Zablokowany zamek, nie da się otworzyć drzwi od kierowcy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zAwAdA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 25, 2009 00:13
Lokalizacja: Jaworzno

Zablokowany zamek, nie da się otworzyć drzwi od kierowcy...

Post autor: zAwAdA » czw lip 23, 2009 23:14

Witam

Problem był opisywany ale tylko związany z Golfem IV, z III nic nie znalazłem (chyba że źle szukałem :kac: )

Ale zacznę od początku, wsiadłem i drzwi zatrzasły się na amen, ani z wnętrza, ani zewnętrzną klamką nie da się otworzyć drzwi. Namordowałem się aby częściowo zdjąć tapicerkę, i udało mi się ją odchylić, niestety całej nie zdejmę bo deska rozdzielcza ją blokuje (Golf 3 drzwiowy).

Już brakło czasu bo ciemności nastały i nie skończyłem kombinowania, ale dobrze jak by mi ktoś podsunął pomysł w którym miejscu coś odgiąć w zamku, wcisnąć, żeby otworzyć drzwi.

Aaa przez wkładkę nie mam dostępu bo zamonotowane są tylne klamki z Polo 6N. Centralny mam dorabiany z siłownikiem elektrycznym. Na klamce wewnętrznej oraz zewnętrznej brak jakiegokolwiek oporu...

Pozdro...
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 23:18 przez zAwAdA, łącznie zmieniany 2 razy.



Wojtas5510
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 10, 2009 22:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Wojtas5510 » pt lip 24, 2009 00:12

Niestety równierz i mnie spotkał ten sam problem , ale z dzwiami od pasażera . Także i ja przeszukałem forum pod kątem porad w tej kwestii ale znalazłem porady do golfa IV i w dodatku 5D . Obecnie jeszcze nie zabrałem się do rozbierania boczków , wolałbym uniknąć zniszczenia elementów które mógłbym przeoczyć . Gdyby ktokolwiek miał pomysł na poradę , gorąco czekam...!!! :bigok: :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 24, 2009 07:35

Dobrej odpowiedzi nie mam, przyczyną jest brud gromadzący się w zamku i zgęstaniały smar co powoduje ze jedna ze spręzyn nie "odbija". Mnie spotkało to samo, ale zamek puścił po porządnym walnięciu kilka razy pięścią w drzwi w jego okolicy, potem rozbórka i czyszczenie.
Natomiast jeśli zmontowany jest elektryczny siłownik to być może jest źle zamocowany do cięgmna i blokuje zakres jego ruchów, to trzeba wtedy jakoś pomóc mu ręcznie
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 07:35 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

zamek

Post autor: macbu » pt lip 24, 2009 07:49

kup sobie w40 i ta mala rurka (kierunkową) postaraj sie dotrzec przez szpare miedzy drzwiami a karoseria i psikaj na zamek o wewnatrz tez i tro spore ilości... jak kolega wyzej wspomiał to jest skutkiem gromadzacego sie brudu... jak wd nie pomoze potraktuj go spirytusem...

w najgorszym wypadku tzreab bedzie rozwiercic klamke i potraktowac zamek ciężkim sprzętem... aler to juz ostateczność...

myśle że po dłużeszym nawilzaniu zamka wkońcu puści więc cierpliwości...

powodzenia


Macbu

Awatar użytkownika
zAwAdA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 25, 2009 00:13
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: zAwAdA » pt lip 24, 2009 09:01

Dzisiaj przed pracą próbowałem siłą, uderzałem w okolicach zamka ale nic nie pomogło...

Po pracy będę bawił się z WD 40, może akurat pomoże...

Bo masakra wsiadać o strony pasażera :jezor:



W końcu udało mi się otworzyć te nieszczęsne drzwi :grin:
Skorzystałem z Waszych porad i wpsikałem w każdą dostępną szparę WD-40, poruszałem energicznie góra-dół rygielkiem, później wyszedłem na zewnątrz i użyłem trochę siły, uderzyłem kilka razy mocno w okolicach zamka i popuścił zamek i otworzył się w końcu:okej:

Oczywiście po wszystkim wykręciłem zamek i porządnie go wyczyściłem z całego syfu który w nim zalegał, bo to on był rzeczywiście sprawcą tego zablokowanego zamka :jezor:

Dzięki za pomoc !

Pozdro...
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 22:02 przez zAwAdA, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mosiek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: wt maja 29, 2007 21:49
Lokalizacja: UK

Post autor: mosiek » wt wrz 08, 2009 21:27

ja napier.... w okolicach zamka piescia i nic....wylalem 500ml wd40 rygiel prawie juz wyrywam i nic!!!!!!!!!!!!! moze by cos cienkiego wlozyc miedzy drzwi od srodka i pomoc temu ciegnu odskoczyc w gore?? bo ja juz trace sily:(:(:(:(:( :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:


ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości