Jak wyjąć zaklinowaną szybę od kierowcy?-mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
az71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 21:10
Lokalizacja: J.G.
Kontakt:

Jak wyjąć zaklinowaną szybę od kierowcy?-mk3

Post autor: az71 » czw sty 26, 2006 22:39

Witam.
Oto mój przypadek:
Coś stało się z elektryczą szybą od strony kierowcy 5d,do tej pory chodziła bez problemowo,ale po mrozach ostatnich słychać tylko jak silniczek pracuje a linki się nie poruszają jedna jest napięta druga trochę luźniejsza.
Chciałem dziś wyjąć cały mechanizm elektryczny aby go sprawdzić ale nie mogę go wyjąć.
Odkręciłem wszystkie śruby, od prowadnic też,odłączyłem kabelki, szyba pozostała w górnym położeniu i nawet nie można jej wcisnąć.
Czy aby wyjąć silniczek trzeba coś jeszcze zrobić i kombinować?
Nie chcę aby szyba mi poszła w drobny mak.
Może jakieś ciekawe rady macie?
Pozdrawiam
az71


VW GOLF III Variant 2.0 + LPG 94'
Silnik 2E

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » pt sty 27, 2006 01:23

witam. zeby wyjąć silniczek trzeba wymontować prowadnice.inaczej nie dasz rady bo silniczek jest do nich przykrecany od wewnatrz.


olek

Awatar użytkownika
az71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 21:10
Lokalizacja: J.G.
Kontakt:

Post autor: az71 » pt sty 27, 2006 08:31

Niestety prowadnic nie mogę wyjąć bo coś je blokuje, są sztywne tak jakby linki trzymały ale to moje zdanie. szyba w górnym położeniu i nie można jej na dół opuścić.
Co robić?
Nie chcę tradycyjnie czyli młotek i przecinak.


VW GOLF III Variant 2.0 + LPG 94'
Silnik 2E

greg

Post autor: greg » pt sty 27, 2006 10:39

jedyne wyjście podejść może jakoś ręką i poluzować mocowanie szyby do prowadnicy - nie pamiętam jak ja to zrobilem, ale wymontowywałem właśnie na szrocie opuszczanie szyb a szyby były podniesieone - chyba udalo mi się odkręcić calkiem mocowanie właśnie szyby do prowadnicy

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 9:40 am ]
a i potem najpierw opuściłem szybę. następnie wyjąłem ją a dopiero wyjąłem całe opuszczanie



Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » pt sty 27, 2006 11:22

jak nie wyjmiesz szyby to nie wyjmiesz prowadnic. mozliwe, ze gdzies ci nalecialo troche wody i przymarzlo. jak masz mozliwosc to wstaw tego gofra na jakis czas do jakiegos ogrzewanego pomieszczenia, moze pusci.


olek

Awatar użytkownika
az71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 21:10
Lokalizacja: J.G.
Kontakt:

Post autor: az71 » pt sty 27, 2006 11:33

Dzięki za rady , czekam na odwilż - nie mam garażu.


VW GOLF III Variant 2.0 + LPG 94'
Silnik 2E

greg

Post autor: greg » pt sty 27, 2006 13:50

a jeszcze mi się przypomniało - wykręcasz mechanizm opuszczanie a dopiero wyciągasz szybę - wtedy uzyskasz w ten sposób luz potrzebny do wysunięcia szyby z zaczepu



Awatar użytkownika
az71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 21:10
Lokalizacja: J.G.
Kontakt:

Post autor: az71 » pt sty 27, 2006 23:18

Wszystko świetnie greg, tylko nie mogę również wyjąć mechanizmu opuszczania bo coś go trzyma chyba napięte linki.


VW GOLF III Variant 2.0 + LPG 94'
Silnik 2E

greg

Post autor: greg » pt sty 27, 2006 23:45

wyjąłeś szybę? jak tak to masz tylko dwie prowadnice + linka zapięta taką spinką w okrągłym otworze na środku. Jestem pewien że się da ruszając wyjąć te prowadnice bo ja je wydłubałm w Niemczech na szrocie a samochód już nie posiadał aku i przełączników więc się da to zrobić...

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 10:46 pm ]
nei pamietam tylko czy sam silnik nie jest czasem przykręcony na 3 śruby w tym miejscu co masz w ręcznym podnośniku korbkę - ale to się da jutro sprawdzić...



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob sty 28, 2006 03:17

az71 pisze:Wszystko świetnie greg, tylko nie mogę również wyjąć mechanizmu opuszczania bo coś go trzyma chyba napięte linki.
nie wyjmiesz mechanizmu jesli nie odkrecisz szyby z jej mocowan na prowadnicach podnosnika. Musisz sie jakos dostac do tych srub, prosta sprawa jest jak szybe mozna chociaz troche opuscic. Moze cos przymarzło, bo zazwyczaj nawet jak podnosnik jest zepsuty to jest mozliwosc go opuszczenia na tyle by mozna dostac sie do tych srub.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 345 gości