czy da się zamontować EDS do autka z samym ABSem?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

czy da się zamontować EDS do autka z samym ABSem?

Post autor: olafart » śr mar 04, 2009 12:16

mam takie pytanie jak w temacie:
mogę kupić zestaw EDSu- tzn. komputer, wiązkę oraz serwo- czy to wystarczy do zamiany mojego seryjnego ABSu na ABS/EDS? Dodam, że wszystko pochodziłoby z VR6, a ja mam GTi (2E). Czy w ogóle taka "operacja" ma sens, czy za dużo zachodu przy tym? zerkałem na forum, ale jednoznacznej odp. nie znalazłem....
pozdr. i dzięki z góry za odp :pub:



Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » wt sie 11, 2009 22:52

Odkopię temat bo widzę że na naszym forum jest już chyba ze 3 pytania o to samo. Koledzy czy ktoś już wstawił do swojego MKIII system EDS bo i mnie to interesuje a mam sam ABS.

Niech się ktoś zlituje i napisze co i jak chciaż ogólnie


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr sie 12, 2009 08:09

Z trochę innej beczki :
mam w mk3 ABS z EDS i mogę stwierdzić że ten EDS to kicha, uważam że montaż takiego EDS-u to strata sił i czasu.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » śr sie 12, 2009 08:38

zodiak pisze:Z trochę innej beczki :
mam w mk3 ABS z EDS i mogę stwierdzić że ten EDS to kicha, uważam że montaż takiego EDS-u to strata sił i czasu.

i do tego jeszcze kasy- też poczytałem trochę o tym EDSie- generalnie te wcześniejsze wersje, czyli np z mk3- gó**o daja, dlatego odpuściłem temat :bajer:



Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » śr sie 12, 2009 09:41

Ja miałem okazję przejechać się 2.0 16v GTI i był tam ten systemik to byłem bardzo zdziwiony jego skuteczności. Koleś mówił że w zimę to idzie jak przecinak.

A co do ceny to hanss ma tego sporawo ale i tak ze 400zł trzeba na komplet wydać.
Tylko że z jego ogłoszeń widziałem że przeważnie ma od VRa więc nie wiem czy to podejdzie do mojego 1.8 :grin:


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr sie 12, 2009 18:01

piertn pisze:Ja miałem okazję przejechać się 2.0 16v GTI i był tam ten systemik to byłem bardzo zdziwiony jego skuteczności. Koleś mówił że w zimę to idzie jak przecinak.
Wiesz, ja też ma 16v i uważam, że ten układ niewiele daje. Bynajmniej na tyle niewiele żeby go specjalnie montować, co innego jak się już go ma.
Piszesz o zimie. Powiem ci tak, ten EDS działa praktycznie tylko przy ruszaniu lub podczas bardzo powolnej jazdy (nie zauważyłem jego pracy już w czasie normalnej jazdy).
Jego działanie objawia się "waleniem" hamulców tak jak przy hamowaniu z abs . Coś to może i daje ale jak nie możesz ruszyć bo ślisko to objaw jest taki że hamulce w obu kołach napierniczają a ty i tak stisz w miejscu :D . Nie chodzi mi o to aby się spierać ale ten mój EDS to taki raczej gadżet ;)


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » śr sie 12, 2009 19:37

zodiak, hm to żeś mnie zaskoczył kolego a ja sądziłem iż w zimę to rewelacja jest a jak jest jak mówisz to rzeczywiście zbyt wielkiego sensu nie ma żeby to montować.

Nigdy w zimę czymś takim nie jeździłem nie ma pewnie porównania z audi a4 z 2001 z asr i innymi bajerami.

Sądziłem iż to że hamuje jedno koło to drugie jakoś przyspiesza i jest dobrze a tak lipa.

Dziękuję za odpowiedzi co i jak z tym EDS-em


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr sie 12, 2009 20:31

Ten EDS działa na zasadzie : lewe koło się ślizga to hamulec zaczyna go dohamowywać ( tak jak przy hamowaniu z abs). Jak jest na prawdę ślisko (lód, zbity śnieg) to w tym momencie zaczyna się ślizgać prawe koło i EDS zaczyna je dohamowywć. W rezultacie jest jedno wielkie "tutututututu". Nie wiem do jakiej prędkości jazdy to działa bo ja działanie zauważyłem ( a raczej usłyszałem :D ) przy małej prędkości przy ruszaniu na lodzie lub zmrożonym śniegu.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 351 gości