elektryka siada pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wrongbit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 30, 2009 21:33
Lokalizacja: Suwałki

elektryka siada pomocy

Post autor: wrongbit » pt lip 31, 2009 01:09

Witam mam taki problem po zapaleniu auta mruga kontrolka smarowania oraz świeci kontrolka "brak ładowania".
Napisze troszkę historii tego powstałego problemu.
Zacznę od tego że majstrowałem przy elektrycznych szybach bo przestały mi chodzić wszystkie. Szyby przestały chodzić bo (jak doszedłem) nie dochodziło do silnika(od el.szyb) +12V które ma dochodzić po przekręceniu stacyjki. Ja postanowiłem że nie będę szukał czemu ten +12V przestał pojawiać się tylko podłącze go na stałe to nawet bez przekręconego kluczyka będą działać. W lewych drzwiach(od kierowcy) przy wiązce która przechodzi do drzwi przez słupek jest 8 przewodów(do el.szyb), w tym jeden +12V stały od akumulatora i drugi +12V po włączeniu stacyjki(u mnie nie ma właśnie tego +12V) wiec przeciąłem kabel i podłączyłem go do stałego +12V. Okno od kierowcy ożyło. Tak samo mogłem i początkowo maiłem zamiar zrobić z pozostałymi oknami ale wymyśliłem prostsze rozwiązanie podać +12V do tego kabla co odciąłem i teraz zwisa bezwładnie. Poszukałem najbliższego kabla na którym pojawia się +12V po włączeniu stacyjki(znalazłem przy włączniku świateł) i podłączyłem. Okna ożyły tak jak miało być to od kierowcy działało cały czas a reszta po przekręceniu stacyjki.
Dodam rysunek żeby można było wszystko co narobiłem zrozumieć:

Obrazek

Zadowolony że problem z głowy jadę golfikiem do kolegi aż tu nagle zapaliło się "brak ładowania" i zaczęła mrugać "brak smarowania" zarazem. Zajechałem do niego jakiś kilometr zgasiłem postał gdzieś z 2-3 godz. Zapaliłem chcąc jechać do domu i wszystko w normie(szyb nie sprawdzałem) ruszyłem przejechałem ze 200m. i znowu to samo na licznikach mruga i świeci od ladowania i smarowania. Zajechałem tak do domu, wtedy chciałem zamknąć szyby niestety nie działały. Kontrolka od ładowania świeci ciągle ale tak zmieniając jasność świecenia(przygasa) po przekręceniu kluczyków jak i na zapalonym silniku
Ostatnio zmieniony ndz sie 02, 2009 12:55 przez wrongbit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mydel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 09:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: mydel » ndz sie 02, 2009 12:44

podłącz tak jak było na początku, a +12V na niebieski przewód weż ze stacyjki



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz sie 02, 2009 13:41

Przy wyłączniku świateł nie ma kabla który by tu był potrzebny, tzw. 15 z czarnym kolorem izolacji.
Kabel czarny z żółtym na wyłączniku świateł to sygnał też ze stacyjki ale tzw X czyli gasnący w momencie kręcenia rozrusznikiem. Podłączyłeś kto wie do czego, prawdopodobnie do wyjścia podświetlenia klawiszy czyli ściemniacza - w wyniku złego rozpoznania sytuacji i komputer w aucie zgłupiał!
Jak Kolega Mydel wyżej pisze - powróć do stanu poprzedniego a kabla ze stacyjki szukaj wśród takich które mają izolację czarną, bez żadnego paska.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości