termostat ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 12:43
Lokalizacja: sosnowiec

termostat ???

Post autor: marcinck » ndz sty 29, 2006 19:45

Jestem nowicjuszem na forum jak i w posiadaniu VW Golf III może i ten temat był poruszany za co wielkie sorki ale nie mogłem go znależć. Mój problem polega na tym że prawdopodobnie mam walniety termostat bądz wskażnk temp. tzn tem na wskazniku nie podnosiła mi sie powyżej 70 dopuki sie nie zorientowalem że w zbiorniczku na płyn chłodniczy nie mam wcale płynu po dolaniu płynu wskażnik na tych duzych mrozach nawet sie nie podnosił dopiero po przejechaniu ok 30 km lekko oderwał się od podpórki wskażnika, ogrzewanie strasznie słabo grzeje ciepłym powietrzem na 1 poziomie dmucha gorącym jak tylko zwiększe na 2 zaczyna dmuchac chłodnym. Więc czy to ten termostat czy moze jeszcze czujnik temp musze wymienić???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 29, 2006 19:48

Termostat na stówe, a o wymianie znajdziesz kupe postów, nawet w ciągu ostatnich dwóch dni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 29, 2006 19:51

Napisz odpowiedzi na takie pytania:
- jaki masz silnik
- czy jak nagrzewasz auto to dolny wąż od chłodnicy grzeje sie prawie rowno z górnym
- jak dolałeś płyn to go ubywa czy nie
- kiedy ostatni raz widziałeś plyn w zbiorniczku (przed dolaniem) - czy dobrze zrozumiałem że zbiorniczek był zupełnie pusty



marcinck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 12:43
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: marcinck » ndz sty 29, 2006 20:04

Mam Silnik 1.8 AAM obawiam się że płynu nie było odką kupiłem autko czyli 2 miesiące a dolałem go ok 1 litra tzn tyle brakowało go żeby było na MAX w zbiorniczku i nie ubywa go a węży nie sprawdzałem czy przy sprawdzaniu silnik ma długo chodzic tzn zrobic to po jakies dłższej jeżdzie czy wystarczy jak go odpale i troche pochodzi na wolnych obrotach( z czym tez mam problem ale poszukam na forum informacji na ten temat żeby nie dodawać tematu który juz był)??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 29, 2006 20:38

Więc popierwsze zaglądaj częściej pod maskę. Po drugie: włacz zimny silnik i otworz maskę. Dotykaj systematycznie węży. Jeżeli obydwa będa grzały się równocześnie to na 200% termostat. Jesli górny jest gorący - na wskażniku ponad 80 stopni i wtedy dopiero dolny zaczyna być ciepły - to trzeba szykać dalej, bo termostat sprawny


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » wt sty 31, 2006 09:52

ile kosztuje termostat? bo widziałem takie po 30-40 zł. A drugie pytanie: czy jak wyleje płyn chłodniczy to będę mógł go wlać spowrotem?


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 31, 2006 10:13

krzysio pisze:ile kosztuje termostat? bo widziałem takie po 30-40 zł. A drugie pytanie: czy jak wyleje płyn chłodniczy to będę mógł go wlać spowrotem?
Termostat kosztuje tak jak pisałeś no już chyba od 20 zł można kupić. Płyn jak masz dobry, a go nie usyfisz przy spuszczaniu możesz wlac ponownie



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » wt sty 31, 2006 13:27

za Wahlera zaplacisz ok. 30zl



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » wt sty 31, 2006 14:10

A ile w warsztatach biorą za wymianę bo sam nie mam możliwości i umięjętności.


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » wt sty 31, 2006 16:06

mi mechanik krzyknal 40zl. Ale za tyle kasy to juz wole sam pojsc do garazu i troche powalczyc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 31, 2006 16:48

kadet pisze:mi mechanik krzyknal 40z
To tanio biorąc pod uwagę dodatkową robotę z odkręcaniem pompy wspomagania


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr paź 26, 2005 09:53
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zex » wt sty 31, 2006 17:20

są i tacy mechanicy co tę robotę nawet i 100 krzyczą :kac: :kac: :kac: , ja bym ci radził ażebyś poszukał se garażu najlepiej z kanałem i sam to zrobił. Z narzędzi potrzebne będą ci : klucz 10 , 13 16 płaski śrubokręt i coś żebyś mógł obejmę ściągnąć.
Nie jest to trudna robota . Jak będziesz miał pytania co i jak to wal jak w dym tydzień temu sam wymieniałem.

POZDRO :pub:


Golfik Golfik Golfik

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » wt sty 31, 2006 17:21

Jeszcze tak przy okazji, nalewając 7l płynu chodniczego będę miał poziom max na zbiorniczku wyrównawczym?


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » wt sty 31, 2006 19:42

A ja mam temp ok 70stopni i jak go tak troche pogonie to wtedy taka mam.Kiedys sie przejechalem kawalek i sprawdzilem te weze gorny cieply a dolny zimny.Powietrze w kabinie leci mi cieple tylko ta temperatura silnika...termostat do wymiany??Aha wymienialem chlodnice i ta nowa jest dluzsza od starej czy to moze miec wplyw na to ze silnik sie nie nagrzewa do tych 90 stopni??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 456 gości