Zrobiłem mały test AAZ? po kupnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Zrobiłem mały test AAZ? po kupnie

Post autor: Igor1 » sob sty 28, 2006 20:59

Przy wymianie paska klinowego zrobilismy test silnik zimny stał całą noc temp. w garażu minus 12st odłączyliśmy listwę od świec i spróbowałem zapalić i co po 1,5 sekundzie odpalił na 3 gary i po 2 sekundach chodził równiuteńko i co sądzicie sam nie uwierzyłem to chyba jeszcze sobie nim pośmigam . Silniczek AAZ przebieg 120tys/km udokumentowany. Jak myślicie ile jeszcze bede mógł bez problemu nim pośmigać. Samochód kupiony u nas w salonie w 96r. co roku przeglądy w ASO olej 5w40 wymieniany co 7500km. Rok samochodu 96 kupiłem go od kierownika salonu VW w Szczecinie, 2 poduszki klima ABS itd.wersja Pink Floyd, dałem po długich negocjacjach 11500zł mam nadzieje ze sie opłacało no i dostałem gwarancje na 6 miesuecy jeżdze juz 2 miesiace i jak były mrozy -25 stopni po podgrzaniu swiec zapalił na zabek i chodził równiutko. Skusiłem sie na niego bo był super zadbany moze dałem duzo miałem go kupic dla zony ale chyba oddam jej golfa MK4 z przebiegiem 200tykm i sam bede smiga MK3



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob sty 28, 2006 21:15

Igor1 pisze:kupiłem go od kierownika salonu VW w Szczecinie
Nie bierz tego do siebie, bo może Ciebie to nie dotyczyc ale ten czowiek miał za gratis pieczątki i czyste serwisówki więc przebieg mógł zrobić jaki chciał.
O silniku to bardziej Ci powie jego diagnostyka, pomiar cisnienia w cylindrach idp itd i wtedy będziesz wiedział więcej o tym silniku (jeśli chcesz)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob sty 28, 2006 21:50

Kumple miła dwa VW pojechał jednym na przeglad do ASO a przy okazji wział 2 ksiązki oddał tą która tyczyła sie auta na przegladzie a druga miłą przy sobie. Po przegladzie podeszedł do jakiejs babki i zapytał sie gdzie mają pieczątki od przegladów ona na to ze po co mu to. Koles pocisna jej jakies komplementy i babka mu dała to sobie powbijał tych pieczatek ile wlezie.

Morał ze tego taki ze trzeba patrzec na rocznik i stan techniczny reszta sie nie liczy tj przebieg i serwis w ASO. Z tym moze być róznie.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 28, 2006 21:58

Adamtd pisze:Nie bierz tego do siebie, bo może Ciebie to nie dotyczyc ale ten czowiek miał za gratis pieczątki i czyste serwisówki więc przebieg mógł zrobić jaki chciał.
O silniku to bardziej Ci powie jego diagnostyka, pomiar cisnienia w cylindrach idp itd i wtedy będziesz wiedział więcej o tym silniku (jeśli chcesz)
to fakt, ale nie koniecznie u Ciebie tak jest, ale kto to wie?


:-k ...

fibolek

Post autor: fibolek » sob sty 28, 2006 22:01

Pozatym te całe ASO to wielka kupa jest jakbym kupił dobre nowe autko to bym zrezygnował z gwarancji (czyli obsługi i serwisu ASO).
Mój były znajomy kupił na firmę Kie taką półciężarówkę w Dieselu i zrezygnował z serwisu(gwarancja) do dzis dnia mu śmiga bez większych awarii.



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » sob sty 28, 2006 23:45

No cóz kupiłem furke tylko dla jego stanu wykreciłem przwod od turbiny nawet mgielki oleju-brak kolega sprawdził kompresje idealna na wszystkich w sumie w srodku jakby nikt nie jezdził wiele osób mi mowilo ze dawno takiego nie widzieli-dlatego kupiłem wiele ogladałem golfów wszyscy mówili ze idealne ale sami wiecie jak jest w srodku widac jakby jezdzil tylko kierowca od strony pasazera nie widac nawet rysek na desce progach kalmach zeby ktos wsiadał-wlasciciel twierdziłze sluzył mu tylko do dojazdu do pracy-ale powiem tak jestem na razie bardziej zadowolony niz z mojego MK4 TDI ten MK3 jest o niebo lepszym stanie mimo ze o MK4 bardzo o niego dbam po prostu widac ww nim juz przebieg> najwazniejsze ze jestem na razie zadowolony zobaczymy dalej.Powiedzcie co moge jeszcze sprawdzic bo daliscie mi do myslenia z ta ksiazką w kompie u nich sprawdzałem ze przeglady były robione jak w książce ale to był kierownik ASO wiec cos mógł nakombinować. Pytanko-Co mozna zdjagnozowac przez złacze w silniku AAZ jezeli mozna i jakim programem bo w MK4 wiem ze mozna?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 28, 2006 23:53

to ja Ci gratuluję zakupu, i oby Ci służył jak naj dłużej( a tak w nawiasie nie szukaj dziury w całym - jak jedzie dobrze i masz wszystko sprawdzone to tylko się cieszyć z furki, powodzenia w eksploatacji)


:-k ...

gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: gegos » ndz sty 29, 2006 00:46

A w '96 wkladali jeszcze AAZ, myslalem ze szly juz same TDi?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz sty 29, 2006 00:49

gegos pisze:A w '96 wkladali jeszcze AAZ, myslalem ze szly juz same TDi?
zdaje się mi że TDI to w sumie młody wynalazek


:-k ...

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » ndz sty 29, 2006 09:38

AAZ 92-96
TDI od 94..
Jak sie myle to poprawcie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości