Jaki pobór prądu w stanie spoczynku ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Jaki pobór prądu w stanie spoczynku ?

Post autor: mishabest » pn sie 10, 2009 22:09

Witam wszystkich.
Mój problem polega na tym, że rozładowuje mi się aku. Rano mam problem z odpalaniem. Ledwo kręci rozrusznik ale kontrolki gasną, po chwili w końcu zapala. Problem pojawił się od momentu jak pokazał mi się niewielki dymek w okolicy kierownicy. Sprawdziłem wszystkie przewody od przełączników i stacyjki i nie wyglądają na nadpalone. Mierzyłem pobór prądu w stanie spoczynku i wyszło mi 0.15 A (150 mA). Pobór zniknął po wyjęciu bezpiecznika od radia. Teraz auto zapala normalnie. Wcześniej radio nie robiło problemów więc zastanawiam się czy coś mu się pomieszało i rozładowuje, czy to jednak aku już ledwo zipie bo pierwszej świerzości nie jest...
Szukałem informacji na temat poboru prądu w stanie spoczynku, ale podawane wartości są bardzo różne...
Z góry dzięki wszystkim za informacje :)



Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Masac81 » pn sie 10, 2009 23:04

Pobor pradu nie powinien przekraczac 0,01A przy wylaczonych wszystkich odbiornikach.Skoro po odlaczeniu radia problem zniknal to mysle,ze wlasnie ono jest sprawca kradziezy pradu z aku :ass:


[img]https://imageshack.com/i/fk515kg[/img]

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » wt sie 11, 2009 07:19

ok, sprawdzę w takim razie jaki pobór ma samo radio i wyjdzie czy coś się pokopało w instalacji czy poprostu radio zwariowało :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt sie 11, 2009 07:34

150mA to stanowczo za dużo, autko wraz z alarmem nie powinno pobierać więcej niż jakieś 20mA (to już max. przy jakimś prądożernym alarmie). 150mA rozładuje zupełnie sprawny akumulator w ciągu ok. 1,5 tygodnia!


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » wt sie 11, 2009 19:42

Wygląda na to że przez słaby akumulator przypadkiem odkryłem że to radio tyle pożera. U mnie rozładowywał się codziennie i teraz coś też słabo kręci ale swoje już przeszedł więc do wymiany. Natomiast jeżeli o radio chodzi to podpięte mam tak, że chodzi niezależnie od kluczyka w stacyjce. Wpadłem na podobny post i tam było coś o zamianie kabli zasilających... biorę się za lekturę :) Dzięki wszystkim za pomoc :) po punkciku za konkretne odpowiedzi :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości