[mk3 1.4] OGROMNE SPALANIE!!! jaka przyczyna???POMOCY!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

[mk3 1.4] OGROMNE SPALANIE!!! jaka przyczyna???POMOCY!!!!!!!

Post autor: bartas_pn » wt sty 31, 2006 21:37

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPALANIE OK. 80l/100km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

witam! od 3 miesięcy jestes posiadaczem golfa 3, jest w nim inst. gazowa. aby przejsc na gaz potrzebuje teraz zimą przejechać jakies 1-1.5 km na benzynie. Problem tkwi w tym, że na pocz. grudnia zatankowałem bak do pełna (ok 50l beny) i po miesiącu samochód zaczął mi skakać i zrywać, pare dni potem juz go nie moglem odpalic. Po odholowaniu de mechanika okazało się ze nie mam benzyny. JAK TO MOŻLIWE SKORO NA 50l benzyny ZROBIŁEM MAX 70km??? dolałem do niego 10l benzyny i po 5 dniach, czyli może 10 km na benie znów ten sam problem. Mechanik stwierdził, ze bak nie przecieka, i skasował 200 za to. nie mam już siana dlatego prosze was o pomoc. CO ROBIĆ????

dodam jeszcze że
1)na gazie spalanie jest normalne-zimą ok 11l
2)po jego kupnie mialem odpowietrzany bak bo bena nie chciala wchodzić(mozliwe ze sie wtedy cos uszkodziło??)
3)mam zepsuty wskaźnik paliwa(nie wiem czy czujnik czy wskaźnik, poprostu sie nie rusza)



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt sty 31, 2006 21:45

witam.
NIESAMOWITE!!!.
albo gubisz to paliwo(wyciek, niekoniecznie z baku) , albo pali jedno i drugie ale by się zalewał, albo ktoś ci je poprosu kradnie.
pozdro.



bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » wt sty 31, 2006 21:51

nic sie nie zalewa, ani nikt nie kradnie, tych dwóch rzeczy jestem pewien na 100%. Z tym wyciekiem to sprawdzałem, ale jak trochę się poprawi pogoda to jeszcze raz wezme go przebadam. A jeśli to nie jest nic z tych rzeczy? jak to wygląda z bardziej tech. punktu, gdzie co sprawdzac ew. wycieki itp?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sty 31, 2006 21:56

80l/100km
Tyle to pali najmocniejsza wersja EVO na torze :D


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt sty 31, 2006 21:57

musisz wjechac na kanał i sprawdzać wszystko pokolei od wlewu do samego silnika , na zapalonym silniku wtedy pompka działa i ewentualnie możesz zobaczyć wyciek.
no bo co innego może się dziać z tym paliwem.
pozdro.



Awatar użytkownika
Zehlen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 10:41
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Zehlen » wt sty 31, 2006 21:59

Wiesz co Ci powiem....

Zalałem ostatnio 5 litrów i w mrozy wystarczytło mi to na cztery odpalenia. Mam podobną instalacje, trzeba przejechać około 2km zeby silnik sie zagrzał i dopiero na gaz sie przełancza. Wydało mi sie to bardzo dziwne.. u mnie poza tym strasznie smierdzi benzyną..
Fachowiec stwierdził ze zapchane mam wtryskiwacze...



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sty 31, 2006 22:01

Mechanik stwierdził, ze bak nie przecieka, i skasował 200
#-o


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Prince2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Prince2005 » wt sty 31, 2006 22:11

A może walą cię na stacji? To jest niemożliwe aby spalał 80/100 :-k


Obrazek

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 31, 2006 22:43

Jak na benzynie jeździsz tylko na dawce rozruchowej to wcale nie jestem zdziwiony, no może troszke dużo. Jak to sprawdzić? - Pojezdzij bez gazu tak aby wypalić cały bak i wtedy zobaczysz jakie jest średnie spalanie.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » wt sty 31, 2006 22:44

tankowalem na 3 roznych stacjach, wiec raczej w rogi mnie nie wala :)
aha i beną ani gazem u mnie śmierdzi, przejezdzam na benie dokladnie 1,4 km za kazdym razem i sam przełączam

"fachowiec stwierdził, że mam zapchane wtryskiwacze.." czy cos pomogło, ile to kosztowało i co to jest? http://forum.vwgolf.pl/images/smiles/chytry.gif
chytry

pozdro, dla wszystkich pomocnych



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 31, 2006 22:47

bartas_pn pisze:Mechanik stwierdził, ze bak nie przecieka, i skasował 200
Zmień mechanika!!!!! Tyle to za wymiane baku a nie pooglądanie czy nie cieknie, bo to nawet zadarmo mozna zobaczyć


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » wt sty 31, 2006 22:47

tankowalem na 3 roznych stacjach, wiec raczej w rogi mnie nie wala :)
aha i beną ani gazem u mnie śmierdzi, przejezdzam na benie dokladnie 1,4 km za kazdym razem i sam przełączam

"fachowiec stwierdził, że mam zapchane wtryskiwacze.." czy cos pomogło, ile to kosztowało i co to jest?bo jaki to ma zwiazek ze znikającą benzyną http://forum.vwgolf.pl/images/smiles/chytry.gif
chytry

pozdro, dla wszystkich pomocnych

[ Dodano: Wto Sty 31, 2006 21:49 ]
tankowalem na 3 roznych stacjach, wiec raczej w rogi mnie nie wala :) gdzies cos musi uciekac
aha i beną ani gazem u mnie nie śmierdzi, przejezdzam na benie dokladnie 1,4 km za kazdym razem i sam przełączam

"fachowiec stwierdził, że mam zapchane wtryskiwacze.." czy cos pomogło, ile to kosztowało i co to jest?bo jaki to ma zwiazek ze znikającą benzyną http://forum.vwgolf.pl/images/smiles/chytry.gif
chytry

pozdro, dla wszystkich pomocnych



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 31, 2006 22:53

"fachowiec stwierdził, że mam zapchane wtryskiwacze.."
I tu ponownie stwierdzam cobyś zmienił mechanika. Jaki Ty masz ten silnik (typ)? Bo mam obawe że tam nie ma wtrysków a jest jeden wtrysk i jak się zatka to wcale nie leci.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » wt sty 31, 2006 22:56

Adamtd pisze:
bartas_pn pisze:Mechanik stwierdził, ze bak nie przecieka, i skasował 200
Zmień mechanika!!!!! Tyle to za wymiane baku a nie pooglądanie czy nie cieknie, bo to nawet zadarmo mozna zobaczyć
ten mechanik tez stwierdzil ze nie ma beny, do niego odholowalem auto, ale 200 to mie zgieło..

z tym rozruchem, to przez przesady, nie moze przeciez brac 80l/100 !!!!! przy innych autach o wiekszej pojemnosci z komputerem pokazujacym chwilowe spalanie itp to nie przekracza 20l srednio(nie mowie o przysp. wiekszym)

ale nawet gdyby mialo to cos wspolnego z gazem, to komu pali tyle, jaki sens instalacji gazowej?? nikt tak nie ma przeciez

[ Dodano: Wto Sty 31, 2006 21:59 ]
to z tymi wtryskiwaczami, to nie ja napisalem, tylko sie pytam o co chodzi.

silnik ABD na monowtrysku, to ma jakies wieksze znaczenie?

[ Dodano: Sro Lut 01, 2006 11:50 ]
jeszcze dodam, ze dwa dni temu ruszylem, w-tko elegancko. po paru godz znow chcialem go odpalic (za kolejnym odpaleniem tego samego dnia potrzebuje przejechac mniejszy dystans zeby wejsc na agz, a czasem odpalam i na gazie) na benie i nagle znikad szarpanie itp.. wlalem mu 3 litry uzywalem od tego momentu tylko gazu. nastepnego dnia chcac go odpalic na benie znow szarpanie, przerywanie... te 3 litry musialy gdzies zniknac, skoro nie byly ruszane, a pod autem nie ma sladow zadnych wyciekow, czysty śnieg :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 350 gości