1.6PN bierze 1l oleju na 2,3tyś km - zacząć się bać?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

1.6PN bierze 1l oleju na 2,3tyś km - zacząć się bać?

Post autor: Lipek81 » wt lip 28, 2009 19:20

Czy powinienem się tym bardziej zainteresowac? Bo coś mi się wydaje, że trochę dużo...



Topek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 27, 2009 09:15
Lokalizacja: Orneta NLI

Post autor: Topek75 » wt lip 28, 2009 21:01

Trochę dużo. Mój tyle łyknie na 10k km



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » wt lip 28, 2009 21:17

Dokładnie już należało by zainteresować się co jest przyczyną takiego zużycia...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » wt lip 28, 2009 21:27

Czy ten bolid ma moze jakies wycieki oleju silnikowego? Czy moze kopci? To dość istotne w podejmowaniu decyzji ostrachu :)


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lip 29, 2009 08:40

Nie, to raczej wycieki... Idzie dość nieźle, nie kopci, płyn chłodniczy nadal ma kolor różowy - a wymieniany był jakieś 1,5 roku temu - czyli jakieś 20tyś km, także przy takim zużyciu to już raczej byłby czarny, gdybybyła walnięta uszczelka pod głowicą.

[ Dodano: Sro Lip 29, 2009 08:48 ]
Zauważyłem tylko, że latem bierze więcej oleju niż zimą.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 29, 2009 10:11

Lipek81 pisze:Nie, to raczej wycieki..
ale wycieki przy takim zużyciu mysiałyby być duże. Czyli zaślimaczony cały dłó silnika i kropki oleju pod autem po kazdym postoju. Ja bym w ślepo zmienił gumki na zworach, dół uszczelnił a jak nie pomoże to dopiero dalsza diagnostyka
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2009 10:11 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lucjan1102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 08, 2009 08:40
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: lucjan1102 » śr lip 29, 2009 10:48

jeśli tniema za durzo wycieków to śilnik będzie pewnie łykał jusz olej, sprawdz ciśnienie na tłokach . Moga być pierścienie jusz zurzyte



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » śr lip 29, 2009 10:53

Jesli pierscienie beda zuzyte to olej bedzie szybko ciemnial po wymianie... taka nowinka :D


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lip 29, 2009 11:01

zamiast podpowiedzi:
http://forum.vwgolf.pl/posting.php?mode ... &p=2911537

Poczytajcie - moje własne i sprawdzone na swoim.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lip 29, 2009 11:03

Tzn. jest tak, że cały tył silnika od strony grodzi jest w oleju, na kolektorze dolotowym między przetłoczeniami są kałuże oleju, bo cieknie z uszczelki pokrywy zaworów, ale ostatnio okazało się, że była kompletnie nie dokręcona - dokręciłem i zobaczymy, co będzie dalej - czy będzie leciało. Leci też z łączenia skrzyni z silnikiem - nie wiem czy to ze skrzyni, czy z silnika. Ale najlepsze jest to, że po całonocnym postoju nie ma jakiś tam plam pod samochodem...
Leci mi też z uszczelki pod głowicą - na lewo od filtry oleju (jak się stoi z przodu auta), tam, gdzie jest kanał olejowy łączący blok z głowicą - i nie wiem, czy z króćca od filtru oleju też nie, bo od filtra w dół wszystko w oleju. Mechanik powiedział (jak jeszcze nie zorientowałem się, że bierze tyle oleju) - że lepiej na razie to zostawić. Wyciek nie grozi niczemu - po prostu olej leci na zewnątrz silnika, nie miesza się z płynem chłodzącym, nie dostaje się do cylindrów.
Najlepsze jest to, że jeszcze 1,5 - 2 lata temu nie brał prawie wcale oleju - między wymianami nie trzeba było dolewać. Potem było coś takiego, że wymienili mi olej i trochę za dużo nalali (o mniej więcej 0,5l za dużo), i w niedługim okresie czasu żonka przegrzała silnik (buchnęła para z pod maski) -jazda w korku, było gorąco, a ponieważ to silnik na 2EE to wieszały się obroty dość wysoko i się zagotował. Nie wiem, czy to te przegrzanie, czy te przelanie było przyczyną, a może po części oba zdarzenia.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr lip 29, 2009 11:05

Paweł Marek pisze:Ja bym w ślepo zmienił gumki na zworach, dół uszczelnił
popieram, zużyte uszczelniacze zaworowe (a w zasadzie ich brak :grin:) u mnie powodowały zużycie oleju na poziomie 1,5 litra na 1k km.
Lipek81 pisze:Zauważyłem tylko, że latem bierze więcej oleju niż zimą.
typowe, latem olej ma mniejszą gęstość ze względu na temperatury.

Lipek81 poszukaj magika który zmieni ci uszczelniacze bez ściągania czapki, da się to zrobić i w łodzi taka operacja kosztuje 120 z materiałem. czas pracy jakieś 1,5h.

[ Dodano: 29 Lip 2009 11:07 ]
Lipek81, w takiej sytuacji to wypadałoby zbadać te wszystkie wycieki, możliwe że przyczyna jest złożona z powodu tego przegrzania. :chytry:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » śr lip 29, 2009 12:11

jak bylo za duzo oleju i byl przegrzany to po pierwsze uszczelniacze zaworowe a pozatym uszczelniacze na walku rozrzadu, na wale, mowisz ze z uszczelki pod glowica leci, jesli tak to do wymiany uszczelniaczy zaworowych zdjalbym glowice i wymienil przy okazji uszczelke pod glowica i uszczelniacz na walku rozrzadu.


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości