Woda w aucie POMOCY !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Huantez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 31, 2009 10:31
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Woda w aucie POMOCY !!!

Post autor: Huantez » ndz sie 02, 2009 23:04

Czy ktoś wie jak moge naprawic jeden malenki mankament ktory od 2 miesiecy jest dla mnie zagadka.

Przy raczce od maski silnika przecieka mi woda zdjalem oslone z bezpiecznikow no i faktycznie troszke mi tam zardzewialo i jak wlaczam na zaplon to mi w bezpiecznikach strzela poniewaz gdy pada jakos mi sie przedostaje woda do srodka leci przez te wszystkie bezpieczniki i zalewa mi podloge od kierowcy bylem u szybiarza sprawdzil szyba jest szczelna i za chiny nie moge dojsc do tego ktoredy moze mi to przeciekac moze ktos z was mial taki problem i mogl by mi pomoc :( :(:(:(:( mowa o Golfie III z 93r.

Dzieki za pomoc.


...::: HuAnTeZ :::...

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » ndz sie 02, 2009 23:13

udrożnij sobie kanaliki odprowadzające wodę założę się że są zapchane tylko nie wiem gdzie one są w mkIII :crazy:


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » ndz sie 02, 2009 23:13

Zapewne masz nieszczelną przelotkę uszczelniającą wiązki które przechodzą przez ścianę grodziową właśnie do skrzynki z bezpiecznikami. To częste przy montażu np LPG lub nieudolnych modyfikacjach car audio...

na wszelki wypadek upewnij się czy nie masz ubytków płynu chłodniczego - może przecieka Ci nagrzewnica...

daj znać co i jak.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Huantez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 31, 2009 10:31
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Huantez » ndz sie 02, 2009 23:19

no LPG nie bylo zakladane w tym aucie naszczescie :)
dobra porada jest, tylko nie wiem od czego mam zaczac i gdzie tego szukac poniewaz dopiero poznaje to auto :crazy:


...::: HuAnTeZ :::...

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » ndz sie 02, 2009 23:27

przelotki od kabli są mniej więcej pod zbiorniczkiem płynu od układu chłodzenia na ścianie grodziowej, patrząc od strony silnika; albo zaraz za skrzynką z bezpiecznikami tam gdzie kable od niej dochodzą do ściany grodziowej.

jeśli chodzi o kanaliki to masz je na podszybiu. Jak otworzysz maskę tam gdzie mas znumer nabity nadwozia, tam masz założoną plastikową osłonkę, na całej szerokości auta. jak ją zdejmiesz to po bokach tej przestrzeni będą po prostu dziury, które często są zatkane przez liście i cały syf z zewnątrz...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Huantez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 31, 2009 10:31
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Huantez » ndz sie 02, 2009 23:33

no to, to zdjalem i wyczyscilem dokladnie i solidnie i sprawdzilem jeszcze lejac wode i wszystko bylo ok ta sciana to chodzi o te uszczelki co kable przez nie przechodza do srodka jak rozumiem ?? jesli o to chodzi to je sprawdzalem i wszystkie sie trzymaja i sa szczelne


...::: HuAnTeZ :::...

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Post autor: Marcin997 » ndz sie 02, 2009 23:41

No ja mam bardzo podobny problem.. Nie jestem pewien czy tez cieknie mi po bezpiecznikach ale tak bardziej przy slupku na pewno... Tu jak rączka jest od otwierania machy... Czyścilem kanaliki na podszybiu i nic... Co bylo to jest..Szyber mi nie cieknie nie ma mowy bo go dziada zasmerfowalem silikonem... :grin: :grin: Caly czas mi cieknie tam i nie wiem WHY!



Huantez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 31, 2009 10:31
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Huantez » ndz sie 02, 2009 23:52

no to widze masz taki sam problem jak ja wiesz co najlepszym sposobem bylo by cala deske zdjac by mozna bylo dojsc do tego bo niestety jak by nie bylo nawet zobaczyc sie tam nie da co sie dzieje i ktoredy to sie dostaje :/


...::: HuAnTeZ :::...

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pn sie 03, 2009 09:13

Huantez, a masz szyber dach??
Marcin997 pisze:Szyber mi nie cieknie nie ma mowy bo go dziada zasmerfowalem silikonem...
jest to pewien sposób... ale jeśli masz niedokładnie zaklejony to woda nie musi wciekać do środka tylko opada na ten wewnętrzny mechanizm i tam ścieka 4 rurkami w słupki... one też się zapychają....

no to jeśli nie cieknie kablami ani nie masz zatkanych odpływów na podszybiu, to może zaciekać Ci szyba... w trójkach masz szyby wklejane z tą ramką na około. Jeśli źle się wklei to również może zaciekać woda przez szczeliny w kleju...

więcej pomysłów nie mam.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Huantez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 31, 2009 10:31
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Huantez » pn sie 03, 2009 16:53

mam szyberdach i wlasnie otwieralem go i on ma 2 kanaly takie z przodu i myslisz ze to moze byc przez to ?? ale on nie jest za[chany wszystko z nim jest ok.


...::: HuAnTeZ :::...

pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » pn sie 03, 2009 17:52

Huantez, sprobuj przepchać go grutem i zobacz czy to coś pomoże. Zalewa ci bezpieczniki. HHHMMMM to przyczyny musisz szukać gdzieś nad nimi. Moze woda cieknie po kablach np. od komputera do kokpitu. Kable te są zabezpieczone taka gumową płytką, sprawdz pod podszybiem może sie ona rozszczelniła i tamtędy ścieka woda :bajer:



Awatar użytkownika
henio098
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt paź 27, 2006 17:19
Lokalizacja: Bytom

Post autor: henio098 » pn sie 03, 2009 20:56

Ja kilka dni temu szukałem przyczyny mokrych bezpieczników i wody cieknącej pod rączką od maski silnika.

Okazało się że rurka odprowadzająca wodę z szyberdachu do sączka między zawiasami drzwi spadła z tego sączka. Trzeba się tam dostać od strony bezpieczników, jest bardzo ciasno ale to wykonalne. Może to się przyda u mnie pomogło.


VW Golf MK3 Variant 1.8 GL 1993r. Sprzedany.
VW Passat 3BG Variant 1.9 AVF 2002r. Skradziony.
VW Golf MK3 Variant 2.0 1996r. <3 @ 20VT
VW Golf MK3 Syncro 1.9t 1996r. <3 @ 24V

Huantez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 31, 2009 10:31
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Huantez » pt sie 07, 2009 10:59

henio098 pisze:Ja kilka dni temu szukałem przyczyny mokrych bezpieczników i wody cieknącej pod rączką od maski silnika.

Okazało się że rurka odprowadzająca wodę z szyberdachu do sączka między zawiasami drzwi spadła z tego sączka. Trzeba się tam dostać od strony bezpieczników, jest bardzo ciasno ale to wykonalne. Może to się przyda u mnie pomogło.
o to juz bardziej wydaje mi sie realne w moim przypadku zajrze w wolnym dniu :)


...::: HuAnTeZ :::...

teczus1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 12:20
Lokalizacja: koszalin
Kontakt:

Post autor: teczus1 » pt gru 25, 2009 17:06

mam taki sam problem z woda na bezpiecznikach lecz ja znalazlem 50% przecieku jest to nad bezpiecznikami na laczeniu 2 blach(jest to komora deski rozdzielczej) moze byc zasloniete materialem wygluszajacym po zerwaniu jego znalazlem przeciek malo tego zaczyna mi juz podciekać od strony pasażera przy nadmuchu no i problem jest taki ze nie wiem z kat moze wciekac ta woda
1-z ciagnelem blotniki znalazlem tam rdze z dziura na laczeniu blach zaraz przy nawiasach na koncach rurek odprowadzających wodę z szyber dachu jak i z dachu zasmarowałem silikonem i nic
2- wyciagnelem szybe wyczyscilem uszczelke oraz do polowy szyby wcisnelem silikon i nic UWAGA szybe pobilem kupilem 2ga
3-pod szyba od strony silnika na srodku mialem mate wygluszajaca byla po pekana to ja wywalilem i wstawilem nowa malo tego cala ta komore posmarowalem smarem i nic
moze wy macie jakies sensowne propozycje gdzie mozna szukac przecieku bo ja juz załamuje rece
??


szukam ksiazki w pdf. sam naprawiam dla silnika 1.3i kat auto JETTA z 91r.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości