Lampy sonar i skrzywiona soczewka...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mlodyTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lip 16, 2009 23:44
Lokalizacja: Grzechynia
Kontakt:

Lampy sonar i skrzywiona soczewka...

Post autor: mlodyTDI » pt lip 17, 2009 00:23

Zakupiłem w poniedziałek Lampy firmy sonar. Wczoraj mi przyszły oglądałem je i było wszystko ładnie. Z zamontowanie też nie było problemu problem zaczął się gdy pojechałem do serwisu w celu ustawienia światła. Wszystko ładnie lecz do czasu kiedy koło domu zauważyłem że soczewka mi się chowa do środka... Obrazek Obrazek
Gdy je montowałem tego nie było... Czytałem podobny temat na tym forum że można je ustawić tak by świeciły dobrze a soczewka była równo lecz nie do końca było powiedziana że faktycznie można i jeszcze jak to zrobic ;/
Proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą radę...
Ostatnio zmieniony pt lip 17, 2009 07:45 przez mlodyTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » sob lip 18, 2009 01:33

mlodyTDI pisze:Gdy je montowałem tego nie było...
Bo diagnosta skorygował kierunek świecenia pewno

Ostatecznie możesz wyciąć ten plastik dookoła soczewki aż do samego "ringu"

Ja też przerabiałem podobny problem, gdy po włożeniu silniczków i skorygowaniu światła cała soczewka wylądowała 1,5cm bliżej klosza co powodowało napieranie na ten plastik. Wycięcie pomogło. Rozbierz jedną lampę i popatrz jaka jest sytuacja w środku. Niestety czasem trzeba Chińczyków poprawiać.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
mlodyTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lip 16, 2009 23:44
Lokalizacja: Grzechynia
Kontakt:

Post autor: mlodyTDI » sob lip 18, 2009 13:22

Dzięki wielkie za pomoc.
Ale jednak jeszcze tego nie będę wycinać pierwsze spróbuje podkładkami trochę podnieść lampę a potem jak to nie pomoże to muszę coś jednak wyciąć ;/ Albo zostawię i w końcu samo się wytopi xD
Ps. Jak tylko coś uzbieram kasy to zainwestuje chyba w lampy firmy FK :)



Awatar użytkownika
brz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1350
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: brz » sob lip 18, 2009 13:38

mlodyTDI, FK też wcale idealne nie są. Hella to jednak Hella. Kupiłem FK (te z ringami) i muszę dołożyć do tego teraz HIDa bo normalne żarówki nie wyrabiają przy tej soczewce. Krawędź oświetlonego pola jest wyraźna, ale samo światło jest za słabe - jest strasznie ciemno.


Obrazek
t h e r e ' s •• m o r e •• t o •• l i f e •• t h a n •• c a r s •• a n d •• g i r l s •• b u t •• n o t •• m u c h

SPRZEDAM RESZTKI GRATÓW PO GOLFIE --> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=293690" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mlodyTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lip 16, 2009 23:44
Lokalizacja: Grzechynia
Kontakt:

Post autor: mlodyTDI » sob lip 18, 2009 14:16

No niby tak ale pewnie FK jest lepsze niż jakiś sonar Taiwański... Taiwan nawet o regulacje światła się nie postarał. W tych co mam to też właśnie jest ciemno i wczoraj jak wracałem w nocy to musiałem na długich bo prawie nic nie widziałem ;/ Kupię lepsze żarówki może coś to pomoże...
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 14:17 przez mlodyTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
brz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1350
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: brz » sob lip 18, 2009 14:28

mlodyTDI pisze:No niby tak ale pewnie FK jest lepsze niż jakiś sonar Taiwański... Taiwan nawet o regulacje światła się nie postarał. W tych co mam to też właśnie jest ciemno i wczoraj jak wracałem w nocy to musiałem na długich bo prawie nic nie widziałem ;/ Kupię lepsze żarówki może coś to pomoże...
No tak, wiadomo, że lepsze, co nie znaczy doskonałe niestety. Ja po zwykłych zmieniłem na te philipsy po 50 zeta za sztukę. Trochę lepiej było, tablice i znaki to oświetlam z 200 m, ale przed samochodem dalej ciemno. ;]


Obrazek
t h e r e ' s •• m o r e •• t o •• l i f e •• t h a n •• c a r s •• a n d •• g i r l s •• b u t •• n o t •• m u c h

SPRZEDAM RESZTKI GRATÓW PO GOLFIE --> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=293690" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mlodyTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lip 16, 2009 23:44
Lokalizacja: Grzechynia
Kontakt:

Post autor: mlodyTDI » sob lip 18, 2009 16:21

Niestety nie ma rzeczy doskonałych ;/ Ja teraz bawiłem sie trochę z tymi lampami i myśle że teraz powinno być ok. Podłożyłem podkładki pod dolne uchwyty cała lampa sie podniosła i teraz mogę ją troche obniżyć i nie będzie tej dziury takiej dużej :)
Teraz kupię sobie lepsze żarówki ale chcąc je wymienić będę znowu musiał ściągnąć lampy xD



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 373 gości