wymiana filtra paliwa w MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sie 09, 2009 22:10

wiwi_19 pisze:nie nie mam tej banki
no to nie masz 1,8 tylko tak jak mówisz PNke , nie wiem co to za mechanik ,ze nie potrafił dobrac częsci , jezeli masz PNke, to nie masz tego filtra pod podłoga, i masz tylko taki pod maska, taki przezroczysty plastikowy :) nic wiecej :) blaszanego nie masz, bo wystepuja one w silnikach na wtrysku :) lub w dieslach pod maska ( oczywiscie to sa rozne filtry )

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 10:10 pm ]
wiwi_19 pisze:a do czego ta banka
to jst rezerwuar podciscnienia, do sterowania gaznikiem.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: wiwi_19 » ndz sie 09, 2009 22:13

a np.jednopunkt bo jak z tym komputerkiem??
Ostatnio zmieniony ndz sie 09, 2009 22:14 przez wiwi_19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sie 09, 2009 22:18

wiwi_19 pisze:a np.jednopunkt bo jak z tym komputerkiem??
jednopunkt to to trzecie, zdjecie ,które odrzuciłas wczesniej , no zastanawia mnie wlasnie ten "komputerek" a;e moze byc tak , ze podobnie jak u kumpla, niby miał komputereek , niby miał krokowiec na wezu od gazu ale jak odpielismy komputek odpielismy i krokowiec a auto nadal chodzilo :) wiec to tak dla picu moze byc, bo teraz zeby przejsc przeglad z gazem to instalacja gazowa musi miec elektronike :) no to wyglada to jak elektronika, a nie dziala tak jak ona :) jzeli mialabys instalke z elktronika, to mialabys inny przełacznik :) taki jeden , typu reset, a nie I 0 II ( taki tez ma kumpel z ta niby elektronika )


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: wiwi_19 » ndz sie 09, 2009 22:32

jak wyłączam silnik to jeszcze komputer bzyczy a potem słychać pstryk rozłączenie i fakt jest taki że paski itp.. itd.. standard przy kupnie używanego sam. nie pasowały od 1.6 tylko 1.8 to już na marginesie i fakt jest taki iż mam filterek
Ostatnio zmieniony ndz sie 09, 2009 22:35 przez wiwi_19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sie 09, 2009 22:35

wiwi_19 pisze:jak wyłączam silnik to jeszcze komputer bzyczy a potem słychać pstryk rozłączenie
pierwszy raz sie z takim czyms spotykam :) jak bedziesz miala okazje i mozlowisc , to strzel jakas fotke tgo komputerka i silnika , moze ktos cos wymysli .


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: wiwi_19 » ndz sie 09, 2009 22:39

przy odpalaniu też czekam ale może to standard aż lampeczka zgaśnie ta srodkowa nad wskazówka od temperatury



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sie 09, 2009 22:40

wiwi_19 pisze:przy odpalaniu też czekam ale może to standard aż lampeczka zgaśnie ta srodkowa nad wskazówka od temperatury
ni musisz czekac :) ona tz zgasnie jak odpalisz , to nie diesel , ze musisz czekac na zgasniecie jakiejs lampeczki :)
to jest taka forma sprawdzenia niejako obwdodów , czy czujnik temp cisnienia dziala, czy kontrolka ladowania działa , smarowania itd


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » ndz sie 09, 2009 22:43

wiwi_19,

popatrz tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... silnik%F3w

i powiedz który silnik najbardziej przypomina Twój :D


Let's Tune it UP !!

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sie 09, 2009 22:45

New_Man pisze:i powiedz który silnik najbardziej przypomina Twój :D
ale my to juz wiemy który silnik :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » ndz sie 09, 2009 22:46

guti,

z tego co przeczytałem to PN do którego pasują części z 1.8 co jest trochę dziwne ale możliwe :P


Let's Tune it UP !!

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

Post autor: wiwi_19 » ndz sie 09, 2009 22:51

;) niemieckie zdolności!!
Ostatnio zmieniony ndz sie 09, 2009 22:55 przez wiwi_19, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sie 09, 2009 22:53

New_Man pisze:z tego co przeczytałem to PN do którego pasują części z 1.8 co jest trochę dziwne ale możliwe :P
a doczytałes ze kolezanka napisała ze nie ma ping ponga do podcisnienia ? to jezeli nie ma to silnik PN sie pod to łapie , a jezeli to miałby byc 1,8 tak jak mechanik powiedział ( co on wymieniał ze mu czesci nie pasowaly wiwi ? ) to GU ma ping ponga , a nawiasem mówiac to jak sie komus chce pomóc , to sie sprawdza czy to cos moze byc pomocne :) bo akurat nie ma w tych silnikach podanych GU , ktory tez był podejrzewany :) ( nie winie Ciebie , ale Twoje dane sa niekompletne :) )
aa nie wiem czy mechanik nie wpadł na to ze to jest 1,8 po tym jak spojrzał moze na tył bloku silnika , bo tam nawet w silniku 1,6 jest wybite 1,8 :)

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 10:56 pm ]
roznie bywa z mechanikami, mnie jak sie ni chciało wymieniac w zime filtra paliwa,pojechalem do mchanika , wyminił ok, ale mowi ze mój golf to jest chyba jedynka , bo mam pojedyncze lampy , a dwójki miały podwójne :)
kolejny jak zabaczył jett coupe to mowił ze nie było takich aut, ze przód to od golfa, ale tył to wspawany jest i wogóle jakis taki dziwny.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » ndz sie 09, 2009 22:57

wiwi_19 pisze:jak wyłączam silnik to jeszcze komputer bzyczy a potem słychać pstryk rozłączenie
a czy podczas przekrecenia kluczyka (przed uruchomieniem silnika) tez wystepuje to bzyczenie??



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sie 09, 2009 22:58

wiwi_19 pisze:;) niemieckie zdolności!!
tu juz nie chodzi o niemiecki zdolnosci , tylko o naszych rodzimych "szpeców" ktorzy nie rozrozniaja silników :) przyjechałabys widzisz PNka , albo GU i on by nie wiedział czy to 1,6 czy 1,8 , mozesz poszukac sobie na silniku oznaczenia, miedzy 3 a 4 swieca ponizej jest takie płaskie pole, na nim powinien byc wybity symbol silnika :)

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 10:59 pm ]
wiwi_19, powiedz co ty wymienialas u tego mechanika, ze on powiedzial ze od 1,6 nie pasuje ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości