odklejanie naklejek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

odklejanie naklejek

Post autor: exec » sob sty 28, 2006 22:05

Witam(to moj pierwszy post tutaj)

Szukalem na forum ale nie znalazlem odpowiedzi wiec pisze :)

Czy ktos wie jak odkleic naklejki z karoserii tak zeby jej nie zniszczyc (karoserii nie naklejki:P)? Naklejki tak mocno sie trzymaja ze jak probowalem paznokciem to odkleic to robilo wrazenie jakby juz bylo na stale przyklejone i nie wiem czy da sie cos z tym zrobic.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob sty 28, 2006 22:15

hymm spróbuj to suszarką do włosów najpierw podgrząc ale ostrożnie nie przeginaj z temperaturą a nastepnie lekko odrywać. Tak sie odkleja stare naklejki z oznaczeniem poństwa np "D" lub "PL"

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » sob sty 28, 2006 22:16

Dolaczam sie do pytania bo mam ten sam problem


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob sty 28, 2006 22:22

exec, witamy na forum. Temat owszem był i sprawa jest cięzka ale podobno nie beznadziejna. Mnie sie nie udało, ale chyba jedyna metoda to jak pisał Atomic10 - suszarka


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » sob sty 28, 2006 22:47

cześć !!!
chodzi Ci o nalepiki Europa itd. Ja u siebie usunołem bez problemu tylko że to było lato na rozgrzanej karoseri. Po zdarciu najlepsza jest benzyna ekstrakcyjna która rozpóści stary pozostały klej (nie żałować benzyny ). Mam ciemny lakier i po obczyszczeniu został na lakierze ciemniejszy ślad z napisu ;))) Trzeba to dopracować pastą najlepiej pasta TEMPO (ona jest delikatnie polerska ) i nie zostaje ani grama śladu. Bez nalepek wygląda dużo lepiej!!!

pozdro


Seba

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » sob sty 28, 2006 22:58

Witam!
Ja miałem w MK2 obrzydliwą naklejkę 'Turkey' (chyba pamiątka z wakacji poprzednich właścicieli :) ). Cholerstwo przyspawane na mur-beton i nie do usunięcia.
Poprosiłem w zakładzie lakierniczym o pomoc. Gość na wiertarkę założył nasadkę gumową (z takiej miękkiej, ścierającej się gumy- coś jak do gumowania) i zaczął na wysokich obrotach jeździć po naklejce. Potem przetrł nitro i usunął wiertarką z tą nakłądką resztki. Pięknie zeszło i nie został żaden ślad....

Tylko skąd wziąć taką nakładkę???? :goof:



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Red Spider » ndz sty 29, 2006 02:02

JA do zdejmowania nalepek uzywam opalarki - tyle ze trzeba uwazać - nalepka sie nagrzeje i schodzi łatwo - potem benzynka a nawet nitro jak sa jakies opory z klejem(mocno mokta szmatka z nitro - kilka szybkich ruchów) no i na koniec pasta polerska lekko ścierna - nie zostanie nawet ślad (chyba ze masz zmatowiały lakier to trzeba bedzie sie napocić i polernąc cały lakierek albo go przycieniować)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz sty 29, 2006 11:52

Dak jak koledzy radza ogrzac naklejke suszarka albo opalarka i skrobac paznokciem.
Mi wystarczylo wystawienie jej do slonca ale to bylo na wiosne. Pozniej resztki kleju scierasz benzyna ekstrakcyjna i mieka szmatka.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz sty 29, 2006 12:37

z opalarka to bardzo, bardzo delikatnie bo chwile za dlugo sie przytrzyma i mozna uszkodzic lakier
naklejki ciezko sie zdejmuje bo znaczki to najlepiej mocna zylka sciagac. pozniej benzynka i ewentualni pasta jak sa slady :D


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » ndz sty 29, 2006 13:46

Tylko grzanie ale spodziewaj sie jednego! Mianowicie pod naklejka lakier inaczej sie starzeje i zawsze moze zostac plama w kształcie naklejki! ja to przerabiałem u siebie na masce i na tylnych słupkach (nieszczesne "EUROPE") i pomimo wypolerowania i nawoskowania wyłaziło po najdalej 2 dniach! Skonczyło sie i tak lakierowaniem bo rdza zaczela podgryzac ranty błotników to i ten problem sie rozwiazał!
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » wt sty 31, 2006 21:17

No wiec u mnie jest to jakas naklejka "ozdobna" z napisem "new orleans" :/ Wyglada na jakas taka naklejke z jakiejs bardzo twardej folii... W kazdym razie w weekend jak bedzie chwila wolnego sprobuje tych wszystkich metod po kolei i zdam relacje - oby sie udalo :)



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » wt sty 31, 2006 21:35

exec pisze:No wiec u mnie jest to jakas naklejka "ozdobna" z napisem "new orleans"
hehe to oryginalna nalepka oznaczająca jedną z edycji mk3
jak tylko kupiłem swojego to miałem je zdzierać (też mam new orleans), ale zdarłem tylko wynalazki typu "werder bremen" po poprzedniej właścicielce :lol: - i to zrobiłem przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej : na wacik, smarujesz brzegi nalepki i drapiesz np. plastikowym drapakiem takim do ściągania szronu z szyb albo kartą telefoniczną, podważasz jakiś milimetr, potem znów wacik i znów delikatne drapanie kartą. u mnie zeszło bez zarzutu
ps. nalepki edycji na słupkach się przydają - np. na parkingach pod supermarketem. jak stoją 3 podobne golfy w okolicy to od razu wiesz do którego uderzać :) tylko dlatego zostawiłem je u siebie
pzdr.


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sty 31, 2006 21:37

To nie naklejka "ozdobna" ale nazwa limitowanej serii auta... :/


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt sty 31, 2006 23:09

To ja wam powiem !!! Jak każdy lakiernik wie jak to usunąć to pojedżcie do wrsztatu i każdy to powinien mieć a mianowicie taką gumkę na np wiertarkę i poprostu zdziera naklejkę w 15 sekund bezinwazyjnie dla lakieru .pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 409 gości