Przeciekający golf II problem ze szczelnością.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
woolfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 07, 2009 13:25
Lokalizacja: Częstochowa

Przeciekający golf II problem ze szczelnością.

Post autor: woolfik » sob sie 01, 2009 10:15

Witam wszystkich szukalem kilku informacji ale niewiele znalazlem (pewnie niedokladnie szukalem) sprawa wyglada tak mam Golfa II rocznik 86 1.3KAT + LPG z szyberdachem. Otoz podczas obfitych deszczow zbiera mi sie woda tak ze kapie pasazerowi na ramiona i glowe oraz LECI MU PO STOPACH gdyz woda zbiera sie pod plastikowa pulka pod schowkiem.

Nie pisalbym gdyby pomogl mi ktorys z mechanikow ale oni tylko rozlozyli rece. Mechanik od silnika skierowal mnie do gosci od szyb ci wymienili peknieta szybe sprawdzili odplyw wody w szyberdachu (co juz sam wczesniej sprawdzilem) popatrzyli ze pod szyba nie ma dziory i mi nie pomogli... Pare miesiecy wczesniej woda pod schowkiem sie zbierala ale mialem przezarta karoseria w miejscu odplywu wody ale kupilem specjalny dwuskladnikowy klej zakleilem i pare miesiecy mialem spokoj. Do niedawna. Zrobilem kilka zdjec aby wam pokazac gdzie jest problem gdyby ktos mogl cos doradzic to bede bardzo wdzieczny.

Obrazek tu sie zbiera woda ktora leci pasazerowi na stopy

Obrazek tu mu leci na glowe

Obrazek tu widzialem kiedys jak po sciance woda leciala podczas deszczu ... :(

Obrazek tu szczelne i drozne odplywy

Obrazek



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » sob sie 01, 2009 10:47

W moim przypadku woda z pod bezpieczników lała sie poprzez zgnite podszybie aby to sprawdzić musiałbyc ściagnąc przednia szybe i wtedy masz wszystko jasne ( ja praktycznie nie mialem podszybia :D ) co do 3-go zdjecia mysle ze woda leci po szybie w drzwiach bedziesz miał urwana jub odklejona folie która odprowadza wode na zewnatrz przez co wpada Ci ona do środka najlepiej jakbyc po deszczu otworzyl drzwi i sprawdził czy nie masz mokrego obicia drzwi od dołu . Co do szyberdach to nic nie wim bo nie mam :)



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » sob sie 01, 2009 11:12

Co do kolan pasażera to u mnie winna była przeciekająca kratka na liście na podszybiu. Wklej ją na silikon i po sprawie :bigok:



Awatar użytkownika
woolfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 07, 2009 13:25
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: woolfik » sob sie 01, 2009 11:37

Co do podszybia to tak jak pisalem tez myslalem ze to ale dzis wymienilem przednia szybe i razem z mechanikiem ogladalismy wszystkie mozliwosci i podszybie nawet w niezmym stanie bylo najprawdopodobniej beda te drzwi o ktorych pisales oraz prawdopodobnie ta kratka ale nie bardzo wiem ktora to jest czy to jest to co jest obok na ostatnim zdjeciu??



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » sob sie 01, 2009 11:44

kratka na liscie - jak otworzysz maske i zdejmiesz plastik Jest on w tym miejscu co zaznaczyłem strzałką jak zdejmiesz tan cały plastik to sie ukarze :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob sie 01, 2009 11:44 przez krxychu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
woolfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 07, 2009 13:25
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: woolfik » sob sie 01, 2009 11:44

MarcinWLKP pisze:Co do kolan pasażera to u mnie winna była przeciekająca kratka na liście na podszybiu. Wklej ją na silikon i po sprawie :bigok:
prawdopodobnie ta kratka ale nie bardzo wiem ktora to jest czy to jest to co jest obok na ostatnim zdjeciu?? ewentualnie jak mam to naprawic gdzie zakleic itd

Co do podszybia to tak jak pisalem tez myslalem ze to ale dzis wymienilem przednia szybe i razem z mechanikiem ogladalismy wszystkie mozliwosci i podszybie nawet w niezmym stanie
krxychu pisze:co do 3-go zdjecia mysle ze woda leci po szybie w drzwiach bedziesz miał urwana jub odklejona folie która odprowadza wode na zewnatrz przez co wpada Ci ona do środka najlepiej jakbyc po deszczu otworzyl drzwi i sprawdził czy nie masz mokrego obicia drzwi od dołu .

No wlasnie kiedys otwarlem drzwi zaraz po deszczu i cale obicie pod drzwiami bylo mokre az cieklo wiec pewnie to jest to co mowisz pytanie tylko jak mam to teraz naprawic ewentualnie jesli sam tego nie zrobie to ile bedzie mnie to kosztowac ?? ;>

[ Dodano: 01 Sie 2009 11:46 ]
krxychu pisze:kratka na liscie - jak otworzysz maske i zdejmiesz plastik Jest on w tym miejscu co zaznaczyłem strzałką jak zdejmiesz tan cały plastik to sie ukarze :)

[url=http://images45.fotosik.pl/173/18960dc2574e9ee0med.jpg]Obrazek[/URL]
A to wiem gdzie to zdjecie ostatnie jest juz wlasnie zrobione obok tego bo tam kleilem tym klejem dwuskladnikowym tylko teraz co mam cala ta kratke zakleic ??



Awatar użytkownika
pakero
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 11, 2007 20:43
Lokalizacja: EOP

Post autor: pakero » sob sie 01, 2009 11:51

woolfik pisze:No wlasnie kiedys otwarlem drzwi zaraz po deszczu i cale obicie pod drzwiami bylo mokre az cieklo wiec pewnie to jest to co mowisz pytanie tylko jak mam to teraz naprawic ewentualnie jesli sam tego nie zrobie to ile bedzie mnie to kosztowac ?? ;>
folię w drzwiach można naprawić w dość prosty sposób wystarczy że zdejmiesz obicie drzwi i zobaczysz gdzie jest dziura w foli następnie albo na taśmę dwustronnie klejącą, bądź (ja osobiści kleiłem takim pistoletem na rozgrzany plastik) do tej pory trzyma bajecznie. :bigok:

Co do kratki na liście to silikon i do dzieła musi być gdzieś nieszczelność oklej dokładnie te kratkę i powinno pomóc.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » sob sie 01, 2009 11:53

Wypowiem sie na temat drzwi co do kraki musisz poczekac na kolege bo ja tego nigdy nie robiłem

Kupujesz zwykła folie nie za cienką rozbierasz drzwi wycinasz na wzór fabrycznej i przyklejasz do drzwi tasma



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » sob sie 01, 2009 12:02

woolfik, chodzi o ta kratkę którą wskazałkrxychu, jak ściągniesz plastik to będziesz ją widział. Wyjmujesz ją, jest na zaczepy, smarujesz dookoła grubo silikonem i zakładasz z powrotem. Cieknie kratką gdy woda nie zdąży spłynąć odpływami i stoi na podszybiu.



Awatar użytkownika
woolfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 07, 2009 13:25
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: woolfik » sob sie 01, 2009 13:15

MarcinWLKP dzieki tak zrobilem i teraz tylko czekac na deszcz :)

tobie krxychu tez dziekuje ale mam jeszcze prosbe rzuc okiem na ta fotke:
Obrazek

Ja niestety tu zadnej folii nie widze jedyna folie jaka znalazlem byla w tym miejscu:
Obrazek

Ktora mam wymienic czy poprostu to zolte cos to jest pozostalosc po folii ??



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » sob sie 01, 2009 13:19

woolfik, na cały płat drzwi musisz folię nakleić, wszystkie dziury musi zakryć



Awatar użytkownika
woolfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 07, 2009 13:25
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: woolfik » sob sie 01, 2009 13:23

O kurde ... to troche roboty bedzie ale to moze byc taka zwykla plastikowa folia ?? np malarska czy cos w tym guscie ?? I wlasnie wpadlem tez na to co moze byc z tym szyberdachem ... skoro kanaly odplywowe mam drozne to czy mozliwe jest to ze woda np nie nadaza sie zbierac i sie przelewa przez kanaly i leci do srodka ??



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » sob sie 01, 2009 13:57

:crazy: dokładnie na cąłych drzwiach musi byc foliia i nie ma w cale tyle roboty :)

[ Dodano: 01 Sie 2009 14:10 ]
co do szyberdachu poogladaj jeszcze
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... szyberdach
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... szyberdach
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... szyberdach

[ Dodano: 01 Sie 2009 14:13 ]
No wreszcie znalazłem zobacz sobie jak ma wygladac ta folia !!


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... +budowlana
Ostatnio zmieniony sob sie 01, 2009 13:58 przez krxychu, łącznie zmieniany 1 raz.



Modix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:37
Lokalizacja: SLASK

Post autor: Modix » sob sie 01, 2009 16:47

kup poprostu grubszą folie nie taką cienką moze być budowlana, tasma dwustronna i benzynka ekstakcyjna to odtłuszczenia drzwi przed przyklejeniem foli, folie musisz mieć całą a nie składaną na drzwiach i dość dobrze daj taśmy dwustonnej zwłaszcza na dole drzwi żeby znowu ci sie nie lało do środka.


Forum jest poto by pomagać :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 354 gości