od immo i odpal (powinien odpalic i zaraz zgaśnie) , pozniej wloz go i sprawdz moze odpali...


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr sie 12, 2009 17:53

Może też odcinać fabryczny alarm. Rada na próbę awaryjnego odpalenia: konkretne walnięcie piąstką w parapet nad zegarami, naprawdę - może to pomóc jeśli przyczyną są tzw. zimne lub popuszczone luty w płytce alarmu.



pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » śr sie 12, 2009 17:57

K@mil_mk3 pisze: Mozesz zrobic jeszcze tak ze otworz ten kluczyk co masz. wyciagnik chip od immo i odpal (powinien odpalic i zaraz zgaśnie) , pozniej wloz go i sprawdz moze odpali...
No właśnie tak się dzieje - odpala i gaśnie po sekundzie. Niezależnie gdzie tego chipa mam (wyciągałem go).
Wszystko oryginalne, orig immo, orig kluczyki (oba) tyle że ten drugi póki co poza zasięgiem :/ A czy chip mógł się tak po prostu rozprogramować?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości