Brak ogrzewania tylnej szyby- golf MKIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Brak ogrzewania tylnej szyby- golf MKIV

Post autor: ZMIENNIK1313 » ndz lip 26, 2009 13:28

Witam wszystkich. Mam nastepujacy problem. Z niewiadomej przyczyny mam brak ogrzewania tylnej jszyby w moim golfie MK IV. Sprawdzałem bezpiecznik jest dobry. Na desce rozdzielczej włącznik od ogrzewanej tylnej szyby zminił barwę z czerwonego na zółty ( powinien być żółty jak jest wlączony)a jak jest wyłączony to czerwony( oczywiście przy wlączonym podświetleniu tablicy rozdzielczej). Podpowie ktoś co jest grane??? Dzięki za wszelakie sugestie. Pozdrawiam.


nigdy nie mów nigdy:)

szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

Post autor: szaki » ndz lip 26, 2009 23:56

sugeruje oblukac przewody na łączeniu - klapa -> nadwozie, lubią się tam łamać z czasem.
Oczywiscie domniemywam że wtyki wpięte z obu stron do ogrzewania oraz że nie zrywałeś ostatnio folii przyciemniającej :helm:



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn lip 27, 2009 08:41

albo na szybie jakieś wiązka jest przerwana.. prześledź ją i sprawdz czy OK


Obrazek

ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » pn lip 27, 2009 20:19

szaki pisze:sugeruje oblukac przewody na łączeniu - klapa -> nadwozie, lubią się tam łamać z czasem.
Oczywiscie domniemywam że wtyki wpięte z obu stron do ogrzewania oraz że nie zrywałeś ostatnio folii przyciemniającej :helm:
folii przyciemniającej nigdy nie miałem zamontowanej.Zresztą nawet nikt tam nic nie grzebał to jak by się mogły wtyki zsunać ???? Moze ktoś ma jakieś jaśniejsze sugestie i bardziej poważniejsze??/

[ Dodano: 27 Lip 2009 20:22 ]
Quatro7 pisze:albo na szybie jakieś wiązka jest przerwana.. prześledź ją i sprawdz czy OK
przy szybie nic nie grzebałem , nawet nigdy nic na pólce nie było kładzione. Ta usterka zrobiła się nagle.


nigdy nie mów nigdy:)

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn lip 27, 2009 20:28

otwórz klapę i sprawdz kable w tym gumowym łaczniku...


Obrazek

ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » pn lip 27, 2009 20:53

Quatro7 pisze:otwórz klapę i sprawdz kable w tym gumowym łaczniku...
ok sprawdzę ale powiedz mi czemu wlącznik od ogrzewania tylnej szyby zmienił barwę z czerwonego na żołty?/


nigdy nie mów nigdy:)

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn lip 27, 2009 20:59

nie wiem.. nie miałem nigdy mk4 :(.. tylko mówie o takich typowych rzeczach...

pewnie koś bardziej świadomy ode mnie w tym temacie tez sie wypowie wkrótce :)


Obrazek

ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » pn lip 27, 2009 21:06

Quatro7 pisze:nie wiem.. nie miałem nigdy mk4 :(.. tylko mówie o takich typowych rzeczach...

pewnie koś bardziej świadomy ode mnie w tym temacie tez sie wypowie wkrótce :)
mimo to dzięki za rade. Poczekam na sugestie kogoś kto moze miał podobny problem. Pozdrawiam.


nigdy nie mów nigdy:)

szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

Post autor: szaki » pn lip 27, 2009 21:40

Zmiennik1313 pisze:ok sprawdzę ale powiedz mi czemu wlącznik od ogrzewania tylnej szyby zmienił barwę z czerwonego na żołty?
no najwidoczniej masz włączone ogrzewanie tylnej szyby - wtedy zmienia kolor z czerwonego na żółty.
Oblukaj na wylocie tylnych słupków są otwory w ktorych sa wiazki w gumowych rekawach
Ostatnio zmieniony pn lip 27, 2009 21:51 przez szaki, łącznie zmieniany 2 razy.



machok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 27, 2007 20:46
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania tylnej szyby- golf MKIV

Post autor: machok » sob paź 03, 2009 21:09

ZMIENNIK1313 pisze:Witam wszystkich. Mam nastepujacy problem. Z niewiadomej przyczyny mam brak ogrzewania tylnej jszyby w moim golfie MK IV. Na desce rozdzielczej włącznik od ogrzewanej tylnej szyby zminił barwę z czerwonego na zółty ( powinien być żółty jak jest wlączony)a jak jest wyłączony to czerwony( oczywiście przy wlączonym podświetleniu tablicy rozdzielczej).
Miałem dokładnie te same objawy i u mnie winny był przerwany przewód masowy (brązowy) biegnący w prawym gumowym łączniku z klapy do karoserii.
Zlutowałem i szyba grzeje, przycisk nabrał właściwych kolorów. Przy okazji poprawiłem dwa inne ciensze kable begnące w tej gumie, bo też już izolacja pękała.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 300 gości