Jak odpalaja wasze diesle na mrozie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt sty 27, 2006 09:50

w zeszłym tygodniu mój zliczył zgon - ponieważ na dniach wypadała mi wymiana oleju, filtrów nie chciało mi sie tego robić przed zimą - do tej pory jeździłem na BP Ultimate i nie było większych problemów, ale że stacje BP mam 30km poza miastem po trasie do Wa-wy to staram sie tak wycyrklowac żeby zawsze tam tankowac. Tym razem sie nie udało i zalałem 5 litrów na orlenie - rano było -27 i po ptokach :). Po wymianie oleju, filtrów paliwa oleju i powietrza jest cacy - dziś -20 i zagdakał od razu.

I tu pewna rada - grzejemy swiece aż do zgaszenia kontrolki i odczekujemy 3-4 sekundy dopiero przekrecamy kluczyk.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » pt sty 27, 2006 10:21

zex pisze:podstawa to zdrowy akumulatorek;)
Właśnie!

W poniedziałek 23.01 przekręcił dwa razy i koniec. Skoczyłem do BOSCH'a kupiłem ostatnią sztukę (szły jak ciepłe bułeczki) i odpalił odrazu.



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » pt sty 27, 2006 13:45

jesli chodzi o wyniki testu to ON z orlenu dawal rade na balkonie wsloiku przy -24,Opałowka zamarzła,ON z wojska tez dawał rade,a ON od ruskich tez zamarzł zrobił sie jak miód co mnie bardzo zdziwiło,gdubym wiedział ze takie mrozy bedą w moim regionie to lepiej bym sie zaopatrzyl i wzioł probki z roznych znanych stacji :D, wtedy bysmy wiedzieli co i jak,no bo z tych paliw co ja sprawdzalem to wiekszioscz was moze miec dostep tylko do ON z orlenu albo opału,wiec to niewiele,ja chetnie zamroził bym BP,shell,STATOIL itd :D:D:D,znaczy usiłował bym nie wiem czy by mi sie udało...pozdrawiam...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pt sty 27, 2006 14:12

marcinvw pisze:jesli chodzi o wyniki testu to ON z orlenu dawal rade na balkonie wsloiku przy -24,Opałowka zamarzła,ON z wojska tez dawał rade,a ON od ruskich tez zamarzł zrobił sie jak miód co mnie bardzo zdziwiło,gdubym wiedział ze takie mrozy bedą w moim regionie to lepiej bym sie zaopatrzyl i wzioł probki z roznych znanych stacji , wtedy bysmy wiedzieli co i jak,no bo z tych paliw co ja sprawdzalem to wiekszioscz was moze miec dostep tylko do ON z orlenu albo opału,wiec to niewiele,ja chetnie zamroził bym BP,shell,STATOIL itd ,znaczy usiłował bym nie wiem czy by mi sie udało...pozdrawiam...

w sumei zadowalaja mnei wyn8iki bo wlasnei zatankowalem orlenu, al;e trzeba przetestowac oleje z roznych stacji i do tego jeszcze biopaliwo. mozna sprobowac w zamrazalce hehe ale m0ze walic troche



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt sty 27, 2006 22:03

No ja tez bym radzil na diagnostyke do innego mechanika pojechac...

Jezeli juz nie bedzie wyjscia to trzeba szukac po zlomach...albo zrobic zalaczanie swiec na czuja...tzn przycisk do przekaznika...i recznie wlaczac przed odpaleniem np na 15 sekund...



Awatar użytkownika
awl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 11:49
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: awl » sob sty 28, 2006 09:17

Mój Golf IV nie pali w ogóle, codziennie mam problem nawet przy -12st. Żona już mnie przeklina za ten fantastyczny, niezawodny samochód. A moja służbowa ruina Focus 200.000 przebiegu i odpala nawet przy -25st.

Rozrusznik martwy jakby prąd do niego w ogóle nie dochodził. Koło południa jak mróz odpuści to odpala.
Ostatnio zmieniony sob sty 28, 2006 10:45 przez awl, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,
Adam

Awatar użytkownika
sebmadyn76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 26, 2006 14:15
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: sebmadyn76 » sob sty 28, 2006 10:39

Z odpalaniem miałem raz problem po zatankowaniu Verwy na Orlenie, przyłapało mi paliwo ale było około -28*C. Dzień wcześniej (przed tankowaniem) na paliwie ze Statoil przy podobnej temperaturze odpalił bez problemów. Odnoście średniego spalania - to wychodzi zimą średnio 6.7 l/100km. 225tys km przebiegu.
1,9 TD AAZ 95r



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob sty 28, 2006 18:48

ja dzis 50 km jechalem golfem bez ladowania akumulatora. radio nei dzialalo, swiatla trylko przednie, wskazniki temperatury i poziomu paliwa terz padly, obrotomierz wiadomo. ale co najwazniejsze dojechalem do domu!!!!!!!!! GOLF POWER



Awatar użytkownika
nefal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 15, 2005 12:54
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: nefal » sob sty 28, 2006 19:29

A no odpala bez żadnego ale. Na dotyk. Golf to taki wóz co mu nic nie robi mróz :D


* [url=http://www.pajacyk.pl]www.pajacyk.pl[/url] - warto kliknąć w dobrej sprawie :D

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » sob sty 28, 2006 21:12

Wymienilem dzisiaj swieczki prze...ane (5 godzin meczarni).Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal jak w lutym znowu przyjda te arktyczne mrozy.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » sob sty 28, 2006 21:52

panowie - coś na temat paliwa z tesko : http://moto.allegro.pl/phorum/read.php? ... 8&t=186388
dla leniwych od razu zdjęcie : http://voila.pl/0r9ap/index.php?mid=1&f=1

ciekawe przy ilu zamarza ? :lol:

jednak więcej tam nie zatankuję...



radek 110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 22:22
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: radek 110 » sob sty 28, 2006 22:36

Witam.Bardzo interesujący temat.Ja tankuje na stacji JET(najtańsza stacia ON .3.55) + 10% E 95 w mrozy.W nocy samochód w garażu,lecz w dzień stoi ok 15 godz.pod chmurką w mrozy ok.-20.Jedno grzanie świec -pyk i chodzi(zimny pali lepiej niż gorący).Akumulator nowy VARTA 71Ah,680A. :smoke:Moim zdaniem to nowy aku + dobre świece żarowe = jazda autkiem.Podobnie miałem w moim poprzednim aucie Astra 1.7 tdi Isuzu. :grin: Sprawdzony patent.POZDRAWIAM. :pub:



Awatar użytkownika
awl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 11:49
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: awl » sob sty 28, 2006 22:53

nefal pisze:Golf to taki wóz co mu nic nie robi mróz
Jasne to w takim razie co ja kupiłem pół roku temu, że nie chce palić, Trabanta??


Pozdrawiam,
Adam

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » ndz sty 29, 2006 01:28

ja raz skusilem sie zatankowac na tesco w Chorzowie...ale tylko dlatego ze jechalem w nocy do Katowic i musialem objechac wiec az za 20 zl zalalem :D z rana do pelna na swojej mini stacji :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości