Czy sie za mocna nie grzeje silnik???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Czy sie za mocna nie grzeje silnik???

Post autor: Cobra » czw gru 30, 2004 16:00

Mam pyt.sprowadzilem samochod z niemiec zalozylem gaz przejechalem ze 3 tys.km i siadla mi uszczelka pod głowica.wymienilem uszczelke uzywam teraz plynu do chlodnic Glykoshell.Zauwazylem ze samochod gdy jest zapalony i stoi na biegu jałowym to sie dosc mocno grzeje wskaznik tem.pokazuje mi prawie srodkowa kreske i w czasie jazdy tez zauwazylem jakies dziwne zmiany bo wskaznik pokazuje troszeczke mniej niz jak samochód stal na rozruchu.Wiem ze tem.spalania gazu jest wyzsza ale boje sie zeby mi znowu niewywalilo uszczelki .Czy moze zmienic termostat albo cos????



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » czw gru 30, 2004 16:08

Witam. Na postoju auto Ci się bedzie grzało trochę mocniej ponieważ nie ma takiego obiegu powietrza na chłodnicę jak podczas jazdy przez co temperatura podczas jazdy jest niższa. Pamietaj także że jeśli masz zwyczajną instalacje gazową to ciecz chłodząca jest używana także przy instalacji. Mimo tego co napisałem lepiej sprawdzić termostat bo nigdy niewiemy nic do końca a później "Mądry Polak po szkodzie". A przecież lepiej mówić "Przezorny zawsze zabezpieczony :bajer: " Pozdrawiam



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw gru 30, 2004 16:11

Dzieki za szybka odpowiedz.Co do postoju to okej ale mam porównanie co do samochodu kumpla tez ma golfa 2 tylko ze jezdzi na benzynie i u niego niewidze takich skoów temperatury.Ale jak cos to sprobuje wymienic termostat



GG 2602115



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » czw gru 30, 2004 16:27

no ale wsumie w jakim połozeniu chciałbys mieć wskażnik,przeciez połowa o git temperaturka. :chytry:


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » czw gru 30, 2004 16:30

To raczej te skoki temperaturki są prawdopodobnie przyczyną tego że jeździsz na gazie i instalacja oddaje ciepło. Bynajmiej mi sie tak wydaje ale skonsultuje sie jakby co jeszcze z gazownikami :bajer:



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Re: Czy sie za mocna nie grzeje silnik???

Post autor: j_jasiu » czw gru 30, 2004 17:27

Cobra pisze:Mam pyt.sprowadzilem samochod z niemiec zalozylem gaz przejechalem ze 3 tys.km i siadla mi uszczelka pod głowica.wymienilem uszczelke uzywam teraz plynu do chlodnic Glykoshell.Zauwazylem ze samochod gdy jest zapalony i stoi na biegu jałowym to sie dosc mocno grzeje wskaznik tem.pokazuje mi prawie srodkowa kreske i w czasie jazdy tez zauwazylem jakies dziwne zmiany bo wskaznik pokazuje troszeczke mniej niz jak samochód stal na rozruchu.Wiem ze tem.spalania gazu jest wyzsza ale boje sie zeby mi znowu niewywalilo uszczelki .Czy moze zmienic termostat albo cos????
Wskazówka temp powinna być na środku lub lekko odchylona w prawo, jak się wychyla w prawo i wraca to oznacza że otworzył się termostat oraz załączył się wentylator.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw gru 30, 2004 17:31

dobrze jest ja mam podobnie na postoju wychyla sie troche poza polowe jak jade w trasie to temperatura lekko jest przed polowa tylko ze ja mam Diesla ale jezeli chodzi o ciecz to zasada jest taka sama



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt gru 31, 2004 16:06

Kaczajazda pisze:To raczej te skoki temperaturki są prawdopodobnie przyczyną tego że jeździsz na gazie i instalacja oddaje ciepło.:
Od kiedy to reduktor oddaje ciepło do cieczy chłodzącej ?
Coś ci się pomyliło bo to chłodziwo ogrzewa parownik/reduktor a nie na od odwrót.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » sob sty 01, 2005 22:15

Przepraszam. Pomyliło mi sie. :/



smyf

Post autor: smyf » śr sty 05, 2005 01:54

Witam !

Mam golfa MK3 1.4 benyna. Zrobilem dosyc dluga trase okolo 3000 km i dodam, ze go nie oszczedzalem na trasie, bo chalem go przetestowac.
Lecialem caly czas 130-160 km/h i zauwazylem, ze pokazuje mi dosyc wysoka temperature. Wskazowka wacha sie pomiedzy 100-110 stopni !! ale nic sie nie dzieje - nie wywala mi korka itp. Poziom plynu w zbiorniczku jest pod MAX. Czasami ta temperatura spadala do okolo 90 stopni (podejrzewam, ze wlaczal sie wtedy wiatrak).
Czy to normalne, ze pokazuje taka wysoka temperature ?
Przeciez przy 100 stopniach - powinno sie zagotowac - nieprawdaz ?

Pozdrawiam - Smyf



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » śr sty 05, 2005 10:33

Ech, u mnie jest podobnie! A jestem po wymianie termostatu. Widocznie Golfy sie chyba tak grzeją a przecież jak jeszcze piszesz że tak ostro szarżowałeś :)



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr sty 05, 2005 14:47

Nie wiem czy płyn się gotuje przy 100%?
Woda to tak!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

baton

Post autor: baton » śr sty 05, 2005 15:25

płyn ma inną temperaturke wrzenia



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw lut 10, 2005 01:25

plyn ma inna temp wrzenia pozatym w ukłądzie panuje podciśnienie i to dodatkowo podwyzsza temp wrzenia płynu


Mk3 GTI 16V ABF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości