Skrzynia czterobiegowa w Golfie MK III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bouli23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 31, 2006 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynia czterobiegowa w Golfie MK III

Post autor: bouli23 » wt sty 31, 2006 12:34

Witam,
Niedawno kupiłem sobie Golfa MK III z silnikiem 1,4, z 1994 roku. Jednak mam pewną zagadkę. Chodzi mi o skrzynię biegów. Jest ona cztero biegowa. Zacząłem szukać specyfikacji skrzyń biegów i modeli Golfa w internecie i nie mogłem znaleźć żadnej informacji, że ten model mógłby mieć taką skrzynię. Wystepowały tylko pięciobiegowe. Czy może mi ktoś napisać czy była taka mozliwośc że znalazla sie u mnie taka skrzynia czy żyje w niewiedzy i ktoś zmienial skrzynie w samochodzie.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » wt sty 31, 2006 12:50

szczrze przyznam że jestem troche tym zdziwiony że masz 4 biegową w MK3
podejżewam że ktoś wymieniał skrzynie a tą pewnie kupił że to nazwe po promocyjnej cenie
i włożył 4 zamiest 5 biegowej a co najlepsze podejżewam że jest to skrzynka z MK2
od silnika 1.3


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » wt sty 31, 2006 13:14

stop!!
Wychodzily takie skrzynie czterobiegowe w mk3 w wersjach z silnikiem tylko i wylacznie 1.4 bardzo rzadko ale seryjnie!
Mialem ten sam problem i grzebalem i grzebalem i znalazlem!!
Masz w instrukcji od auta jesli posiadasz taka w specyfikcji z tylu informacje(tabela) o predkosciach na poszczegolnych biegach i tam jest drobnym druczkiem (*4-gang) tak samo jest 2 strony wczesniej przy tabeli spalania przy silnikach 1,4 (*4-gang)i pali 0,1dm^3 paliwa wiecej niz wersja 5 biegowa.
Ja mam pelniusia dokumentacje auta,mam nawet wypis i rachunek z salonu z Niemiec i w ksiazce serwisowej jest taka 'wlepka'zdarta z konkretnego egzemplarza i wklejona do tej ksiazki serwisowo-gwarancyjnej gdzie jest kod kreskowy opis wersji,silnika i informacja o skrzyni 4G czyli 4 gang-czyli po polsku 4 biegi!

Mozna to potwierdzic naukowo:) bo 1,4 uzyskuje Vmax juz 4 biegu ok.155km/h(oczywiscie leci znacznie wiecej,ok.170km/h) i w wersjach tzw.miejskich wychodzil pewien odlam z 4 biegowa skrzynia.Przekopalem tez internet i niemieckie fora tam jest mowa o wersjach 4 biegowych dlatego nie masz sie co martwic:)Wszystko jest w instrukcji i tabelach jesli posiadasz poczytaj trudno to znalesc ale jest ja bylem podobnie przerazony jak Ty i myslalem ze przelozyli skrzynie ale to nie prawda...ufff! :D

pozdrawiam:)
nie mam skanera bo bym to sekanowal i przeslal,

to jest dokladnie w instrukcji "Betriebsanleistung" z roku 93:
1*na str.146(tabela ze spalaniem) "Kraftstoffvebrauch"
2*na str.145 (tabela z V max i przyspieszeniem od 0-80 i od 0-100)"Fahrleistungen"
3*na str.73(tabela z Vmax na poszczegolnych biegach)jest ze 4 biegowy ma Vmax na 4 biegu

1*W wierszu jest napisane 4-/ 5- Gang...to samo co nizej :D
2*W wierszu dla 1.4 (44kW)j jest * i pod tabela tak:fur 4- und 5-Gang Schaltgetriebe...juz tlumacze dla 4 - 5 biegowych skrzyn:D
3*4-Gang - Hochgeschwindigkeit - 158 km/h

ale analize zrobilem....moze wstawie fotki tego pod wieczor:)
ps.pozatym mailem znajomego co przywlekl z Niemiec III z 95 tez 1,4 i tez z 4 biegowa skrzynia ...wiec 3 sztuki to raczej nie przypadek ze moglobyc cos przemieniane:)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sty 31, 2006 13:37 przez andrus, łącznie zmieniany 1 raz.



bouli23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 31, 2006 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bouli23 » wt sty 31, 2006 13:26

ok, wielkie dzięki
ja natomiast nie mam instrukcji ani żadnychinnych dokumentów świadczących o tym, że mogłaby byc taka skrzynia w tym modelu, więc byłem zaniepokojony, że coś jest nie tak.
teraz moge spac spokojnie
jeszcze raz dzieki
pozdrawiam



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » wt sty 31, 2006 13:39

są na pewno takie skrzynie. osobiście widziałem w 2 MKIII. Oba z 92 roku i oba 1.4!
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
andrus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 13:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andrus » wt sty 31, 2006 13:45

proszę bardzo nareszcie się komuś przydałem:)
pozdrawiam:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 248 gości