1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » pn lip 20, 2009 09:08

weekendowe wypady poza miasto włączona klima 540 km przejechane i rano zalałem 36 litrów 98 vervy trasy po drogach lokalnych nie szybciej niz 100 km/h



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » pn lip 20, 2009 10:05

Hej :bigok: Od niedawna jestem wlascicielem IV z silnikiem 1.6 sr 74 kW. Wczoraj ruszajac z 1 biegu auto zaczelo jakos dziwnie ruszac znaczy szarpac, dławić się po wrzuceniu 2 biegu bylo juz ok. Dzisiaj jadac do pracy znowu mi sie to stalo przy ruszaniu spod świateł ale tylko raz. Po drodze auto zatrzymuje kilka razy na swiatlach. Co to moze byc?? Zauważyłem tez ze na jedynce auto jakos slabo sie zbiera w porównaniu do reszty biegów. Mial ktos z was taki problem? Czy to wina np świec i przewodów?



Marcin83-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marcin83- » pn lip 20, 2009 13:32

Witam. Problemy z mocą w tym silniku są już legendą. Zauważyłem np, że jak jest gorącą i auto się nagrzeje to jest strasznie mulasty. NIe wiem z czego to wynika. Nawet jak klimę wyłącze to się nic nie zmienia. Natomiast wieczorem jak temperatura spadnie to idzie jak szalony. Miał ktos taki przypadek? Dodam, ze przepustnica i przepływomioerz wyczyszczone a na kompie nie ma błędów.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn lip 20, 2009 14:36

Z tego co zauważyłem to jak się silnik dobrze nagrzeje to lepiej pracuje, przynajmniej u mnie :bigok:
Ostatnio zmieniony pn lip 20, 2009 14:37 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
afterace
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 23, 2009 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: afterace » czw lip 23, 2009 15:40

Witam wszystkich serdecznie !!
Jestem posiadaczem Seata Cordoba z motorem AKL, i od niedawna auto pali na 3 cylindry. Wymienione zostały świece, kable, cewka, sprężanie na każdym cyl. sprawdzone na 12 atm. Mój szanowny mechanik doszedł do konsensusu, iż brak jest sterowania jednym z wtrysków, jeśli zamieni podłączenia to przestaje działać inny wtryskiwacz. Czy jest to wg. was uszkodzenie ECU, czy może czegoś innego? ECU był wymieniany pół roku temu z powodu poważnej usterki, i wolałbym drugiej wymiany uniknąć....Pozdrawiam !!



Awatar użytkownika
mati68r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob maja 10, 2008 21:50
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: mati68r » pt lip 24, 2009 23:38

witam jestem zainteresowany założeniem dolotu w swoim Mk4 chciałbym się dowiedzieć ,czy ktoś ma już założony taki dolot i czy jest jakakolwiek odczuwalna poprawa chodzi mi o moment obrotowy i moc z góry dzięki

[ Dodano: 01 Sie 2009 21:06 ]
witam czy jest możliwośc chipować benzynowy silnik 1.6 SR i czy jest jakaś poprawa parametrów ,czy jest to tylko ściema tych co opisują działania takiego chipa i chca go sprzedać może ktoś ma wiedzę na ten temat



Marcin83-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marcin83- » ndz sie 02, 2009 22:41

mati68r pisze: [ Dodano: 01 Sie 2009 21:06 ]
witam czy jest możliwośc chipować benzynowy silnik 1.6 SR i czy jest jakaś poprawa parametrów
Przyłączam się do pytania>...



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » pn sie 03, 2009 20:07

adisb pisze: jak dotąd nikt chyba się z tym nie uporał
ja regularnie (co rok) czyszcze przepustnice i jest git :bigok:


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » śr sie 05, 2009 15:24

adisb pisze:jak dotąd nikt chyba się z tym nie uporał
Ja walczyłem przez rok i się uporałem ale kilka rzeczy wymieniłem:

-świece
-kable
-cewkę zapłonową
-sondę lambdę
-filtr paliwa
-czujnik temperatury
-termostat
-przemyłem przepustnice i ją zaadoptowałem
-wyczyściłem przepływomierz

Wszystko zrobiłem w przeciągu roku, bo jak zaczął mi się psuć to po kolei leciało jedno za drugim. Teraz raz na jakiś czas przeczyszczam przepływomierz i od półtora roku mam spokój z nierównymi obrotami i brakiem mocy :helm: .



Awatar użytkownika
obeliksss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 24, 2008 00:18
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: obeliksss » śr sie 05, 2009 16:43

Witam!

Mam mały problem z motorkiem 1.6sr AEH Automat.

Mianowicie czasami występuje takie zjawisko; jak mam na P to to mam obroty w okolicach 1200 nie falują lecz utrzymują się na takim zakresie ! a jak dam na R lub D to jest dobrze i jak znów zapodam na P jest ok. podczas jazdy oraz postoju na tych biegach np. na światłach też jest OK. Przepustnica czyszczona - adaptacja, wszystkie odmy itp są ok. Komp bez błędów. Kiedyś komp pokazał błąd jakiś związany z przepływomierzem ale wtedy nie zwróciłem na to uwagi. Dodam ,iż dzieje się to ciepłym motorze tak jak by ssanie zawiesiło.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sie 05, 2009 17:07 przez obeliksss, łącznie zmieniany 2 razy.


Gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=230560

Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » śr sie 05, 2009 23:03

obeliksss pisze:Kiedyś komp pokazał błąd jakiś związany z przepływomierzem
Jeszcze raz sprawdź przepływomierz, bo jak on nie działa to komputer chodzi na ustawieniach domyślnych i przez to silnik może tracić na mocy i więcej palić.

Na początek spróbuj przeczyścić przepływomierz. Tu masz mją PORADĘ . Jak po tym bedzie wyskakiwał błąd przepustnicy na kompie to trzeba wymienić ją.



Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

Post autor: smook81 » czw sie 06, 2009 00:33

temat o falujących obrotach to temt rzeka ale w moim przypadku wymiana sondy, przewodów i świeć oraz czyszczenie przepustnicy dało porządany efekt.

Ostatnio miałem problem ze "znikającym" płynem chłodzenia. A przyczyną była instalacja LPG a ściślej mówiąc membranka w reduktorze była popękana. Słyszamłem że to też ma wpływ na nie równą pracę silnika.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » ndz sie 09, 2009 16:50

:bigok: :bigok:
Czy można sprawdzić oznaczenie skrzyni na samej skrzyni a nie naklejce w bagażniku?? Chcialbym zobaczyć czy byla wymieniana zanim stalem sie właścicielem auta :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości