Dławi sie chwile po opaleniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Dławi sie chwile po opaleniu

Post autor: j_a_r_o_o_o » ndz sie 09, 2009 22:04

Witam,

Od kilku dni mam problem z samochodem przy odpalaniu. Otoz, jak samochod postoi cala noc, to przy pierwszym odpaleniu przez pierwsze 30 sek chodzi strasznie nierowno - silnik pracuje tak jak np przy przebiciu na kablach wysokiego napiecia. Wiem ze kable sa ok, bo zmienilem jakies 3 tyg temu, kopulka i palec tez. Dodam ze od jakiegos czasu zauwazylem ze jak zgasze samochod przy temp 90 st, to po 10 min jak wlacze zaplon to jest 100 st (a samochod stal), nie wiem czy wina tej nierownej pracy nie jest czujnik temp. bo zauwazylem ze jak przygazuje to kilka sek pochodzi rowno i po chwili znowu jest to samo - tak jakby dostawal zly odczyt o temp silnika i tym samym nieodpowiednia dawke paliwa... co moze byc przyczyna? Czujnik, przeplywka (i gdzie jest i jak ja czyscic ewentualnie)? Silnik ABS 1.8



jADAM68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:30
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: jADAM68 » pn sie 10, 2009 15:51

witam
wczoraj pojawilo mi sie to samo identyczne problemy
zaczne od filtra paliwa potem pompa paliwa a potem- niewiem


----------------------

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn sie 10, 2009 16:04

jADAM68 pisze:witam
wczoraj pojawilo mi sie to samo identyczne problemy
zaczne od filtra paliwa potem pompa paliwa a potem- niewiem
jak sobie z tym poradzisz to napisz co bylo... sprawdz tez kable i kopulke bo moze u Ciebie to jest winne. Ja dzis zauwazylem ze pod wtryskiem tak lekko z tylu (po prawej) jest taka mala, wąska przezroczysta wtyczka - kompletnie nie wiem do czego sluzy - jak rusze (na ssaniu) to obroty maleja, wahaja sie... wyczyszcze moze pomoze, dam znac.
Ostatnio zmieniony pn sie 10, 2009 16:45 przez j_a_r_o_o_o, łącznie zmieniany 1 raz.



jADAM68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:30
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: jADAM68 » pn sie 10, 2009 21:50

dam znac
dzisiaj wymienilem filtr paliwa (o zgrozo 43zl)i to samo jutro jade gdzies pod komputer moze cos wyjdzie
narka

[ Dodano: 10 Sie 2009 21:56 ]
a --a kable musza byc dobre bo mam go zagazowanego i po przejsciu na gaz chodzi bez problemu a z powrotem na paliwo i przerywa jutro musze to wyczaic
narka

[ Dodano: 10 Sie 2009 21:56 ]
a --a kable musza byc dobre bo mam go zagazowanego i po przejsciu na gaz chodzi bez problemu a z powrotem na paliwo i przerywa jutro musze to wyczaic
narka


----------------------

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn sie 10, 2009 21:59

ja jeszcze obczaje czy gdzies jakis wezyk nie jest zagiety i poczyszcze wszelkie wtyczki, pzdr


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

jADAM68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:30
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: jADAM68 » pn sie 10, 2009 22:15

no tak trzeba sie troche pomeczyc
a mam identycznie takie same objawy a musze to zrobic bo moja tym jezdzi i ja to juz wkurza narka

[ Dodano: 12 Sie 2009 17:24 ]
czesc wczoraj wymienilem swiece i przeczyscilem kopólke palec i wszystkie wtyczki silnika wyciagalem iiiiii przeszlo pali juz normalnie i nie wiem czy to swiece czy któras wtyczka a starych swiec juz nie mialem czasu wkrecic zeby sie przekonac co bylo
narka pozdr

[ Dodano: 12 Sie 2009 17:24 ]
czesc wczoraj wymienilem swiece i przeczyscilem kopólke palec i wszystkie wtyczki silnika wyciagalem iiiiii przeszlo pali juz normalnie i nie wiem czy to swiece czy któras wtyczka a starych swiec juz nie mialem czasu wkrecic zeby sie przekonac co bylo
narka pozdr


----------------------

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości