Gdzieś przecieka woda do bagażnika (fotka)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Gdzieś przecieka woda do bagażnika (fotka)

Post autor: danynx » czw sie 06, 2009 18:38

Niedawno odebrałem auto od blacharza/lakiernika. Malowali mi cały prawy bok. Prawdopodobnie po tym zabiegu po dzisiejszej myjce zauważyłem że przecieka mi gdzieś, skądś woda czego efektem jest kałuża w bagażniku w jego prawej części. Odkryłem co się dało i nie wygląda to na przeciek z lampy. Raczej skądś wyżej bo szmatka leżała w tym małym schowku po prawej stronie w bagażniku i była cała mokra. Skąd to może lecieć??

Poniżej fotka:

http://images39.fotosik.pl/172/1a6a2bf69d09505amed.jpg
Ostatnio zmieniony czw sie 06, 2009 18:43 przez danynx, łącznie zmieniany 1 raz.



Mułek VW3

Post autor: Mułek VW3 » czw sie 06, 2009 18:44

Od góry musi ci gdzieś wlatywać najlepiej to weś sobie go z góry zlej wodą i odkryj to gdzie masz ta szmatke może coś zayważysz. a był bity? chyba ze blacharze coś nie tak zrobili przyspawane zle albo cos bo ktorendys musi wlatywac ta woda.



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » czw sie 06, 2009 18:44

Miałem wodę w tym samym miejscu (oprócz tego w miejscu na kolo zapasowe itp) i to wlasnie z powodu zbyt słabej dokręconej lampy a uwierz mi sprawdzałem wszystko 10x i nic nie wskazywało ze to lampa. Dawałem nawet te gumowe korki/odpowietrniki na silikonie bo myślałem ze to w ulewie od dołu przez koło mi sie wlewalo tymi otworami :) Dopiero jak polałem szlałfem porządnie i wszedłem do bagażnika to zobaczyłem jak sobie ładnie woda od zewnętrznej strony lampy leci i zbiera w tych narożnikach. Polecam tą metodę i wszystko będzie jasne. Zamknij bagażnik, polej troche wody nawet z konewki czy wiaderka po dachu zeby woda spływała między klapą a błotnikiem i szybko sprawdź. Na 99% słabo dokręcona lampa/uszczelka lampy.
Ostatnio zmieniony czw sie 06, 2009 18:46 przez damiannn, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » czw sie 06, 2009 18:58

dzięki wielkie. zerknę na to dokładnie. Ale wystarczy dokręcić lepiej czy silikonem potraktować?



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » pt sie 14, 2009 12:30

I jak, zlokalizowałes źródło problemu?

Co do silikonu to musisz sam ocenić, u mnie obyło się bez niego :)



Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » ndz sie 16, 2009 21:40

damiannn pisze:I jak, zlokalizowałes źródło problemu?

Co do silikonu to musisz sam ocenić, u mnie obyło się bez niego :)
no niestety nie. odkręciłem lampę, niby uszczelka OK, dokręciłem mocno (ile mogłem) i po ostatnich ulewach niestety woda się przedostała do środka :/



Awatar użytkownika
qla125p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt cze 12, 2009 12:24
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: qla125p » pn sie 17, 2009 20:11

bankowo uszczelka pod lampą,u mnie było to samo,jak lałem wode to nie było widać gdzie cieknie,ale przejechałem się w bagażniku jak padał deszcz to wtedy woda wyłaziła z pod uszczelki w dole lampy



Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » wt sie 18, 2009 07:20

qla125p pisze:bankowo uszczelka pod lampą,u mnie było to samo,jak lałem wode to nie było widać gdzie cieknie,ale przejechałem się w bagażniku jak padał deszcz to wtedy woda wyłaziła z pod uszczelki w dole lampy
no nie wiem. Dzisiaj w nocy była straszna ulewa. Zajrzałem rano i widziałem małe kropelki jeszcze przylepione nad lampą jakby wzdłuż słupka



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt sie 18, 2009 08:36

danynx pisze:nie wygląda to na przeciek z lampy
danynx pisze:niby uszczelka OK
Jak będziesz tak gdybał to nigdy tego nie znajdziesz. Wytargaj tapicerki z bagażnika i pakuj się do środka. Druga osoba polewa wodą z zewnątrz a Ty siedzisz w środku i szukasz. Jak nie widać okiem to użyj np. szarego papieru toaletowego...na nim będzie widać każda kropelkę.



Awatar użytkownika
danynx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 15:22
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: danynx » wt sie 18, 2009 10:35

Qto pisze:
danynx pisze:nie wygląda to na przeciek z lampy
danynx pisze:niby uszczelka OK
Jak będziesz tak gdybał to nigdy tego nie znajdziesz. Wytargaj tapicerki z bagażnika i pakuj się do środka. Druga osoba polewa wodą z zewnątrz a Ty siedzisz w środku i szukasz. Jak nie widać okiem to użyj np. szarego papieru toaletowego...na nim będzie widać każda kropelkę.
masz rację. Na myjce najlepiej wyjdzie :)



Awatar użytkownika
SYPEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: czw gru 07, 2006 18:50
Lokalizacja: LESZNO VWielkopolska
Kontakt:

Post autor: SYPEK » wt sie 18, 2009 13:18

Ja miałem podobny przypadek w mk3 woda sobie leciała niewadomo którędy, i okazało sie że uszczelka lampy nie trzyma dobrze, a spowodowane było to najprawdopodobniej tym że między uszczelką lampy, a karoserią auta było troche syfu jakiś piasek, wyczyściłem to do błyszczącego lakieru przykręciłem pożądnie lampe i historia się skonczyła. Spróbuj też w ten sposób bo możliwe że samo dokręcenie lampy na hama nic nie da jeśli jakiś syf dostał się między uszczelke a karoserie.


MOJE MK3 GTI 20 JAHRE ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=451124&p=5438799#p5438799

Mariusz Hajduk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 20:08
Lokalizacja: Warszawa

winna jest kratka plastikowa...

Post autor: Mariusz Hajduk » wt wrz 08, 2009 16:34

u mnie leje się do bagażnika i zauważyłem ze przez plastikową kratkę która jest przy samym zderzaku, nawet ma jakieś luzy z drugiej strony to samo nie wiem co mam robić , czy podjechać do mechanika czy do blacharza lakiernika...pewnie trzeba będzie zdejmować zderzak. Pomocy !!!!!!!

[ Dodano: 08 Wrz 2009 18:44 ]
czy ktoś mi pomorze ?????????????????????????????????????????????????????


Mariusz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 345 gości