Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michalglce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 17, 2009 22:25
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: michalglce » śr sie 05, 2009 18:04

Witam.Dzisiaj w gofrze pojawil sie kolejny problem,otóż żarowki oswietlajace tablice rejestracyj Na sa niesprawne.Jedna świeci a druga nie.Oczywiscie wykryli to panowie niebiescy:).Sciema byla ze wymienilem zarówe i znowu sie przepaliła,jakos łykli.Sprawdzam a żarowki sprawne jakims dziwnym trafem nie dochodzi prad do jednej z zarowek.NIe chce rozbierac całego tylu wiec powiedzcie mi czy mozna z tej działajacej pociągnąc rozdzielnik i podpiac ta druga??Czy to da rede??Albo listwa z zarówek halogenowych??



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » śr sie 05, 2009 18:10

yyy... klapke sciagasz tą czarną co masz jak podniesiesz klape i masz do jednej idzie kabel i potem z tej jednej podzielone na drugą... (przynajmniej ja tak mam)


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
pancur0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:03
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: pancur0 » śr sie 05, 2009 19:30

koleeegooo na bank przerwany kabel.
Jak otworzysz bagaznik u siebie to masz z lewej i prawej strony takie czarne gumy w ktorych sa kable schowane. Prawa strona do prawego swiatelka no i lewa do lewego :p
rozbierasz ta ktora Ci nie swieci lutujesz i gra na nowo :bigok:


viewtopic.php?p=2433766#2433766" onclick="window.open(this.href);return false; <-- i po swapie ;D

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr sie 05, 2009 19:35

może tylko styki we wtyczce przyśniedziały.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr sie 05, 2009 19:37

pancur0 pisze:koleeegooo na bank przerwany kabel.
Jak otworzysz bagaznik u siebie to masz z lewej i prawej strony takie czarne gumy w ktorych sa kable schowane. Prawa strona do prawego swiatelka no i lewa do lewego :p
rozbierasz ta ktora Ci nie swieci lutujesz i gra na nowo :bigok:
w takim przypadku nie miał by nawet tylnych pozycyjnych , to jest jeden kabel , ma zły styk między jedną a drugą oprawką żarówki



michalglce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 17, 2009 22:25
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: michalglce » czw sie 06, 2009 12:44

A wiec tak: kable przeszukane i nie dałem rady stwierdzicw którym miejscu jest przerwany,pewnie gdzies multi głeboko.Wiec zrobiłem knifa typu:
od działajacej lampki kostka-kabel i połączenie.Wiec w sumie naprawione,fakt ze nie tak jak powinno byc ale działa :grin:



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Post autor: eastwood » czw sie 06, 2009 14:16

Witam,

Dobrze, że działa. Ale jakby Ci się nudziło to tak jak pancur0 pisze. Przy łączeniu klapy z dachem w gumach lecą kable. Tam się najczęściej łamią. Awarie podświetlenia tablicy, tylnej wycieraczki to w 90% połamane w tym miejscu kable. Zobacz ile kabli wchodzi do gumy a ile wychodzi. Może po złamaniu "uciekły" w głąb blach.

miś fazi napisał o tym samym kablu na pozycję i numer rej. U mnie te kable są niezależne i puszczone zupełnie inaczej. Wiązka od świateł idzie po podłodze.

pozd



Awatar użytkownika
pancur0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:03
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: pancur0 » pt sie 07, 2009 10:40

miś fazi pisze:
pancur0 pisze:koleeegooo na bank przerwany kabel.
Jak otworzysz bagaznik u siebie to masz z lewej i prawej strony takie czarne gumy w ktorych sa kable schowane. Prawa strona do prawego swiatelka no i lewa do lewego :p
rozbierasz ta ktora Ci nie swieci lutujesz i gra na nowo :bigok:
w takim przypadku nie miał by nawet tylnych pozycyjnych , to jest jeden kabel , ma zły styk między jedną a drugą oprawką żarówki

u mnie nie działało podświetlenie rejestracji, a pozycyjne były :>


viewtopic.php?p=2433766#2433766" onclick="window.open(this.href);return false; <-- i po swapie ;D

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sie 07, 2009 14:43

No bo kolega miś fazi, troche pokrecił, ale zamysł miał dobry :) Otóż, skoro świeci jedna lampka od podświetlenia tablicy, to znaczy, że kabel w gumowej osłonie jest cały - bo z jednego kabelka są zasilane dwie lampki. Porblem jest gdzieś między połączniem jedne lampki z drugą.
michalglce pisze:NIe chce rozbierac całego tylu wiec powiedzcie mi czy mozna z tej działajacej pociągnąc rozdzielnik i podpiac ta druga??
- no to mnie rozwaliło - przecież żeby wstawić te kostki to i tak musisz zdjąć tapicerkę klapy z tyłu... Co za rożnica?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 534 gości