Nie otwiera się okno kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

argol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 29, 2006 17:11
Lokalizacja: Franciszków

Nie otwiera się okno kierowcy

Post autor: argol » wt sie 04, 2009 12:12

Mam problem z szybami sterowanymi elektrycznie. Szyba od strony kierowcy nie otwiera się w ogóle, zaś szyba pasażera otwiera się tylko od strony pasażera. Kiedy kliknę po stronie kierowcy na przycisk otwierający szybę pasażera słychać odgłos mechanizmu. Od strony kierowcy mogę również zamknąć szybę pasażera.
Mam nadzieje że nie zakręciłem za bardzo :)
Gdzie mam szukać przyczyny?



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » wt sie 04, 2009 13:48

to tak pierwsze co sprawdz guzik tzn jego wtyczke czy siedzi dobrze... musisz zdjac raczke... Jesli bedzie wszstko okej to .... kolo zawiasów drzwi masz taka gume :) jak ja zdejmiesz beda tam przewody i posprawdzaj kazdy, one lubia sie powycierac i sie łamią, a pozniej dzieja sie cyrki
Z tego co pamietam... brazowy jest napewno od szyb
Ostatnio zmieniony wt sie 04, 2009 13:50 przez K@mil_mk3, łącznie zmieniany 1 raz.


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

argol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 29, 2006 17:11
Lokalizacja: Franciszków

Post autor: argol » wt sie 04, 2009 14:41

Ok. obejrzałem sobie wszystkie kabelki i wydają się być ok. jedyne do czego mam zastrzeżenia to to że zarówno w prawych jak i w lewych drzwiach kabelki brązowy i czerwono-żółty są przedłużone( od kierowcy są po prostu zlutowane a od pasażera są połączone kostkami). Nie wiem czy to objaw tego że coś ruszyłem czy też tego że wcześniej tego nie słyszałem ale przy wciskaniu otwierania i zamykania szyby od kierowcy słychać buczenie z siłownika.



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » wt sie 04, 2009 14:44

argol pisze: Nie wiem czy to objaw tego że coś ruszyłem czy też tego że wcześniej tego nie słyszałem ale przy wciskaniu otwierania i zamykania szyby od kierowcy słychać buczenie z siłownika.
tez tak mialem jak mi sie pokruszyly szyby nie działały tylko slyszalem silniczek... musisz ladnie sobie je polutowac... widac ze ktos juz sie bawił :) bo tak jak mowilem one tam maja mało miejsca i dlatego tak sie dzieje :) a drzwi nie maja ograniczników i otwieraja sie max razem z kabelkami.


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

argol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 29, 2006 17:11
Lokalizacja: Franciszków

Post autor: argol » wt sie 04, 2009 14:55

No te przedłużenia są w dosyć dziwnym miejscu - zaraz przy wtyczce(z prawej i z lewej strony w tym samym miejscu). Muszę kupić takie wtyki i powkładać kabelki w kostke. Zobaczymy czy to pomoże.



Awatar użytkownika
Kinia TBu
Piguła
Piguła
Posty: 1107
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kinia TBu » wt sie 04, 2009 17:43

podłącze się do tematu bo problem również z szybą tyle że od strony pasażera. wczoraj zostały wymienione linki i zaczął się problem. Szyby otwierają się i zamykają niby normalnie aż do momentu w którym nagle silniczek robi się gorący i szyba się blokuje. Jak ostygnie to szyba znów chodzi super. Wystarczy nią trochę pokręcić w górę i w dół i znów silniczek gorący i szyba staje nieruchomo. Słychać wtedy że mechanizm niby działa ale szyba stoi w miejscu i nie reaguje na przyciski z zadnej ze stron. Dziwi mnie fakt że ten silniczek tak szybko się nagrzewa :crazy:
i tu pytanie: co jest? czemu silniczek tak szybko się nagrzewa ? i czy można go jeszcze odratować czy musi być kupiony inny żeby cały mechanizm działał bez szwanku ?
mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałam :bigok:


Nocne Mary Squad :los2:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości