Podświetlany daszek pasażera. Jak to podłączyć

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Podświetlany daszek pasażera. Jak to podłączyć

Post autor: Jajcek » pt sie 07, 2009 18:35

Nabyłem podświetlany daszek pasażera (+wiązka) i mam problem by to podłączyć. Z 1 kostki (3 piny) wychodzi kilka przewodów. W 1 oplocie są 3 przewody (brązowy, brązowo-biały, czerwony) a w 2 oplocie są 2 przewody (brązowy, czerwony). Oplot nr 1 jest wyraźnie dłuższy. Możecie mi pomóc z podłączeniem. Najlepiej by było gdyby ktoś poprostu napisał "kabelek taki i taki podłącz z kabelkiem takim i takim który jest tu". Jestem laikiem w tej dziedzinie dlatego wielkie dzeki za pomoc



Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » pt sie 07, 2009 19:01

z tego co pamietam jak rozbieralem jette to wiazka byla jedna z lampka podsufitki a potem zla pod dachem i slupkiem
nie pamietam dokladnie
poszukam wiazki to sie jeszcze odezwe
zrob zdjecia jak mozesz tej swojej


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sie 07, 2009 20:56

Ta wtyczka na 3 pinu jest od lampki podświetlenia wnętrza, no i zostaje jedna wtyczka, która jest połączona do daszka. Ogólnie zasilanie daszka było brane z lampki oświetlenia wnętrza - wiec przewody od daszka powinny być podłaczone do lampki oświetlenia wnetrza - do przewodów brązowego i czerownego,. Możesz sprawdzić w swojeje wiazce, czy przypadkiem czerwony i brązowy nie rozgałęzia sie przy wtyczce od lampki.



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » sob sie 08, 2009 09:35

Tylko że z kostki 3 pinowej wychodzą 2 oploty (łącznie 5 przewodów) jak pisałem wyżej. Wsumie można by poprostu obciąć z tej instalacj od daszków tylko 2 przewody i złączyć je z tymi co idą do lampki podświetlenia wewnetrznego auta. Będę musiał tylko zdobyć 1 kostke która będzie wpięta w kostkę przy daszku. Dobrze myslę???
Ostatnio zmieniony sob sie 08, 2009 10:19 przez Jajcek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob sie 08, 2009 10:26

Jajcek, no wychodzi 5 przewodów, bo dwa idą na daszek, a 3 pozostałe ida do instalacji auta. Po prostu do lampki dochodza 3 przewody, i we wtyczce dwa z nich są rozgalęzione - czerwony i brązowy. Czyli, pomimo, że wtczka ma 3 piny, to przewódów dochodzi 5.
Jajcek pisze:Będę musiał tylko zdobyć 1 kostke która będzie wpięta w kostkę przy daszku. Dobrze myslę???
- jeżeli nie masz tam nigdzie wtyczki dwupinowej, to tak. Po prostu bierzesz dwa przewody i łączysz je z kostką od daszka, a drugie końce łączysz z przewodem czerwonym i brążowym przy lampce.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 512 gości