Co Sie Dzieje Z Szybami Elektrycznymi w MK4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » wt lip 12, 2005 19:28

jak moduł komfortu jest zintegrowany z silnikiem szyby ,to ja jestem Jaś Fasola


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt lip 12, 2005 20:01

MAREK 74 pisze:jak moduł komfortu jest zintegrowany z silnikiem szyby ,to ja jestem Jaś Fasola
milo mi panie Fasola :bigok:



Awatar użytkownika
ludzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 23:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: ludzi » wt lip 12, 2005 20:04

paolo pisze:mi za to prawa szybka otwarla sie ale juz nie zamkla dupla i poleciala na dol :) ale co tam uzywka caly mechanizm 130 (nowy w servisie 550). Przy okazji nauczylem sie rozbierac skladac drzwi itp:) Dla przypomnienia modol komfortu znajduje sie w drzwiach. Jest zintegrowany z silniczkiem od szyb
Na taką okazję VW ma specjalny zestaw naprawczy do mkIV. Problemem są "łapy" trzymjące szybę. Firmowe są plastikowe i łamią się, szyba spada na dół a większość ASO doradza właśnie całe wnętrze drzwi z mechanizmem za ponad 5 stówek. Ale za chyba 2 stówki można kupić zestawik samych szyn z metalowymi łapami... to powinno wytrzymać. Jeżeli chodzi o wariowanie szyby to często problemem są suche szyny. Szyba ciężko chodzi i odbija... przesmarowanie pomaga...


[url=http://www.dieselteam.pl/][img]http://www.dieselteam.pl/logo/logo_forum_inv.jpg[/img][/url]
Golf IV TDI powered by Chiptec
Koni Sport, Weitec

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt lip 12, 2005 20:12

ludzi pisze:
paolo pisze:mi za to prawa szybka otwarla sie ale juz nie zamkla dupla i poleciala na dol :) ale co tam uzywka caly mechanizm 130 (nowy w servisie 550). Przy okazji nauczylem sie rozbierac skladac drzwi itp:) Dla przypomnienia modol komfortu znajduje sie w drzwiach. Jest zintegrowany z silniczkiem od szyb
Na taką okazję VW ma specjalny zestaw naprawczy do mkIV. Problemem są "łapy" trzymjące szybę. Firmowe są plastikowe i łamią się, szyba spada na dół a większość ASO doradza właśnie całe wnętrze drzwi z mechanizmem za ponad 5 stówek. Ale za chyba 2 stówki można kupić zestawik samych szyn z metalowymi łapami... to powinno wytrzymać. Jeżeli chodzi o wariowanie szyby to często problemem są suche szyny. Szyba ciężko chodzi i odbija... przesmarowanie pomaga...
zgadza sie plastiki lamia. Zestaw naprawczy jeden gosc od VW chcial mi sprzedac wlasnie te 2plastiki i jakies srubki za 150 zlotych...ale jak pisalem wolalem kupic caly zestaw szyny,linki razem z ta blacha uzywane za 130...
Nic mi bylo po plastikach skoro linka byla "przemielona"



Awatar użytkownika
ludzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 23:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: ludzi » wt lip 12, 2005 21:44

paolo pisze:Zestaw naprawczy jeden gosc od VW chcial mi sprzedac wlasnie te 2plastiki i jakies srubki za 150 zlotych...
To chyba z jakiegoś szrota wyciagnął... VW sprzedaje jedynie albo całą blachę albo to co mówiłem ale tam te łapy są po pierwsze metalowe a po drugie dużo masywniejsze. Linki też są w komplecie. Plastików nie ma co wstawiać bo wcześniej czy później i tak się połamią...


[url=http://www.dieselteam.pl/][img]http://www.dieselteam.pl/logo/logo_forum_inv.jpg[/img][/url]
Golf IV TDI powered by Chiptec
Koni Sport, Weitec

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt lip 12, 2005 23:18

niby z Niemiec to przywiozl z servisu...ale wiesz dobry kit to polowa sukcesu.



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt lip 12, 2005 23:46

nie wiem o co dokladnie chodzi :) rozbierz drzwi i zobacz co dokladnie stuka i co ma luz. Dokrec szybe do prowadnic jak nie pomoze to moze masz owe plastiki wyrobione? Przesmaruj wszystko moze poprawi sie.



Awatar użytkownika
ludzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 23:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: ludzi » śr lip 13, 2005 09:56

Bilu. pisze:szyba jest skrecona na maxa a ma maly luz... i lekko stuka
Ale luz w pionie czy nie siedzi dobrze w szynach? Stuka u góry czy wewnątrz drzwi???


[url=http://www.dieselteam.pl/][img]http://www.dieselteam.pl/logo/logo_forum_inv.jpg[/img][/url]
Golf IV TDI powered by Chiptec
Koni Sport, Weitec

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » śr lip 13, 2005 19:05

wydaje mi sie ze beda to luzy na prowadnicach



kendo

Post autor: kendo » wt lip 19, 2005 16:15

Mr Bajor

sterownik czyściłem sprężonym powietrzem w aerozolu, co dziwne nie widziałem by było zabrudzone ani jakiejkolwiek przyczyny wariowania szyby, ale pomogło.

Zrobiłem to tak, wyrywasz sterownik (jest umocowany na zatrzaskach) odpinasz kostkę i zabierasz ją do domu. Radzę rozbierać go w bezpiecznym miejscu by niczego nie pogubić.
Odkręcasz śrubki, dalej trzyma się na zatrzaskach. Użyłem do tego kilku malutkich śrubokręcików i pomocy kolegi. Nie rozbierając na części pierwsze ostrożnie przedmuchałem sprężonym powietrzem, złożyłem i działa.
Przy rozkładaniu nic nie połamałem, aczkolwiek nie wygląda to już tak estetycznie jak na początku, ale wszystkie odkształcenia plastiku są os strony wewnętrznej drzwi.
Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania, służę pomocą.

pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lip 19, 2005 16:17 ]
To all...
Swego czasu miałem problem również z zamkiem, by do niego się dobrać musiałem rozbebeszyć całe drzwi, razem z maskownicą metalową, do której przymocowane są prowadnice. Z początku przez nieumiejętne próby zdjęcia maskownicy połamałem spinkę plastikową mocowany do blaszki podtrzymującej szybkę. Plastiki zakupiłem na allegro za (jeśli dobrze pamiętam) 120pln, mogę poszukać kontaktu. Generalnie ze wszystkich stron słyszałem, że te plastikowe spinki są nieosiągalne, trzeba je zakupić z całym mechanizmem (najlepiej od szyb manualnych, bo do elektryków jest odpowiednio droższy).

Pozdrawiam

PS. całą procedurę zdjęcia maskownicy blaszanej opisywałem już gdzieś na forum



Awatar użytkownika
soroka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 26, 2006 21:23
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: soroka » sob sty 28, 2006 11:54

paolo pisze:MAREK 74 napisał/a:
jak moduł komfortu jest zintegrowany z silnikiem szyby ,to ja jestem Jaś Fasola
milo mi panie Fasola

moduł komfortu znajduje się pod deską rozdzielczą. W drzwiach są tylko sterowniki silniczków



Boogie

Post autor: Boogie » śr lip 26, 2006 11:18

paolo pisze:
ludzi pisze:
paolo pisze:mi za to prawa szybka otwarla sie ale juz nie zamkla dupla i poleciala na dol :) ale co tam uzywka caly mechanizm 130 (nowy w servisie 550). Przy okazji nauczylem sie rozbierac skladac drzwi itp:) Dla przypomnienia modol komfortu znajduje sie w drzwiach. Jest zintegrowany z silniczkiem od szyb
Na taką okazję VW ma specjalny zestaw naprawczy do mkIV. Problemem są "łapy" trzymjące szybę. Firmowe są plastikowe i łamią się, szyba spada na dół a większość ASO doradza właśnie całe wnętrze drzwi z mechanizmem za ponad 5 stówek. Ale za chyba 2 stówki można kupić zestawik samych szyn z metalowymi łapami... to powinno wytrzymać. Jeżeli chodzi o wariowanie szyby to często problemem są suche szyny. Szyba ciężko chodzi i odbija... przesmarowanie pomaga...
zgadza sie plastiki lamia. Zestaw naprawczy jeden gosc od VW chcial mi sprzedac wlasnie te 2plastiki i jakies srubki za 150 zlotych...ale jak pisalem wolalem kupic caly zestaw szyny,linki razem z ta blacha uzywane za 130...
Nic mi bylo po plastikach skoro linka byla "przemielona"
W tamtym tygodniu "robiłem" prawą przednią szybę. Kupiłem w ASO zestaw naprawczy (bez silnika) za 155 PLN. Posiadał on "nawijarkę” oraz linki z łapami. Jest lepszy od oryginału, bo łapy są w całości wykonane z odlewu aluminium, a nie badziewne blaszki z plastikami. Rozebrałem boczek, wyjąłem "blachę". Odkręciłem od niej "nawijarkę" założyłem funkiel-nówkę mechanizm, założyłem łapy na prowadnice - trochę kłopotu było z nałożeniem linki na rolki (wszystko jest dosyć mocno spasowane), ot i cała filozofia.



Boogie

Post autor: Boogie » śr lip 26, 2006 12:29

adisb pisze:Mnie tez wlasnie to czeka strzelily mi te dwa badziewne plastiki ktore jezdza po szynach :[
W ktorym ASO to kupowales i ile czekales na ten zestaw naprawczy? i jak poradziles sobie z nalozeniem tych linek (cholerenie mocno jest tak jak mowisz spasowane).
Kupiłem w ASO Lelek w Opolu, ale dostaniesz to w każdym Audi/VW/Skoda/Seat. Na początku podczas rozmowy telefonicznej gościu próbował mi wcisnąć całość wraz blachą, chyba za 550 PLN. Od słowa do słowa okazało się, że jest możliwość zakupu właśnie takiego zestawu naprawczego, jaki kupiłem. Jak zdzwoniłem to mieli jeden na stanie, ale nawet gdyby, to gościu zanim sprawdził stan powiedział, że 24 godziny od zamówienia będą mieli go już na stanie.
Nałożenie linek jest w sumie proste:
Linki są zabezpieczone na zwijarce, przecinasz plastiki mocujące (2 kawałki pasków plastikowych). Następnie zakładasz linki na łapy, te z kolei na prowadnice (zobacz, czy są OK). Łapy się minimalnie różnią, musisz zobaczyć, która, do której prowadnicy pasuje. (Jeśli dobrze pamiętam, ta bardziej prostokątna jest bliżej zamka).
Zakładasz linki na rolki, dopóki jest luz, to 3 wchodzą gładko. Przy ostatniej potrzebne będą jakieś małe szczypce i zrobiony z drutu haczyk. Rolki posiadają na swojej powierzchni regularne quasi prostokątne zagłębienia. Haczykiem łapiesz linkę, naciągasz a szczypcami obracasz rolkę i … gotowe!
Następnie zakładasz wszystko do drzwi i … pijesz piwko w poczuciu dobrze wykonanej roboty. :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości