VW 1.4 Smoczy apetyt

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

beamish
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 28, 2006 17:56
Lokalizacja: czernica

VW 1.4 Smoczy apetyt

Post autor: beamish » sob sty 28, 2006 18:51

Wiatam.

Mam problem z moim golfikiem 1.4 Od jakiegos czasu ma straszny apetyt na benzyne. Wedlug moich obliczeń, to ok 13 l na 100 km. Troche w tych czasach mączące.
Nie robię duzych odleglości, przeważnie jakies 5. sporadycznie w ruchu wiejsko-miejskim 30.
Dodatkowo spostrzegłem, że w momencie odpalania, zwłaszcza jak jest zimny, to wskakuje mi na 2100 obrotów. A kiedy dociskam mocniej pedal gazu, to odzczuwam przyduszenie.
Podłaczalem go pod kompa i wskazało, że jest zwarcie na CZUJNIKU TEMPERATURY ZASYSU POWIETRZA, ale jak zaputałem o to w sklepie, to zrobili wielkie oczy.
Tak poza tym nic nie wykazało.

pomóżcie rozwiązac moje problemy



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 28, 2006 19:05

Nie wiem czy masz czujnik temp zasysanego powietrza, ale może chodzić o czujnik temperatury płynu.On podaje impuls o temp silnika i komputer dobiera dawkę paliwa.Na zimnym zwiększa. Może to właśnie to?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 28, 2006 19:24

Czujnik taki jest. Widoczny od góry na zespole wtryskowym po zdjęciu filtra. Od strony pasażera z tyłu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 28, 2006 19:27

Paweł Marek pisze:Czujnik taki jest
Czy on służy do regulacji temp powietzra przez zamykanie dopływu ciepłego z kolektora? Coś podobnego było kiedyś w poldkach gaźnikowych, i późniejszych na wtrysku też chyba



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob sty 28, 2006 19:32

No masz ten czujnik i przez niego może tyle palić - komputer czasami nie kłamie. Tylko napisz może jaki masz typ tego silnika


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 28, 2006 19:33

BTW. CieKAWE DLACZEWGO W TAKIM RAZIE W SKLEPIE ZROBILI WIELKIE OCZY?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sty 28, 2006 19:34

Z tego co wiem to nie. Jest to jeden z czujników sterujący pracą wtrysku. Parametry ma zresztą takie same jak ten od płynu chłodzącego.
beamish w temparaturze 0 stopni ma on mieć opór 5 komów. Więc może póki nie dostaniesz nowego ściągnij kable od niego i zmostkuj oprnikiem o tej wartości. Chyba że zwarcie jest na kablach a nie na czujniku to wtedy trza go poszukać

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 6:35 pm ]
bodzio_j pisze:W SKLEPIE ZROBILI WIELKIE OCZY
Bo pewnie nie ma go w typowym asortymencie, jak czujników do płynu. Pewnie sakzany jesteś na szrot lub ASO


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob sty 28, 2006 19:36

bodzio_j pisze:
Paweł Marek pisze:Czujnik taki jest
Czy on służy do regulacji temp powietzra przez zamykanie dopływu ciepłego z kolektora? Coś podobnego było kiedyś w poldkach gaźnikowych, i późniejszych na wtrysku też chyba
Nie, to nie jest to samo co w poldku, tu na podstawie temp. dobiera dawke paliwa i powinien cos policzyć ilośc powietrza (ale nie jestem pewien czy w przypadku akurat tego czujnika temp.)

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 18:37 ]
Może wystarczy kabelkami poruszać na czujniku bo styku nie ma

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 18:43 ]
bodzio_j pisze:CieKAWE DLACZEWGO W TAKIM RAZIE W SKLEPIE ZROBILI WIELKIE OCZY?
Wiesz czasami ludzie w sklepach wszystkiego nie wiedzą... Kilka miesięcy temu postanowiłem kupić chlodnice do swojego autka - zadzwoniłem do pewnego sklepu, pytam czy jest do ABU, no jest, jade, płace, ale cos mnie tknęło i pytam czy to napewno to, a tak tak na 200% to, bo jak dla mnie to była ciut zaduża, więc poszedłem do auta i pokazuje gościowi że ja mam o 20 cm krótszą, a on że to niemozliwe... no jak niemożliwe jak ja mam taką.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 370 gości