Stuki w przednim zawieszeniu Golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Stuki w przednim zawieszeniu Golf II

Post autor: Pan Japuk » czw gru 30, 2004 01:03

Co może stukać w przednim zawieszeniu? Sworznie wahaczy przy zwrotnicach jakby były wybite to koła chyba powinny mieć luzy w pionie a niczego takiego nie obserwuję. Silentbloki wahaczy jakby były powybijane to chyba powinno szarpać kierownicą (tak przynajmniej przypuszczam). Czuję co prawda drobne szarpnięcia na kierownicy ale nie są one proporcjonalne do odgłosów jakie wydobywają się spod spodu auta. Macie pomysł co może się tłuc? Końcówki drążków kierowniczych oczywiście są wymienione czyli to odpada.



Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » czw gru 30, 2004 02:10

"Silentbloki wahaczy jakby były powybijane to chyba powinno szarpać kierownicą " - niekoniecznie
a co do odglosow to u mnie podobnie telepalo sie we wnetrzu przekladni kierowniczej, tu zadnych wymian czesci i regulacji jak pewnie wiesz nie ma, pozostaje "regeneracja" na ktora lepiej wziac jakas gwarancje bo to kosztuje ze 2, 3 stowki a jak to zrobi jakis nieudacznik (tak jak w moim przypadku na ul. Wierzbowej w Bialymstoku - to tak na marginesie ze nie polecam tych chalturnikow) to za pare lat znowu bedzie to samo, najlepiej wjechac na podnosnik i poruszac ruchomymi elementami, to bedzie wiadomo co to jest, z reguly taka diagnoza nic nie kosztuje



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw gru 30, 2004 15:24

Czesc!Niewiem o jakie odgłosy Ci chodzi czy sa mocno głosne czy raczej nie>Ja mialem taki problem ze jak jechalem to strasznie sie tłukło tak jak bym miał szprychy w kole i wsadzil w nie kawałem plastikowego kubeczka:)(kiedys sie tak robilo w rowerach:-)Jak podjechałem na CArmana w TYCHACH to gpsciu podniusł mi autko kazał dac na luz i krecil kołem kolo doszło do pewnego momenty cos je zblokowało i jak sie mocniej szarpneo to cos strzelało.Koles zweryfikowal ze poszedł mi mechanizm roznicowy skrzyni biegów>Podjechałem do warsztatyu zapytalem o to koles mnie wysmiał nawet nieprzejechal sie ze mna powiedzial cyt.Panie to jest VOLKSWAGEN i zeby zagladac do skrzyni to trzeba miec naprawde powod.I najsmieszniejsze jest to ze jak wracalem skonczylo sie bicie i sam niewiem co to jest.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw gru 30, 2004 15:25

Czesc!Niewiem o jakie odgłosy Ci chodzi czy sa mocno głosne czy raczej nie>Ja mialem taki problem ze jak jechalem to strasznie sie tłukło tak jak bym miał szprychy w kole i wsadzil w nie kawałem plastikowego kubeczka:)(kiedys sie tak robilo w rowerach:-)Jak podjechałem na CArmana w TYCHACH to gpsciu podniusł mi autko kazał dac na luz i krecil kołem kolo doszło do pewnego momenty cos je zblokowało i jak sie mocniej szarpneo to cos strzelało.Koles zweryfikowal ze poszedł mi mechanizm roznicowy skrzyni biegów>Podjechałem do warsztatyu zapytalem o to koles mnie wysmiał nawet nieprzejechal sie ze mna powiedzial cyt.Panie to jest VOLKSWAGEN i zeby zagladac do skrzyni to trzeba miec naprawde powod.I najsmieszniejsze jest to ze jak wracalem skonczylo sie bicie i sam niewiem co to jest.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw gru 30, 2004 15:25

Czesc!Niewiem o jakie odgłosy Ci chodzi czy sa mocno głosne czy raczej nie>Ja mialem taki problem ze jak jechalem to strasznie sie tłukło tak jak bym miał szprychy w kole i wsadzil w nie kawałem plastikowego kubeczka:)(kiedys sie tak robilo w rowerach:-)Jak podjechałem na CArmana w TYCHACH to gpsciu podniusł mi autko kazał dac na luz i krecil kołem kolo doszło do pewnego momenty cos je zblokowało i jak sie mocniej szarpneo to cos strzelało.Koles zweryfikowal ze poszedł mi mechanizm roznicowy skrzyni biegów>Podjechałem do warsztatyu zapytalem o to koles mnie wysmiał nawet nieprzejechal sie ze mna powiedzial cyt.Panie to jest VOLKSWAGEN i zeby zagladac do skrzyni to trzeba miec naprawde powod.I najsmieszniejsze jest to ze jak wracalem skonczylo sie bicie i sam niewiem co to jest.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » pt gru 31, 2004 01:18

Odgłosy są dosyć głośne i nieprzyjemne dla ucha. Ale myślę że nie jest to wina przekładni kierowniczej bo wyciągałem całą przekładnię z drążkami i szarpałem tym na prawo i lewo i nie widać żadnych luzów.



Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » pt gru 31, 2004 01:49

Pan Japuk pisze:Odgłosy są dosyć głośne i nieprzyjemne dla ucha. Ale myślę że nie jest to wina przekładni kierowniczej bo wyciągałem całą przekładnię z drążkami i szarpałem tym na prawo i lewo i nie widać żadnych luzów.
godne podziwu ze dla sprawdzenia chcialo ci sie ja demontowac :hmm:



Awatar użytkownika
Koolas
GolF UseR
GolF UseR
Posty: 261
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 13:59
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Koolas » pn sty 03, 2005 13:14

moze przeguby :?: u mnie lewy wali jak jade na biegu jak wciskam sprzeglo lub wrzucam luz to nic nie wali...


[url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r3.fodey.com/16ca283f31d0e4e2bb49d6596ec5f09b4.1.gif[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129724]JETTA[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=31624&postdays=0&postorder=asc&start=0]Golf 2[/url]

Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » pn sty 03, 2005 23:36

u mnie ostatnio, po wyprawie w góry, jest podobnie... Hałasuje pęknięta gumowa osłona przegubu - dostaje się piasek i hałas gotowy...


Memphis project drogi jest...

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » wt sty 04, 2005 01:17

Przeguby to nie to. Przeguby są w porządku a osłony na nich były wymieniane miesiąc temu. Poza tym nie ma znaczenia czy jadę na biegu czy wyrzucę na luz - stuki są takie same.



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » śr sty 05, 2005 03:55

przegub zacznie ci stukac jak na maksa skrecisz kola w lewo badz w prawo i dasz leko gazu wiec odpada...
ja mialem wybita tuleje wahacza objaw byl taki ze jak hamowalem to w momencie zatrzymania bylo pukniecie lub jak w dziure wpadlem... aha luz byl w poziomie...
proponuje wjechac na kanal podniesc przod i obejrzec gumy z zawiechy jak beda wylechtane bedzie widac golym okiem... jesli nic nie bedzie widac tzn beda OK to masz jeszcze hamulce do ogladniecia czy klocki nie maja luzow jakis dziwnych i czy odbijaja ...no i lozyska kol nic innego chyba juz nie ma prawa stukac....
...chyba ze puszczaja ci spawy na kielichach :grin: :grin: :grin:

pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
Mistrzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 10, 2004 19:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: Mistrzu » śr sty 05, 2005 18:09

U mnie ostatnio tez jest podobnie, tylko to chyba przegub ale wali mi nawet na prostych kolach w czasie jazdy na kazdym biegu, a jak na luzie zaczne jechac to stukanie ustaje lub przy wcisnieciu sprzegla.
Tylko nie wiem ktory to przegub, bede musial chyba gdzies do mechanika podjechac zeby sprawdzil bo sam za bardzo nie wiem jak to zrobic.



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr sty 05, 2005 18:35

Mistrzu pisze:U mnie ostatnio tez jest podobnie, tylko to chyba przegub ale wali mi nawet na prostych kolach w czasie jazdy na kazdym biegu, a jak na luzie zaczne jechac to stukanie ustaje lub przy wcisnieciu sprzegla.
Tylko nie wiem ktory to przegub, bede musial chyba gdzies do mechanika podjechac zeby sprawdzil bo sam za bardzo nie wiem jak to zrobic.
ja mam to teraz :grrr:



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » śr sty 05, 2005 21:47

A moze gumy na drazku stabilizacyjnym jak taki posiadasz w sojej furce!! a jak nie to to proponuje jechac na stacje diagnostyczna wrzucic autko na "szarpaki" i z kanalu wszystko bedzie widac bez problemyy czy wybite swoznie koncowki drazkow czy tuleje na wahaczach



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 242 gości