Wskaznik temperatury silnika i wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Wskaznik temperatury silnika i wycieraczki

Post autor: klark » ndz lip 26, 2009 17:26

Witam
Dolaczylem olejne autko do swojej kolecji, jest to mk2 diesel (jeszcze nie wiem dokaldnie jaki silnik :) ma intercooler a z wlascicielem poki co nie moge sie skontaktowac), auto super zadbane - od 10 lat jezdzil nim starszy Pan, w tej chwili 70letni, znajomy mojego wuka. Auto przez ostatni rok przejechalo 5kkm.

Mam tylko takie dwa problemy: miga mi lampka od chlodzenia mimo, ze wskazowka ledwo przekracza polowe skali, wetylator dziala dobrze, wlacza sie i wylacza, wnioskuje, ze silnik sie nie przegrzewa tylko uszkodzony jest jakis czujnik. Mam racje?
Druga sprawa - nie dziala tylnia wycieraczka, spryskiwacz jest ok (no chyba, ze nie umiem jej wlaczyc :) ). Sa jakies typowe rzeczy przez ktore moze ona nie dzialac?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » ndz lip 26, 2009 17:32

wycieraczka może nie działać przez złamany kabel(częsta usterka w mkII) w gumowej przelotce z lewej strony miedzy klapą a karoserią


Old volkswagen's never die...

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz lip 26, 2009 21:05

Sprawdz stan plynu w zbiorniczku pewnie jest za malo



klark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: klark » pn lip 27, 2009 23:11

Plynu jest odpowiednia ilosc, wentylator wlacza sie poprawnie. Kiedys mialem starego passata b2 to ta kontrolka od temepratury zaczynala migac dopiero gdy wskazowka byla wychylona na max.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt lip 28, 2009 20:24

Kontrolka powinna mrugac z dwóch powodów - albo za mało płynu w zbiorniczku (jeżeli w ogóle jest czujnik - nie we wszystkich golfach był), albo za wysoka temperatura. Proponuję odpiąć wtyczke ze zbiorniczka wyrównawczego i zewrzeć w niej piny - jeżeli lampka zgaśnie, to prawdopodobną przyczyną jest syf w zbiorniczku, który osiadł na czujniku i taki daje to efekt.
Ostatnio zmieniony wt lip 28, 2009 20:28 przez Lipek81, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości