Problem z przyśpieszaniem w Golfie III 1.9 TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

prez_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:03

Problem z przyśpieszaniem w Golfie III 1.9 TDI

Post autor: prez_S » sob sty 28, 2006 19:27

Mam poważny problem z moim MKIII 1.9TDI 90 km.Przy gwałtownym przyśpieszaniu po przekroczeniu 120-130km\h samochód przestaje sie rozpedzać i nawet starego polda nie moge wyprzedzic:)dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu wszystko wraca do normy tzn. tylko do 120km\h. Jeśli ktos wie jak to naprawic to bede wdzieczny za info!



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » sob sty 28, 2006 19:33

sprawdz przepływomierz i zaworek od recyrkulatora spalin , przypnij furacz do VAG'a to zobaczysz co się dzieje


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
marthh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 07, 2005 09:21
Lokalizacja: Stalowa Wola

awaria

Post autor: marthh » sob sty 28, 2006 22:30

temat juz był omawiany kilka razy wczesniej,Masz problem albo z zaworem ograniczenia cisnienia doładowania N75 ,miernik masy być może ale to najmniej pewna usterka,mozemy miec tez problem z turbiną ale to zostawy na koniec.przyczyn wpadania w tryb awaryjny motoru może byc wiele,co najmniej kilka z nich jest niejednoznacznych i nie uzyskamy 100% pewnosci do konca>Umnie ostatnio była usterka typowo elektryczna nie zwiazana z ułkadem podcisnienia a jednak okazało sie całkiem co innnego.Musiałem czyscic turbo poniewaz przycinały sie kierownice.Usterka wsakzywała jednak z góry na co innego.Pzdrawiam



siemens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:10
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: siemens » sob sty 28, 2006 22:35

Miałem u siebie identycznie to samo - wysiadł mi elektrozawór ograniczenia ciśnienia doładowania ten koło filtra paliwa, idą do niego wężyki od turbiny.Pojechałem do mechanika , skasował mi błedy i podłączył na ostro.Tak jeżdziłem chyba pół roku. Elektrozawór kupiłem w Słomczynie za 50 zł .



Awatar użytkownika
marthh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 07, 2005 09:21
Lokalizacja: Stalowa Wola

przyspieszanie

Post autor: marthh » sob sty 28, 2006 22:58

Byc może jest to ten zaworek ale nie jestem pewien na 100%.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz sty 29, 2006 00:59

ewentualnie moga byc poprzecierane wezyki biegnace do zaworu N-75 (tak bylo u mnie) i beda objawy padnietego N-75


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » ndz sty 29, 2006 13:37

tak jak piszą forumowicze, przyczyn może być kilka. obecnie w swoim mk4 mam to samo. zacznij diagnozę od najtańszych rzeczy, czyli sprawdź wężyki gumowe od zaworku, potem zawór, na koniec czyszczenie turbawki. życzę szybkiego rozwiązania problemu.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
marthh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 07, 2005 09:21
Lokalizacja: Stalowa Wola

moc

Post autor: marthh » ndz sty 29, 2006 22:32

Hej Ksionc dalej jestes w kropce nic nie ustaliłes co sie dzieje z twoim TDI u mnie wszystko juz hulana maxa dzisiaj pojechałem na full 220 czyli takjak kiedys bez zadnego problemu.
U mnie jest to o tyle dziwne ze turbo było czyszczone w kwietniu to zbyt krotko nie mam katalizatora wydech 2,5 cala maja sie gdzie spaliny uwalniac,chyba musze sie roglądnąc za nowa turbawka.Pozro



irekseg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 27, 2006 11:47
Lokalizacja: Będzin

Post autor: irekseg » ndz sty 29, 2006 22:54

mk3 1.9 tdi 90 kM 96r jakie mogą być przyczyny podwyższenia parametrów przepływki(czy może być to elektrozawór doładowania uszkodzony)jakie powinny być orginalne parametry przepływki.DZIĘKI



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: awaria

Post autor: Razal » ndz sty 29, 2006 23:06

marthh pisze:temat juz był omawiany kilka razy wczesniej,Masz problem albo z zaworem ograniczenia cisnienia doładowania N75 ,miernik masy być może ale to najmniej pewna usterka,mozemy miec tez problem z turbiną ale to zostawy na koniec.przyczyn wpadania w tryb awaryjny motoru może byc wiele,co najmniej kilka z nich jest niejednoznacznych i nie uzyskamy 100% pewnosci do konca>Umnie ostatnio była usterka typowo elektryczna nie zwiazana z ułkadem podcisnienia a jednak okazało sie całkiem co innnego.Musiałem czyscic turbo poniewaz przycinały sie kierownice.Usterka wsakzywała jednak z góry na co innego.Pzdrawiam
U kolegi odpada problem czyszczenia turbiny - 90KM 1Z nie ma zmiennej geometrii łopatek w turbinie :hmm:

1 problem wykluczony ;)


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » pn sty 30, 2006 00:06

ja stawiam na n 75 mialem tak samo



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pn sty 30, 2006 12:25

marthh pisze:Hej Ksionc dalej jestes w kropce nic nie ustaliłes co sie dzieje z twoim TDI
tak, jeszcze nie mam ustalonej przyczyny zamulenia. mialem sprawdzic zawor od kumpla ale jak sie okazalo przywiozl mi zawor 1H0 906 627 a nie 1H0 906 627 A. ja potrzebuje zaworku od turbawy a on mi przywiozl zawor od egr. jak na razie sesja i nie mam za bardzo czasu i mozliwosc bawic sie z autem. mysle ze w koncu w tym lub nastepnym tyg znajde cza zeby popatrzec na przewody. czy twoja oferta z nowym zaworkiem 1J0 jest nadal aktualna?


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
marthh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 07, 2005 09:21
Lokalizacja: Stalowa Wola

zawór

Post autor: marthh » wt sty 31, 2006 07:54

Tak zaworek zamówiełem dla siebie na wszelki wypadek ale okazał siezbedny wiec moge sprzedac.O cenie dokładnie dam Ci znać jak bedziesz potrzebował ale zrobie ptrzystepną.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości