Piszczenie do 60 km/h i dziwne trzaski przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
brz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1350
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Piszczenie do 60 km/h i dziwne trzaski przy hamowaniu

Post autor: brz » sob lip 18, 2009 12:45

Witam!

Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu przy mocnym hamowaniu (ABS jeszcze wtedy się nie włącza) pod koniec wytracania prędkości słyszałem jakiś dziwny pojedynczy stuk. Najpierw myślałem, że to może czujnik stopu pod pedałem trzeszczy, później, że drążek stabilizatora stuka w wahacz albo coś w tym stylu, ale to też nie to. Dziś przyhamowałem i stuknęło 2 razy - jeden pod drugim. Tym razem był to taki dźwięk, jakby wziąć linijkę i trzasnąć w nią na płasko w stół. Nie zauważyłem, żeby przy hamowaniu ściągało mnie w którąś stronę czy tłukło kierownicą (oczywiście na równej nawierzchni).

Od kilku dni coś piszczy mi też w lewym (chyba) przednim kole. Tu raczej nie ma problemu z identyfikacją źródła - tarcza trze o klocek tak jak scentrowana obręcz rowerowa trze o gumki hamulca co chwilę. Piszczy do jakichś 60 km/h, a potem ustaje.

Klocki przejechały 15 tysięcy kilometrów, ale same tarcze po tym sezonie trzeba będzie wymienić bo robi im się parapet jak na konkretnych BBSach. ;]

Jakieś pomysły? Krzywa tarcza? Zużyty albo pęknięty klocek? Czy oba problemy mogą mieć coś wspólnego? Ten stuk przy hamowaniu też dobiega ze strony przedniego lewego koła. Stukać przy hamowaniu zaczęło jak prawdopodobnie zerwałem na jakiejś dziurze gwint łącznika stabi na wahaczu, ale niedługo później wymieniłem zawieszenie na gwint więc z wahaczem nic nie robiłem bo drążek wskoczył inny.
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 12:48 przez brz, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
t h e r e ' s •• m o r e •• t o •• l i f e •• t h a n •• c a r s •• a n d •• g i r l s •• b u t •• n o t •• m u c h

SPRZEDAM RESZTKI GRATÓW PO GOLFIE --> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=293690" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Piszczenie do 60 km/h i dziwne trzaski przy hamowaniu

Post autor: doggie » sob lip 18, 2009 12:57

brz pisze:Witam!

Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu przy mocnym hamowaniu (ABS jeszcze wtedy się nie włącza) .
dziwna teza, przecież on cały czas pracuje

generalnie obstawiam na luz w zawieszeniu, jakaś końcówka, stabilizator lub inne, gdyby była krzywa tarcza to czułbyś to w pedale

[ Dodano: 18 Lip 2009 13:01 ]
może z pompą ABS-u coś się dzieje, zczytywałeś błędy VAG-iem?
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 12:59 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
brz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1350
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: brz » sob lip 18, 2009 13:06

mettenos pisze:dziwna teza, przecież on cały czas pracuje
Taaaa, chodziło mi o to, że nie działa jeszcze na tyle agresywnie, żeby trzepać pedałem.

Przy ostatnim czytaniu błędów nie było niczego o hamulcach.


Obrazek
t h e r e ' s •• m o r e •• t o •• l i f e •• t h a n •• c a r s •• a n d •• g i r l s •• b u t •• n o t •• m u c h

SPRZEDAM RESZTKI GRATÓW PO GOLFIE --> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=293690" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob lip 18, 2009 13:24

a czy podczas tych hałasow czyć coś w kierownicy lub w pedale hamulca- jakieś drgnięcia? chodzi mi oto, że np. dwa słyszalne stuki = dwa drgnięcia



Awatar użytkownika
brz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1350
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: brz » sob lip 18, 2009 13:35

No właśnie nic się nie trzęsie.


Obrazek
t h e r e ' s •• m o r e •• t o •• l i f e •• t h a n •• c a r s •• a n d •• g i r l s •• b u t •• n o t •• m u c h

SPRZEDAM RESZTKI GRATÓW PO GOLFIE --> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=293690" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » wt lip 21, 2009 13:44

kolego ja tak mialem w swojej dwojeczce jak mi tarcza popekala i klocki tez piszczalo i stukalo i pisk to byl jak mi sie oslona tarczy o tarcze tarla az wyzlobila dolek i pozniej klocki siadly i tarcze po pekane nie bylo widac jak bylo wszystko na swoim miejscu ale jak zdjelem wszystko to bylo widac pekniecia na tarczy a jak klocek wyciagnelem to pozniej mi sie rozsypal w rekach radze sprawdzic bo to moze byc tragiczny skutek nawet ABS i ESR lub jakas elektronika nie pomoze


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości