jak obejsc ten regulator jasnosci oswietlenia deski w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

jak obejsc ten regulator jasnosci oswietlenia deski w mk2

Post autor: DmX_81 » śr sty 18, 2006 22:16

prawdopodobnie przyczyna tkwi w tym regulatorze - ktos niedawno w poscie mial podobnie i wlasnie to bylo to, ale nie moge sie jakos doczekac odpowiedzi na ten problem - w jaki sposob to sie da samemu zrobic - byc moze to banalne, ale nei chce niczego popsuc :hmm:


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » śr sty 18, 2006 22:42

Witam.
Nie śledziłem Twojego poprzedniego wątku (po co zakładasz nowy?), wygląda na to, że taki był...
Obejście- masz na myśli zwarcie na stałe regulatora? Uszkodzony?
Wystarczy na wyłączniku świateł zewrzeć drutem (wystarczy 0,3-0,5 mm średnicy) styki 58 i 58b. Można zlutować, a najprościej zrobić takie "U" z drutu, wsunąć w odpowiednie gniazdka nasadki wyłącznika i nasunąć nasadkę na jego nóżki.
Pozdrawiam, V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr sty 18, 2006 23:46

nie ja zakladalem post poprzedni ale u kogos na poscie zapytalem ta osobe, bo miala opisac jak sobei poradzila - nie odpowiedziala - wiec zapytalem ogolnie wszystkich piszac nowy post - czyli mowisz styki 58 i 58b zewrzec - ok dzieki - o to mi chodzilo( konkretna odpowiedz:)) sprawdze jutro i napisze jak poszlo, dzieki za pomoc

[ Dodano: Sro Sty 18, 2006 23:02 ]
aha - pamietam ze jak wyciagnalem ten wylacznik to byly juz tam jakies takie dorbbione druciki bardzo cienkie ale nie byly wpiete, pewnie podczas wyciagania sie wysunely... ale pewnie to nie byly zwarte te co napisales, bo regulator dzialal... a od jakiegos czasu nic nie swieci, a bezpiecznik w normie (3 od lewej) a jak zewre i nie ebdzie dalej dzialalo?.. ale to jutro napisze co jest grane czy dziala czy nie


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » czw sty 19, 2006 09:59

czyli ten sam sposób co w mk3, tez tak robiłem
pozdrawiam



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » czw sty 19, 2006 13:42

kurde nie wiem co jest grane:( zrobilem tak jak napisane 58 z 58b.....i zaczela swiecic - kontrolka ze mam zalaczone swiatla ( taka co juz byla tam zalozona pewnie samodzielnie) wczesniej jak padlo oswietlenie deski to to nie swiecilo tez, teraz swieci sa sygnalizacja ze swiatla swieca, a oswietlenie dalej nie kce......help me

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 12:46 ]
aha i przy pokazji popsulo mi sie cosik... tzn jak sie wyciaga przelacznik z kostki... to jak go mam juz odzielnie - to da sie znowu ta czesc na 2 dac - ten przycisk co ma 3 pozycje polozenia i obudowa z cala reszta, i ten przycisk normalnie mozna sciagnac i wlozyc...ale jak go wkladam - to on sie nie trzyma juz tam, no i przelaczanie nie dziala dobrze, zamiast na wciskanie gurnej lub dolnej czesci przycisku, to musze odciagac dol zeby zalaczyc swiatla, albo odciagac gore zeby wylaczyc - wlozone nie jest do gory nogami ale prawidlowo i nie siedzi tak jak ma , cos sie moglo wylamac? czy co :(


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » czw sty 19, 2006 22:48

DmX_81 pisze:kurde nie wiem co jest grane:( zrobilem tak jak napisane 58 z 58b.....i zaczela swiecic - kontrolka ze mam zalaczone swiatla ( taka co juz byla tam zalozona pewnie samodzielnie) wczesniej jak padlo oswietlenie deski to to nie swiecilo tez, teraz swieci sa sygnalizacja ze swiatla swieca, a oswietlenie dalej nie kce......help me

[ Dodano: Czw Sty 19, 2006 12:46 ]
aha i przy pokazji popsulo mi sie cosik... tzn jak sie wyciaga przelacznik z kostki... to jak go mam juz odzielnie - to da sie znowu ta czesc na 2 dac - ten przycisk co ma 3 pozycje polozenia i obudowa z cala reszta, i ten przycisk normalnie mozna sciagnac i wlozyc...ale jak go wkladam - to on sie nie trzyma juz tam, no i przelaczanie nie dziala dobrze, zamiast na wciskanie gurnej lub dolnej czesci przycisku, to musze odciagac dol zeby zalaczyc swiatla, albo odciagac gore zeby wylaczyc - wlozone nie jest do gory nogami ale prawidlowo i nie siedzi tak jak ma , cos sie moglo wylamac? czy co :(
Witam.
Wnioski- podświetlenie wył. awaryjnych MA się świecić dość mocno w porównaniu z pozostałymi- po włączeniu awaryjnych światełko pulsuje w rytm przerywacza.
Co do wyłącznika świateł- Twój jest raczej wygrzany, plastyk odkształcony, styki wtopione w tworzywo itd. Radzę wymienić na nowy lub ze szrotu i przerobić oświetlenie główne na przekaźniki.
Co do podświetlenia reszty deski- wszystkie żarówki podświetlenia, "wiszące" na regulatorze, podpięte są pod styk 58b wyłącznika, przewód szary z niebieskim paskiem; idź po nim i szukaj przerwy lub spalonych żarówek.
Dotyczy też zegarów.
Pozdrawiam, V.
PS. Rzadko mam okazję siedzieć na Forum, sorry o niezałapanie co do Twego wątku.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » czw sty 19, 2006 22:58

hehe super ze odnalazles post:) dzieki. niedawno wrocilem - okazalo sie ze jakos tab w koncu po 2 miesiacach jazdy bez oswietlenia deski - zaczela swiecic:) po operacji mostkowania stykow 58 z 58b... jednak ten przycisk poprostu nie trzyma reszty (ta ruchoma czesc co przeskakuje) i mozna ja poprostu wyciagnac... tak wiec i tak czeka mnie wymiana przelacznia.. na szrocie nie mieli akurat nic dla mnie, w sklepie za 50zl na zamowienie... ale dobrze ze jest allegro - ok 30 zl koszt... a jak juz sie za to biore to mysle o wymianie oswietlenia na neonik niebieski, zegary zostawiam oryginalne, biale w mk2 (te z tanszych przynajmniej) mi nie podchodza... ma ktos moze fotke jaki efekt? http://vwgolf.pl/zegary.html tym sie bede kierowal :)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » czw sty 19, 2006 23:10

Sam widzisz. Polecam mocno przerobienie świateł głównych na przekaźniki, opis masz na Forum (ja robiłem inaczej, ale to moje zawodowe zboczenie- robić po swojemu), wówczas dowiesz się, że Golf może mieć konkretne światła... I więcej nie padnie Ci wyłącznik.
Brak przekaźników to jedna z nielicznych, ale wkurzających wad Golfów (hmm... nie tylko)
Wszelkie neoniki, białe tarcze... sorry, ale mnie to jakoś nie rajcuje, może to wynik wieku?
Pozdrawiam, V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pt sty 20, 2006 01:15

sam tez napisalem ze nie chce bialych tarcz ale zeby na bialo swiecily tylko cyferki :) a wskazowka na czerwono - no wlasnie naczytalem sie z jakies 12 stron o tym temacie:) a co do tych przekaznikow, zaraz zerkne na forum o co z tym chodzi i jaki to daje efekt, dzieki za porade:)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
100plak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 23, 2005 00:22
Lokalizacja: Bad Königsdorf-Jastrzemb
Kontakt:

Post autor: 100plak » ndz sty 29, 2006 17:14

I stała się jasność :grin: !!! Dzięki vorlog u mnie to też pomogło.


[img]http://img46.imageshack.us/img46/3031/bmdlaforui3wl8.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » ndz sty 29, 2006 17:16

100plak, masz linka z tymi przekaznikami?


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
100plak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 23, 2005 00:22
Lokalizacja: Bad Königsdorf-Jastrzemb
Kontakt:

Post autor: 100plak » ndz sty 29, 2006 17:35

http://vwgolf.pl/golf2/porada15.html to jest ten link Ja na razie nie robiłem na razie zrobiłem ten obeszłem ten regulator :)


[img]http://img46.imageshack.us/img46/3031/bmdlaforui3wl8.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » ndz sty 29, 2006 19:13

aha:) no tez go obszedlem bo ciemnosci straszne byly - a wlasnie - nie swiecily sie zarowki z tablicy rej z tylu, teraz sie swieca, ale bardzo bardzo slabo - doslownie jarzenie takie, a deska swieci max dobrze:]


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
100plak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 23, 2005 00:22
Lokalizacja: Bad Königsdorf-Jastrzemb
Kontakt:

Post autor: 100plak » ndz sty 29, 2006 19:20

mi nie sieciło bo kupiłem syfiaty przełącznik tzn. potencjonometr był ale nie było tej blaszki co ma łączyć, tej przymocowanej do pokrętła...na początku myślałem że tak ma być że to tylko pic na wodę i po prostu w podróbkach nie ma tego regulatora a potem zobaczyłem że po prostu wybrakowany kupiłem.
Pozdro


[img]http://img46.imageshack.us/img46/3031/bmdlaforui3wl8.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości