JESTESCIE ZNAWCY WIEC POMÓZCIE MI ROZWIAZAC PROBLEM W Mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

JESTESCIE ZNAWCY WIEC POMÓZCIE MI ROZWIAZAC PROBLEM W Mk2

Post autor: DjAdamski » sob sty 28, 2006 22:33

mam do was pytanie czym w dwójce róznią sie duze Lampy z krzyżem, od tych powiedzmy zwykłych bez krzyży, aha i 2 prosba o pomoc czemu jak włączam długie swiatla to swieca mi praktycznie jak krotkie skoro mam podwojne klosze(4lampy), stalo sie to od czasu kiedy zmienilem zarówki w malych kloszah(h3) na niebieskie prosze o pomoc !!!! czy to wina kloszy czy czegoś innego



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: JESTESCIE ZNAWCY WIEC POMÓZCIE MI ROZWIAZAC PROBLEM W Mk

Post autor: magik » sob sty 28, 2006 22:38

DjAdamski pisze:mam do was pytanie czym w dwójce róznią sie duze Lampy z krzyżem, od tych powiedzmy zwykłych bez krzyży, aha i 2 prosba o pomoc czemu jak włączam długie swiatla to swieca mi praktycznie jak krotkie skoro mam podwojne klosze(4lampy), stalo sie to od czasu kiedy zmienilem zarówki w malych kloszah(h3) na niebieskie prosze o pomoc !!!! czy to wina kloszy czy czegoś innego
o lampach z krzyżem już miałeś napisane w pogawędkach..
jeśli chodzi o długie, to sam napisałeś, że jest tak od czasu wymiany żarówek na niebieskie.. co to za żarówki? zmień na stare żarówki, zwykłe i zobacz różnicę. najlepiej zostaw jedną zwykłą i jedną niebieską i zobaczysz.. wg mnie żarówki do d.. ewentualnie mogłeś przy wymianie żarówek przestawić lampę tak, że świeci niżej.. ale stawiam na te żarówki..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob sty 28, 2006 22:42

Osobiście nie bardzo zrozumiałem problem. Nie widzę związku świateł długich z wymianą żarówek w halogenach (o ile dobrze zrozumiałem to wymieniłeś żarówki w halogenach - tych mniejszych). Światła mijania i długie to ten sam reflektor (nie tak jak w dużym fiacie). Sorry jeśli napisałem rzecz oczywistą.



greg

Post autor: greg » sob sty 28, 2006 22:56

jest jeszcze jedna możliwość w tych co masz krótkie nie świeca ci się długie... tylko w samych halogenach



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 28, 2006 23:11

DjAdamski pisze:stalo sie to od czasu kiedy zmienilem zarówki w malych kloszah(h3) na niebieskie prosze o pomoc !!!! czy to wina kloszy czy czegoś innego
nie wiem co tam masz za klosze, ja mam dalekosiężne i świecą doskonale, a co do przedziwnych żarówek koloru blue to jest to porażka, załuż normalne biełe i będzie ok


:-k ...

DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Post autor: DjAdamski » sob sty 28, 2006 23:19

kurde moze i poracha ale klosze zostaly nienaruszone wiec nie wiem co jest tyle samo wat maja te zarowki co te stare no i moze byc opcja ze ciulowo załozone no nie? albo lustra w halogenach juz poprzepalana ale chyba nie bo 2 dni temu bylo ok :(



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sty 28, 2006 23:29

nawet jeżeli mają tyle samo watt co biełe to te niebieckie klosze żarówek dużo światła nie przepuszczą


:-k ...

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz sty 29, 2006 00:40

jak mialem niebieskie philipsy w lampach z krzyzami (mam pojedyncze lampy) to ch..j bylo widac zalozyłem biale zwykle h4 i nieziemska roznica teraz nawet w nocy moge jezdzic



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz sty 29, 2006 00:45

zajac pisze:jak mialem niebieskie philipsy w lampach z krzyzami (mam pojedyncze lampy) to ch..j bylo widac zalozyłem biale zwykle h4 i nieziemska roznica teraz nawet w nocy moge jezdzic
nie ma co kombinować z żarówkami i tak z tego mie da się zrobić xsenonów


:-k ...

Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Red Spider » ndz sty 29, 2006 01:23

Lampy z krzyzem są lampami tuningowymi !!!
Co żarówek niebieskich to jest tak że świeca mocniej bo są to żarówki "podkręcone" (zmniejszona długość żarnika co idzie z ich lepszym swieceniem - było gdzieś na forum) i dlatego bedą lepiej świeciły - wymień na podobne pozostałe i wtedy porównasz !!!

Pozdro all



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz sty 29, 2006 01:33

Red Spider pisze:podkręcone" (zmniejszona długość żarnika co idzie z ich lepszym swieceniem
jeśli codzi już o "podkręcanie" żarówek to stosuje się cieśszy drut wolframowy(jaśniejsze świecenie) ale wiąże się to z krótszą żywotnością żarówki(przepalenie drutu nastepuje szybciej)
Ostatnio zmieniony ndz sty 29, 2006 10:16 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Red Spider » ndz sty 29, 2006 01:47

"podlręcone" żarówki to żarówki ze skróconym żarnikiem, który powoduje silniejsze skoncentrowanie światła. Jednak skrócenie żarnika powoduje znaczne skrócenie żywotności żarówek. Aby temu zaradzić do gazu halogenowego wypełniającego bańki żarówek dodaje się ksenonu (stąd pewnie na niektórych napisane jest Xsenon), jednak nie ma on tutaj nic wspólnego ze świeceniem. Takie żarówki posiadają również bańkę pokrytą niebieskim filtrem, powodującym emisję bielszego niż w przypadku zwykłych żarówek światła, daje to wrażenie lepszego oświetlenia drogi!!!



DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Post autor: DjAdamski » ndz sty 29, 2006 12:06

oo i to ja rozumie:) dzieki chłopaki za pomoc, aha tam ktorys napisal, ja mam podwojne lampy i mam w duzych i malych lampach żarówki BLUE, kupilem do halogenow te niebieskie h3 bo ciulowo to wygladalo jak zminialem z krotkich na glugie niebiesko bialo:| poracha :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości