Brak sygnału

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzychsolt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:07
Lokalizacja: Izbica Kujawska
Kontakt:

Brak sygnału

Post autor: krzychsolt » pn sie 10, 2009 20:28

Witam, mam taki problem, a mianowicie nie mam sygnału w mojej dwójce w sumie to od kupna, zdiagnozowałem już że przyczyną tego jest brak masy w kolumnie kierowniczej, tzn. dokładnie w tym środkowym wałku, próbowałem jakoś dostarczycz poprzez kabel który przytwierdziłem do przegłubu i owinołem wokół kolumny, żeby sie nie zerwał ale długo nie wytrzymał ten patent, jak można tam dostarczyć mase??



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » pn sie 10, 2009 20:37

kolego blaszka miedziana lub jakaś stal nierdzewna przykręcić do karochy i oprzeć na wałek kolumny , tak aby wygięta blaszka ślizgała się podczas kręcenia kierownicą po wałku

ale to dziwne bo masa powinna lecieć aż z malaga , pewnie masz golfa bez wspomagania lub z ale magiel na gumach jest zamocowany i nie daje masy

jako sposób nr 2 polecam zmasować do karoserii maglownice , jest tam wile możliwości np zdjąć osłonę krzyżak z magla i tam powinny być 2 śrubki na imbus i tam podpiąć


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

krzychsolt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:07
Lokalizacja: Izbica Kujawska
Kontakt:

Post autor: krzychsolt » pn sie 10, 2009 21:15

Ale mówisz o tyml krzyżaku zaraz przy maglownicy czy w środku nad pedałami??
Aha, mam go bez wspomy i nie wiem czemu nie ma masy.
Ostatnio zmieniony pn sie 10, 2009 21:16 przez krzychsolt, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt sie 11, 2009 13:08

No torchę to dziwne, że nie ma masy... Wałek kierownicy jest podparty na metalowym łożysku, te łożysko wciśnięte na metalową obudowę stacyjki, stacyjka jest na metalowej obudowie kolumny, która przyecona jest do nadwzia... Sprawdź, czy masz masę na obudowei kolumny kierowniczej, jak tak, to dalej - na obudowei stacyjki, na wałku kierowwnicy. Zobacz, gdzie ginie masa - miedzy jakimi elementami nie ma przejścia.



krzychsolt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:07
Lokalizacja: Izbica Kujawska
Kontakt:

Post autor: krzychsolt » wt sie 11, 2009 20:00

wszystko już sprawdzałem i masa na obudowie jest, stacyjce itp, nie ma jej tylko na wałku, tzn tak dokładnie to ona jest ale bardzo słaba przez co sygnał nie działa, a po dostarczeniu jej jest ok. Widocznie te łożysko słabo przewodzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości