golf iv 1.6 sr szarpie dlawi sie przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

golf iv 1.6 sr szarpie dlawi sie przy ruszaniu

Post autor: wesdam » pn lip 20, 2009 12:12

Hej :bigok: Od niedawna jestem wlascicielem IV z silnikiem 1.6 sr 74 kW. Wszystko bylo ok do wczoraj a mam auto juz ponad tydzien :). Wczoraj ruszajac z 1 biegu auto zaczelo jakos dziwnie ruszac znaczy szarpac, dławić się po wrzuceniu 2 biegu bylo juz ok. Dzisiaj jadac do pracy znowu mi sie to stalo przy ruszaniu spod świateł ale tylko raz. Po drodze auto zatrzymuje kilka razy na swiatlach. Co to moze byc?? Zauważyłem tez ze na jedynce auto jakos slabo sie zbiera w porównaniu do reszty biegów. Mial ktos z was taki problem? Czy to wina np świec i przewodów czy przepływomierza?



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn lip 20, 2009 14:34

Trzeba się nauczyć operować gazem i sprzęgłem, bo w tym aucie jest to specyficzne.
A co do przepływomierza to spróbuj wrzucić dwójkę jadąc powoli w korku czy będzie szarpało, mi czyszczenie przepływomierza właśnie zklikwidowało ten objaw, no i ogólnie nie szarpie tak przy zmianie biegów i puszczaniu sprzęgła, jeśli się go wolno puszcza, bo jak bardzo szybko ruszasz to szarpnięcie będzie.
Świece też możesz sobie wymienić jak nie wiadomo kiedy były wymieniane, polecam firmy NGK (BKUR6ET-10)



Awatar użytkownika
wesdam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw sie 30, 2007 16:11
Lokalizacja: Rumia/Gdynia
Kontakt:

Post autor: wesdam » pn lip 20, 2009 14:43

Jazz_Blue pisze:Trzeba się nauczyć operować gazem i sprzęgłem, bo w tym aucie jest to specyficzne.
A co do przepływomierza to spróbuj wrzucić dwójkę jadąc powoli w korku czy będzie szarpało, mi czyszczenie przepływomierza właśnie zklikwidowało ten objaw, no i ogólnie nie szarpie tak przy zmianie biegów i puszczaniu sprzęgła, jeśli się go wolno puszcza, bo jak bardzo szybko ruszasz to szarpnięcie będzie.
Świece też możesz sobie wymienić jak nie wiadomo kiedy były wymieniane, polecam firmy NGK (BKUR6ET-10)
dzieki za rady. Jutro jade podlaczyc auto pod kompa i mam nadzieje ze wyjdzie wszystko co go boli. Ogolnie autko dobrze sie sprawuje i silnik tez jak na dzisiaj spelnia moje wymagania :grin: . Wlasnie to lekkie szarpanie przy zmianie biegow tez mnie zaciekawilo. Od razu pomyslalem ze sprzeglo sie slizga ale moze musze sie nauczyc jezdzic z tym sprzeglem. Poprzednio mialem mk3 gdzie sprzeglo bylo na lince i zupelnie inaczej chodzilo :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 338 gości