Skrzynia biegów 020, oznaczenie 4T -prośba o pomoc.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
emssi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 30, 2007 18:41
Lokalizacja: Wrocław/Żywiec
Kontakt:

Skrzynia biegów 020, oznaczenie 4T -prośba o pomoc.

Post autor: emssi20 » sob sie 08, 2009 00:19

Witam,
mam pilną sprawę ze skrzynią biegów 4T z Golfa 2 TD. Nie znalazłem na forum żadnych konkretnych informacji, więc proszę o jakieś instrukcje jak mam rozebrać taką skrzynię na części. Problem jest w tym, że po odkręceniu wszystkich śrub, które spinają obie części skrzyni nie można jej przepołowić, bo coś gdzieś trzyma. Ewentualnie zadowolę się schematem takiej skrzyni. Bardzo prosze o pomoc, bo sprawa jest dość pilna a sam nie znalazłem sposobu jak to zrobić.


"Pasje jednego człowieka mogą być żałosnymi obsesjami dla drugiego" -James May.
Mój bolid: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166305

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob sie 08, 2009 14:43

moze to pomoże
www.brokevw.com
powiem ci ze jak nawet nie wiesz jak rozpolowic skrzynie a checsz ją rozbierac to nie wróży najlepiej ale mimo wszystko życzę powodzenia.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob sie 08, 2009 14:58

Ale rozumiem, że wybierak wycągnięty, piąty bieg ściągnięty, wykęcona śruba mocująca mechanizm biegu wstecznego (od dołu skrzyni), zdjęta flansza od tej strony, która ma być ściagana (lewa)? Jeżeli tak, to odkecasz wszystkie śruby na około układu różnicowego i na około obudowy skrzyni i teraz najlepeij jakbyś sobie zrobił jakiś przyrząd do ściagania tej pokrywy - nie podważaj przy brzegach, bo obudowa może pęknąc. Obudowa skrzyni trzyma się już tylko na łożysku wałka, które jest włożone na wcisk do obudowy. Bierzesz kawałek płaskownika, ceownika, czy coś podobnego i wiercisz 3 otwory - dwa mają być w takim rozstawie, żeby dało się przez nie przełożyć śruby i potem te śuby wkręcić w otwory, na których trzymała sie pokrywa piątego biegu. Z tym, że płaskownik ten ma przechodzić po przekątnej tego nazwijmy to "pola" w którym był piąty bieg, tak aby był nad wałkiem. Trzeci otwor powinien być trochę większy i być wywiercony dokładnie nad wałkiem - tam przekładasz trochę wiekszą śrubę i od spodu dajesz nakrętkę. Chodzi teraz o to, że przykręcasz ten przyżąd w mniejsce pokrywy piątego biegu a potem tą środkową śrubą wpychasz wałek do środka skrzyni - czyli jednocześnie wyciągasz obudowę.
Mam nadzieję, ze zrozumiałeś, o co chodzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości