Zwarcie przy podłączaniu radia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Zwarcie przy podłączaniu radia

Post autor: czarny_j » sob lip 25, 2009 14:07

Witam, dziś wymieniałem radio w swoim MK3. Niestety podczas wkładania zdarła się izolacja z żółtego kabla i zetknęło się z masą. w kostce ten kabel jest brązowo czerwony. W tej chwili radio nie włącza się w ogóle ani z kluczykiem ani bez kluczyka. Jedynie jeśli kluczyk jest trochę przekręcony. Kabel ten dochodzi do stacyjki. Idzie to jakoś naprawić? czy tylko wymiana stacyjki? :(


Theraphosidae rulez!

miskov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt cze 16, 2009 00:56
Lokalizacja: Tychy

Post autor: miskov » sob lip 25, 2009 14:14

zdiagnozuj najpierw co Ci wysiadlo oprocz tego w aucie ;)

nastepnie sprawdz sobie tu - http://www.vwgolf.pl/?page_id=709 - jakie bezpieczniki za co odpowiadajac, nastepnie wymien je :bigok:

powinno zadzialac - sam mialem podobny problem :helm:

ew jesli w aucie nie siadl zaden bezpiecznik sprobuj wymienic ten w radiu - powinien byc z tylu zaraz kolo kostki z kablami, jesli nie poszukaj w instrukcji :chytry:



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Post autor: czarny_j » sob lip 25, 2009 15:08

miskov pisze:zdiagnozuj najpierw co Ci wysiadlo oprocz tego w aucie ;)

nastepnie sprawdz sobie tu - http://www.vwgolf.pl/?page_id=709 - jakie bezpieczniki za co odpowiadajac, nastepnie wymien je :bigok:

powinno zadzialac - sam mialem podobny problem :helm:

ew jesli w aucie nie siadl zaden bezpiecznik sprobuj wymienic ten w radiu - powinien byc z tylu zaraz kolo kostki z kablami, jesli nie poszukaj w instrukcji :chytry:
Sprawdziłem i wygląda na to, że wszystko inne działa... Oprócz tego, że pali mi się też kontrolka poduszek :(. Możliwe, że to dlatego że je rozłączyłem i podpiąłem aku przed podłączeniem? Tylko radio nie działa na włączonym zapłonie...


Theraphosidae rulez!

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zwarcie przy podłączaniu radia

Post autor: miś fazi » sob lip 25, 2009 15:16

czarny_j pisze:Witam, dziś wymieniałem radio w swoim MK3. Niestety podczas wkładania zdarła się izolacja z żółtego kabla i zetknęło się z masą. w kostce ten kabel jest brązowo czerwony. W tej chwili radio nie włącza się w ogóle ani z kluczykiem ani bez kluczyka. Jedynie jeśli kluczyk jest trochę przekręcony. Kabel ten dochodzi do stacyjki. Idzie to jakoś naprawić? czy tylko wymiana stacyjki? :(
kolego przy zwarciu tego kabelka , uszkodziłeś styk w kostce , on odpowiada tak samo za piszczyk ostrzegający o włączonych światłach , ten styk jest bardzo delikatny , nie tyle on sam , co sprężynki które go odbijają , czeka Cie wyjęcie kostki stacyjki i albo jej wymiana albo naprawa , styk ten nie ma bezpiecznika



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Re: Zwarcie przy podłączaniu radia

Post autor: czarny_j » sob lip 25, 2009 15:27

miś fazi pisze:kolego przy zwarciu tego kabelka , uszkodziłeś styk w kostce , on odpowiada tak samo za piszczyk ostrzegający o włączonych światłach , ten styk jest bardzo delikatny , nie tyle on sam , co sprężynki które go odbijają , czeka Cie wyjęcie kostki stacyjki i albo jej wymiana albo naprawa , styk ten nie ma bezpiecznika
Jak to zrobić, żeby nie uszkodzić? :D


Theraphosidae rulez!

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob lip 25, 2009 15:54

ale co nie uszkodzić , tam nie masz nic do uszkodzenia , wypinasz akumulator , odkręcasz poduszkę , zdejmujesz kierownice , ściągasz tulejkę , pasuje Ci mieć ściągacz , potem odkręcasz stacyjkę i masz dostęp do śrubki która ją trzyma , kostka jest rozbieralna, ale jeśli nie masz ochoty jej naprawiać to kup nową , tylko porządną , nie za 15 zł , bo będziesz ją zdejmował za miesiąc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości