Kontrolka ciśnienia oleju miga i pika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wania1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob lip 04, 2009 16:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju miga i pika

Post autor: wania1989 » wt sie 04, 2009 19:50

Witam!Mam problem z moim MK 3.Od pewnego czasu po przejechaniu 30 km.Zapala się kontrolka oleju i pika.Po zgaszeniu silniku i odpalenia ponownie przestaje mrugać...Pojechłałem do mechanika sprawdziliśmy ciśnienie oleju..Stwierdził że ciśnienie jest jak w nowym silniku.Więc się ucieszyłem.Doszliśmy do wniosku że wine ma czujnik brązowy...Więc odrazu zamówiłem w Inter Cars nowy...Tylko ze niemieli brązowego więc wziełem czarny zamontowałem i teraz miga cały czas kontrolka ale już nie brzęczy...Niewiem już co to może byś nie mam pomysłów....
Ostatnio zmieniony wt sie 04, 2009 19:51 przez wania1989, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt sie 04, 2009 20:01

Czujniki są dwa, jeden niskociśnieniowy 0,25 Bara i wysokociśnieniowy (ą różne warości zależnie od silnika) - czarny ma 1,4 Bara.
Zasada jest taka,że jeden z tych czujników jest zwarty a drugi rozwarty bez ciśnienia oleju, przy ciśnieniu zmieniają stan na przeciwny, czyli ten pierwszy jest rozwary a drugi zwarty.
Nie pamiętam, który jest który :D. Najlepiej zmierz czy działają prawidłowo, wtedy wyeliminujesz usterkę w "zegarach".


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

krzysted
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 27, 2006 19:23
Lokalizacja: tuchola

Post autor: krzysted » wt sie 04, 2009 20:03

witam mialem podobny problem z moim mk3 1,8AAM po nagrzaniu sie silnika i predkosci obrotowej okolo 2000rp zapalala sie i brzeczala kontrolka od oleju sprawdzalem cisnienie kilka razy zawsze wynik byl dobry wymnienilem obydwa czujniki te nad filtrem oleju i tez nic nie dalo problem byl blachy slabo dokrecona oslona zaworów klawiatury czy jakos tak. nawet z jednej strony bylo widac ze sie poci. sprawdz czy nie masz podobnie jak to nie pomorze mozesz miec juz zajechana pompe oleju. obecnie auto zmieniłem na mk3 tdi 1z i jestem zadowolony.\
pozdrawiam



Awatar użytkownika
wania1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob lip 04, 2009 16:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: wania1989 » wt sie 04, 2009 20:19

A gdzie jest ta osłonka??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości