Wywala olej bagnetem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

misio12ee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 21:01
Lokalizacja: Dęblin

Wywala olej bagnetem

Post autor: misio12ee » śr lip 29, 2009 11:46

Witam wszystkich, mam następujący problem. Od pewnego czasu (niecały miesiąc) przez bagnet ucieka mi olej. dzieje się to przy większych prędkościach. Wymieniłem stary bagnet na nowy bo w starym wyłamany był jeden zatrzask, i wraz mi wywala olej już troszkę mniej ale zawsze po dłuższej jeździe pierwszy wtryskiwacz jest obrzygany olejem. dziwne jest to że ten objaw pojawił się tak pisałem wcześniej niedawno i do tamtej pory było ok. tylko teraz coś się stało a ja nie wiem co. czy ktoś wie co to może być, bo kiedyś rozmawiałem z gościem i mi mówił że jak leci bagnetem olej to coś się psuję ale nie pamiętam o czym on mówił. Proszę o pomoc pozdrawiam.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr lip 29, 2009 12:50

Jeśli to silnik 1,3 który masz w podpisie (bo w poscie nie napisales o jaki silnik chodzi), to musisz wyczyścić odmę (odpowietrzenie skrzyni korbowe). W silnikach 1,3 odma jest prowadzona tyłem (od strony grodzi) i bardzo często się zapycha. Rozbierz wszystko i przeczyść. Problem powinien zniknąć.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
krzemyk99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 20, 2008 17:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: krzemyk99 » śr lip 29, 2009 14:15

Dokładnie, czyszczenie odmy, i to teraz póki ciepło, bo jak złapie w zimie to nie będzie za ciekawie.



misio12ee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 21:01
Lokalizacja: Dęblin

wywala olej bagnetem

Post autor: misio12ee » śr lip 29, 2009 16:54

jeżeli chodzi o silnik to faktycznie zapomniałem napisać sorry. jest to 1.3 a odma jest wymieniona bo stara była popękana. ale faktycznie to wszystko stało się po wymianie odmy, dodam że odma jest czysta i pasuje do golfa



Awatar użytkownika
krzemyk99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 20, 2008 17:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: krzemyk99 » śr lip 29, 2009 17:10

A próbowałeś w nią dmuchać??
Może się wąż załamał albo gruszka jest zapchana.



misio12ee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 21:01
Lokalizacja: Dęblin

Wywala olej bagnetem

Post autor: misio12ee » śr lip 29, 2009 21:23

Dzięki wszystkim za porady. okazało się że w tej odmie co wymieniłem w górnym korku nie ma dziurki, zamieniłem na ten co miałem do tej pory i jest wszystko w porządku :bigok: jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości