Odkręcanie śrub z walu rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Odkręcanie śrub z walu rozrządu

Post autor: Wins » sob lip 18, 2009 18:15

Witam!
Wiozłem się ostaniu za rozkręcanie silnika ABD i staniolem na kole rozrządu - czy przypadkiem tam nie ma gwintu lewostronnego?
Morze ktoś się z tym spotkał - proszę o podpowiedz czy to przypadkiem kolo rozrządy ( na niego przychodzi pasek rozrządu) nie jest przykręcone za pomocą śruby z lewym gwintem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 18, 2009 19:32

nie, prawy normalny. A że ciężko to już tak jest, musisz tak kombinować żeby zablkować koło, czyli albo jakiś przyrząd zmajstrować albo włożyć w jego dziurę coś co oprzesz o krawędź głowicy czy coś w tym stylu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob lip 18, 2009 19:38

Paweł Marek pisze:czyli albo jakiś przyrząd zmajstrować albo włożyć w jego dziurę coś co oprzesz o krawędź głowicy czy coś w tym stylu
Dokładnie jak kolega pisze. Idzie ciężko bo czasami tak jest. Ja użyłem grubego,płaskiego śrubokręta do zablokowania koła. Jest do tego specjalny przyrząd ale bez niego też da się obejść :grin:



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » sob lip 18, 2009 20:00

a czy do odlecenia kola z wału korbowego również użyli śruby prawo gwintowanej? ( kolo na które napędza po przez pasek rozrząd)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 18, 2009 20:19

też prawy, ale to już baaaardzo cięko idzie, i bez super jakości nasadki nawet nie próbuj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » sob lip 18, 2009 20:36

no raczej kluczami do rowery do takich rzeczy się nie przymierzam :helm: Wiem ze grunt to odpowiednie narzędzia :bigok:



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » sob lip 18, 2009 22:27

z tym kołem rozrządu na wałku to ostrożnie, jest bardzo kruche ze tak powiem.. blokuj czymś drewnianym, trzonkiem młotka czy twardym klockiem ;) śrubę mocującą koło bez blokowania odkręcisz kluczem pneumatycznym :grin:


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 395 gości