Fatalny egzemplarz?Nieustajacy problem z gazem,help prosze:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Fatalny egzemplarz?Nieustajacy problem z gazem,help prosze:(

Post autor: andrus » wt sty 31, 2006 14:56

Witam!
Otoz walkuje juz to jakis czas i postanowilem zalozyc oddzielny temat,Prosze wszystkich wiedzacych co moze byc grane o pomoc i wyrozumialosc.

Zagazowalem golfa III 1.4 ABD wtrysk 93 rok, instalacja bez kompa i za nic juz nie chce jezdzic ani na gazie ani na benzynie.Problem jest taki ze na gazie trzyma obroty rzedu 1700-2000 wogole brak wolnych i chodzi jak chce,na benzynie wogole nie chodzi tylko gasnie a jak go gazuje to nim szarpie jak traktorem (na benzynie).Silnik jak chodzi juz na wolnych na gazie badz benzynie to strasznie sie "trzepie"a jak wlaczy sie jakis odbiornik np.wentylator to tez zdycha.Sprawdzany byl krokowy,TPS,i milion innych rzeczy(sa nowe swiece do gazu,czujnik temp.i ssania,filtry wszystkie,wymieniany wtrysk z cala gardziela,uszczelnione wszystko na silikon).Miedzy reduktorem jest register reczny,zakladali z 5 rodzajow mixerow i reduktorow na kazdym to samo.
Zauwazylem ze jak odczepie rure idaca na filtr powietrza to zaczyna normalnie schodzic z obrotow i trzyma 1000 ale ciagle sie "trzepie",jak zastawie ta rure chocby 1 palcem to odrazu łapie wysokie obroty,przeplywomierz czy podlaczony czy nie nie pomaga nic.
Sprawdzili kompa jest ok,lambda wymieniana i ok.
Jak odpalam go po nocy to trzyma 4000 obrotow na benzynie dopoki go nie przelacze na gaz(wymienionu czujnik temp.-ssanie).

Paranoja,ogolnie silnik zyje swoim zyciem.
Ps. sprawdzalem tez zapłon i cisnienie - sa ksiazkowe.
Pali od 10,5 - 11,5 lpg.
Mecze sie tak juz od wrzesnia a Gazownicy rozkladaja rece:(

Moze tylko dodanie kompa pomoze?Chcialbym miec jednoznaczna odpowiedz,prosze o wasze opinie i wskazowki.

Pomocy!

pozdrawiam i dziekuje:)



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » wt sty 31, 2006 15:37

a mozesz podeslac zdjecie jak masz to zalozone ?



BOB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 31, 2006 15:24
Lokalizacja: PRUSZCZ GD
Kontakt:

Post autor: BOB » wt sty 31, 2006 15:45

Mam golfa 2 1,3 pełny wtrysk miałem podobne objawy i było kilka usterek.
- nieszczelny układ ssący ( łapał lewe powietrze)
- źle ustawiony komputer instalacji LPG
- brak połączenia z sondą Lambda
Ten silnik nie da się oszukać na tanią instalacje bez kompa wydaje mi się że jak podłączysz tą instalke do kompa twój problem przestanie istnieć.



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » wt sty 31, 2006 15:53

postaram sie wstawic tutaj to foto jak najszybciej,wieczorkiem dopiero jednak nie szybciej,zagladaj prosze jak mozesz:)

Uszczelka na kolektorze ssacym jest nie wypalona i nawet zasmarowalem silikonem zeby wykluczyc ze lapie powietrze,jednak slysze ze cos tak gdzies posykuje...ale mechanik mowi ze to slizga sie pasek klinowy i wydaje taki dzwiek:/Powiedziano mi tez ze aby dobrze chodzil gaz to najpierw dobrze musi chodzic benzyna pozniej gaz bez kompa i dopiero gaz z kompem...odwracaja kota ogonem a dopoki gazu nie bylo na benzynie nie bylo zadnych problemow.

Mowia ze dziesiatki Golfow tak zagazowali i kazdy chodzi poprawnie i dziesiatki bez kompow nie widza potrzeby instalacji kompa a inni mowia wrecz przeciwnie.



wara99

Post autor: wara99 » wt sty 31, 2006 17:00

nie wiem czemu sie gazownicy upieraja zeby nie zakladac elektroniki gazowej przeciez ona ustala dawke gazu . Ja juz przerobilem ten temat na wlasnej skórze , jak nie bylo elektroniki to palil 12 l obroty skaklaly i sam przyspieszal , a jak zlozylem to spalanie 10 i inne problemy zniknely.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 246 gości