nie działające podswietlenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

nie działające podswietlenie

Post autor: henio12323 » wt sie 04, 2009 12:42

mam taki problem ponieważ od pewnego czasu nie wiem nawet od jakiego nie działa mi podswietlenie w aucie. nie mam podswietlenia zegarów. z tego co wyczytałem z osłony bezpieczników to zegarek i podswietlenie idą na ten sam bezpiecznik a zegarek mi działa wiec moze byc cos jeszcze ? jak demontowałem zegar to widziałęm że taśma jest lekko uszkodzona i czy da sie to jakos obejsc ? i takie pytanie moze sie wydawac głupie ale co powinno byc podswietlane ? wiem że idą 2 zaróweczki na zegary i 1 żarówka na podswietlenie ustawiania nawiewu. czy jest jeszcze jakies podswietlenie które powinno działac ?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt sie 04, 2009 12:47

najlepiej to weź wyjmij ten panel od ogrzewania, tam jest osobny przewód od podświetlenia... sprawdź tam miernikiem czy masz 12V lub jakąś mała, sprawną żaróweczką. Jeśli bezpiecznik masz dobry i nadal Ci nie będzie świecić, to nad wyłącznikiem świateł masz "ściemniacz" oświetlenia zegarów - one często przestaja działać, lub się zabrudzają... tam jest taki rezystor z drutu oporowego nawinięty na ceramiczny korpusik, do tego dwie blaszki... łatwe do naprawienia.


vwlifestyle.pl
Obrazek

henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: henio12323 » wt sie 04, 2009 13:09

i włąsnie w tym problem że ktos chciałzrobic patent albo jakis tuning i tam gdzie powinna byc żaróweczka od podswietlenia tego nawiewu tyo ktos wsadził lampeczke choinkową przewody były takie cienkie że prze demontowaniu sie pourywały. dosłownie 3 włoski były w przewodzie. co do ściemniacza mam całkowicie nowy przełącznik. na starym cos sie zepsuło i nie miałem swiateł



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt sie 04, 2009 13:41

Na szaro-niebieskim przewodzie przy przełączniku świateł powinno być ok. +12V - w zależności, jak masz ustawione pokrętło jasności. To samo powinno być na kostce przy nawiewach o której pisał -=ren=-.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości