[MK4] Nie kręci się wentylator z klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Guardrp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 30, 2009 14:55
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

[MK4] Nie kręci się wentylator z klimatyzacji

Post autor: Guardrp » wt lip 28, 2009 13:53

Witam
Proszę o pomoc od paru dni nie mogę korzystać z klimatyzacji bo wentylator mi się nie kręci i sprężarka z klimatyzacji wydaje dziwne odgłosy ( raz chłodzi , raz nie :( ) .
Byłem w serwisie klimatyzacji to od razu poinformował mnie facet że wentylator musi się kręcić jak włączy się klimę.
Jak mogę sprawdzić przyczynę co nie działa we własnym zakresie ?
Dzięki
ps: jeśli był taki temat to przepraszam bo korzystając z opcji szukaj nic mi się nie wyświetla, jakiś błąd strony :( .
Dziękuję


VW - DAS AUTO :P

paliwodaa5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 19, 2009 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: paliwodaa5 » wt lip 28, 2009 19:33

Wentylator mozesz sprawdzic czy sie kreci we wlasnym zakresie odkrecajac schowek ten przed nogami pasazega glowny (trzyma on sie chyba na 3sruby u gory i 3 pod spodem, potem widzisz taki polokragly plastik to pod tym jest wentylator, zeby go wyjac odkrecasz na dole taka blokade jest ona na 2sruby i calosc ci schodzi w dol... wlacz wentylator przy podpietej kostce oczywiscie i zobaczysz czy chodzi...



kameh1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw sty 17, 2008 11:50
Lokalizacja: Gruszów
Kontakt:

Re: [MK4] Nie kręci się wentylator z klimatyzacji

Post autor: kameh1 » wt lip 28, 2009 20:19

Guardrp pisze:Witam
Proszę o pomoc od paru dni nie mogę korzystać z klimatyzacji bo wentylator mi się nie kręci i sprężarka z klimatyzacji wydaje dziwne odgłosy ( raz chłodzi , raz nie :( ) .
Byłem w serwisie klimatyzacji to od razu poinformował mnie facet że wentylator musi się kręcić jak włączy się klimę.
Jak mogę sprawdzić przyczynę co nie działa we własnym zakresie ?
Dzięki
ps: jeśli był taki temat to przepraszam bo korzystając z opcji szukaj nic mi się nie wyświetla, jakiś błąd strony :( .
Dziękuję
Więc tak ja mam również 1,6 z climatroniciem i masz pewnie tak samo jak ja jeden większy i jeden mniejszy wentylator przymocowane do chłodnicy. Gdy włączysz klimatyzację to powinny ci się oba załączyć. Ten mniejszy masz po lewej stronie i on odpowiada za chłodzenie gazu. Zadaniem tego większego jest chłodzenie cieczy chłodzącej. Więc istnieją dwie opcje jedną z nich jest to że zjarał ci się wentylator ( mi ostatnio zjarał się ten większy) a 2 opcją jest nie jest on załączany przez climatronica. Jeśli masz taką opcję to podmień wentylator i sprawdź czy ci się załączy jeśli tak to wszytko jasne:] A jak nie to odstaw do serwisu klimy ;] Ps. w razie gdybyś miał spalony wentylator to posiadam oryginał ze swojego bo jak wymieniałem to wymieniłem komplet:] Wtedy napisz na priv. Pozdro



Awatar użytkownika
dymekvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt paź 28, 2008 22:03
Lokalizacja: elbląg

Post autor: dymekvr6 » wt sie 04, 2009 19:08

czasem te wentylatory sie zawieszają i wystarczy puknąć czyms lekko w silniczek wentylatora i sie odwiesi. no ale to juz znak ze sie konczy :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=220126

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » śr sie 05, 2009 02:07

Podłącz wentylatory "na krótko" do akumulatora, tzn. wypnij wtyczkę wentylatora i przewodem podepnij do aku. Wtyczki są trzy pinowe, bo wentyl ma dwa biegi szybszy i wolniejszy. Masa o ile pamiętam jest brązowa, a biegi to czerwony i czerowno-biały.Tylko uważaj żebyś nie zrobił zwarcia na akumulatorze. Napisz jaki efekt, będziemy myśleć co dalej.


Pozdrawiam Grzesiek.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości