wyswietlacz i klimatronik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

danek.dmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lip 10, 2009 10:22
Lokalizacja: Wroc

wyswietlacz i klimatronik

Post autor: danek.dmc » czw lip 16, 2009 17:39

Auto to Golf 4 z 2001 roku i Dwa problemy:
1.jak auto stoi na słońcu tak z 8 godzin (lub cały dzień) to potem wyświetlacz ten dyzy miedzy zegarami co wyświetla spalanie średnia prędkość itp wyświetla tak jakby był zalany po bokach tzn. widać tylko środek i nawet spalania nie można odczytać. pewnie to normalne i każdy tak ma mam taka nadzieje przynajmniej :) no a wieczorem czy gdy jest już chłodno jest już wszystko ok i wyświetla normalnie. pomyślałem ze to od słońca i deskę rozdzielcza i wyświetlacz zakryłem taka folia co się daje na przednia szybę takie złotko przeciw-słoneczne i było ok jeden dzień a teraz to nie pomaga i dalej się tak dzieje. czy może to się nagrzewa jakiś komputer czy sterownik co? szukałem na forum ale nic nie mogę znaleźć.
2.czy jest możliwość sprawdzenia samemu poziomu płynu w klimatyzacji? mam climatronic może tam w tryb serwisowy i tam sprawdzić? bo wiem ze można wejść w tryb menu climatronika.



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » czw lip 16, 2009 17:43

danek.dmc pisze:pewnie to normalne i każdy tak ma mam taka nadzieje przynajmniej :)
Nie jest to normalne.U mnie tak niema.
danek.dmc pisze:2.czy jest możliwość sprawdzenia samemu poziomu płynu w klimatyzacji?
jakiego płynu?


www.proturbo.com.pl

danek.dmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lip 10, 2009 10:22
Lokalizacja: Wroc

Post autor: danek.dmc » czw lip 16, 2009 17:53

płyn potrzebny do klimatyzacji ten co chłodzi ( czym się napełnia klimę )
Ostatnio zmieniony czw lip 16, 2009 17:54 przez danek.dmc, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » czw lip 16, 2009 17:55

danek.dmc pisze:płyn potrzebny do klimatyzacji ten co chłodzi ( czym się napełnia klimę )
To nie płyn tylko gaz.


www.proturbo.com.pl

danek.dmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lip 10, 2009 10:22
Lokalizacja: Wroc

Post autor: danek.dmc » czw lip 16, 2009 18:08

ok niech będzie gaz...
a tak wygląda teraz wyświetlacz ale wieczorem jest już normalnie... co to może być?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2c ... 38dee.html



Awatar użytkownika
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 11, 2007 10:35
Lokalizacja: WSC

Post autor: PABLOMIX » pt lip 17, 2009 11:01

w mojej borze ten czerwony wyświetlacz też tak się trochę rozlewa jak postoi na słońcu kilka godzin



danek.dmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lip 10, 2009 10:22
Lokalizacja: Wroc

Post autor: danek.dmc » ndz lip 26, 2009 02:26

może odświeżę temat bo nikt nie pomógł mi meczy mnie co jest nie tak... czekam na rady co można sprawdzić lub zasłonić bo ciągle wydaje ze coś się nagrzewa i przez to te objawy



Awatar użytkownika
W11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt maja 26, 2009 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: W11 » ndz lip 26, 2009 20:13

Te wyświetlacze FIS, MFA i inne są zbudowane w starej technologii ciekłokrystalicznej.
Podczas postoju na słońcu ciecz wyświetlacza zmienia swoje właściwości elektrochemiczne i następują takie właśnie objawy.

Rada jedna - kupić nowy wyświetlacz, udoskonalony, przelutować - impreza nie warta świeczki. I tak u nas "ciepłe dni" są pomału rzadkością ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości