spalanie 1.4 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gawer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 31, 2009 00:24
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

spalanie 1.4 16V

Post autor: Gawer » śr sie 12, 2009 01:18

Witam. :) Jestem nowy na tym forum. 2 tygodnie temu nabyłem golfa IV 1.4 16V 1998 i zauważylem że jak na tak nieduży silnik samochód sporo pali. Na 16 calowych kołach 205/55 z właczoną klimą w trasie spalił mi 7,2 l. Jeśli chodzi o miasto to jestem w trakcie eksperymentowania. Moi rodzice jeżdżą Seatem Ibizą 2003 r. wyposażonym w ten sam silnik i spalanie w trasie wynosi ok. 5,5 l bez klimy i na standardowych kołach 14 cali. Czytałem o przebojach z dużym spalaniem a także nadmiernym zużyciem oleju. Czy te silniki są naprawde tak nieudane ? Dodam że przebieg to 186 tysięcy. Zależy mi głównie na opiniach użytkowników Golfów z tymi właśnie silnikami:) Każda wypowiedź będzie dla mnie cenna :) Pozdrawiam wszystkich :)



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr sie 12, 2009 01:28

Gawer, szkoda ze nie zapytales sie przed zakupem, bo teraz to juz po ptakach..

silnik nie do golfa 4, bo jak widzisz takie spalanie to nawet dla 1.6 byloby niezlym wyczynem, bo za pewne mniej by spalil..

na pewno te kola go troche mula, a poza tym taka to juz prawda, ze te najmniejsze silniki nigdy nie sa oszczedne.. tu dochodzi jeszcze spory apetyt na olej, takze jak go drogo nie kupiles i nie inwestowales jeszcze w zadne naprawy, to moze warto pomyslec o sprzedazy, bo ani to oszczedne, ani bezawaryjne, ani przyjemnosci z jazdy nie daje.. jedynie gnic nie powinien jesli nie byl walniety, ale to w kazdym mk4...



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » śr sie 12, 2009 07:51

Sorry za offtop, ale jak widzę 200 nowych tematów powstających codziennie i oczywisty fakt, że szukajka się kłania to po prostu ręce opadają. Jak potem ktoś ma autentycznie nowy problem do rozgryzienia, to po 2 dniach jego temat ląduje na piętnastej stronie :grrr:

Jak mówię - było milion razy! Ja mam ten sam silnik i średnie 7.3, więc jesteś w normie. Że on tyle pali to tez nikogo w golfie nie dziwi. Jak kolega haps pisze - było najpierw poczytać i nie byłoby rozczarowania.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr sie 12, 2009 08:07

haps pisze:warto pomyslec o sprzedazy, bo ani to oszczedne, ani bezawaryjne, ani przyjemnosci z jazdy nie daje..
bla, bla, bla... :green_fuck:



Awatar użytkownika
Gracjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 20:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gracjan » śr sie 12, 2009 11:13

Witam mam ten sam silnik i takie same kola spalanie w miescie okolo 8L.
Oleju nie dolewam od wymiany do wymiany pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr sie 12, 2009 13:36

Koledzy! Tematem bęc do kosza. A na marginesie: Silniki najmniejsze w ofercie dla danego nadwozia kupuje się tylko w desperacji!



Awatar użytkownika
HMP
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pt maja 23, 2008 00:45
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: HMP » śr sie 12, 2009 16:16

Zico63b pisze:Silniki najmniejsze w ofercie dla danego nadwozia kupuje się tylko w desperacji!
Co za bzdura... Jakby każdy od razu potrzebował wyścigówki.



tome89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 25, 2009 13:15
Lokalizacja: SKOCZÓW
Kontakt:

Post autor: tome89 » śr sie 12, 2009 17:09

witam :)
jestem od niedawna SZCZĘŚLIWYM posiadaczem takiego też autka z tym silniczkiem.
i mi w mieście niestety jeszcze na 14" i na klimie to mi autko spaliło 7.5l. przyznam ze jak na tak mały silnik moc jego jest dobra co więcej chcieć do spokojnej jazdy:)
owszem dużo czytałem o tych silnikach i wszyscy straszą co to za wadliwy silnik niby "porazka" ale mi sie z nim NIC nie dzieje:) mam nadzieje ze tak zostanie :) w trasie jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić. a autko ma 203 tyś km
POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr sie 12, 2009 17:27

HMP pisze:
Zico63b pisze:Silniki najmniejsze w ofercie dla danego nadwozia kupuje się tylko w desperacji!
Co za bzdura... Jakby każdy od razu potrzebował wyścigówki.
Nie chodzi mi o przyspieszanie, broń boże - jestem od tego daleki.
Mam jednak doświadczenia z silniczkami w wersjach "standard" czy jak je tam firma zwała...
Sprawa jest taka, że te o najmniejszej w ofercie pojemności silnika są specjalnie oferowane dla posiadania w salonie samochodu o cenie "już od ...." a nie są to wozy do"normalnej" eksploatacji a tylko dla mało wymagających. Silniczki te w danych nadwoziach pracują prawie cały czas wysilone, stąd większe zużycie paliw, oleju i samego silnika. Dwa takie same nadwozia jadące po tej samej trasie i w tych samych warunkach mogą mieć różne spalanie: kolegi Polo 6N silnik 1,0 miał 5,8L jednego razu z Bielska do Krakowa a jadące z nim Polo 6n 1,4APQ (nasze!) - 5,3L!
To samo z np. Fiatem Cinquecento 700 - jeśli ktoś tym jechał w 3 lub 4 osoby - wie o czym piszę.
Powtarzam więc, nie wyścigi a normalna, wygodna eksploatacja bez ograniczeń.
P.S. Teraz mam maxi moment obrotowy - 1,9 w Dieslu :okej:


À propos postu Kolegi Kiss: faktycznie - i hałas i szybkość mam jak w Ursusie ale też tak samo ciągnie przyczepę; i dwa okeje: :okej: :okej:
Ostatnio zmieniony śr sie 12, 2009 21:27 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr sie 12, 2009 20:08

Zico63b,
Zico63b pisze:Silniki najmniejsze w ofercie dla danego nadwozia kupuje się tylko w desperacji!
Masz 1.9 bo chcesz oszczędzać. Kupiłeś starsze auto z dieslem. Ja wolałem nowszy model, silnik 1.4 demonem szybkości nie jest, ale mi spokojnie starcza.
przy okazji, nie zawsze kupujemy auto ze względu na silnik. Mam rodzine i patrzyłem na względy bezpieczeństwa, bezawaryjności a w nowszym rocznikowo modelu szansa na awarie jest mniejsza.
Wielu z nas na forum ma 1.4, a czy jesteśmy desperatami ? Przemyśl swoje słowa.
Pozdrawiam i życze miłych wakacji ;)

ps. a 1Z ogólnie zdaje mi sie że dużo hałasu a nie jedzie



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tomi36 » śr sie 12, 2009 20:13

mam ten sam silnik 1,4 16v i taki problem zalewa się i trzeba długo kręcic zanim odpali a czasem normalnie zapala przy ruszaniu trzeba dac więcej gazu i na szybszych obrotach bo tak sie zadusza moze ktos cos doradzi



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr sie 12, 2009 20:24

kiss ma racje,polejcie mu :grin:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Re: spalanie 1.4 16V

Post autor: Corso » śr sie 12, 2009 22:59

Gawer pisze:Witam. :) Moi rodzice jeżdżą Seatem Ibizą 2003 r. wyposażonym w ten sam silnik i spalanie w trasie wynosi ok. 5,5 l bez klimy i na standardowych kołach 14 cali.

Zmien koła na takie przewidziane dla tego auta na 15 calowych 195,wyłącz klime i też będzie mniej palić
A seat ibiza to odpowiednik polo który jest lżejszy i mniejszy niż golf,więc co się dziwisz?
Pomyślcie troche zanim zaczniecie pisać bzdury



krzysiek2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:04
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post autor: krzysiek2008 » czw sie 13, 2009 02:05

Ja mam przejechane 235tyś silnik przerobiony na gaz i nie mogę nażekać.
Paliwa palił tak jak wam w granicach 7.5l/100 natomiast gazu bierze średnio 9l/100km. to zależy czy miasto czy trasa bez korków i świateł.
Jeśli chodzi o olej to najwyżej 100g. od wymiany do wymiany.
Każdy mówi że 1.4 to mół ,ja mam rodzinę i jak dla nas jest wystarczający. Przyśpieszenie napewno nie jest rewelacyjne szczególnie u mnie (kombik) ale na trasie w pięć osób 165/h to na ten silnik nie jest mało(wiadomo że spali więcej) ale jak komuś chodzi o przyśpieszenie to nie kupuje silnika 1.4 tylko o wiele mocniejszy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości