wymiana żaróweczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trebor102
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 12:53
Lokalizacja: kuj.-pom.

wymiana żaróweczki

Post autor: trebor102 » pt sty 27, 2006 19:04

Witam
Padło mi oświetlenie włącznika świateł . Jak wyjmuje się ten cały moduł z deski rozdzielczej , aby nic nie połamać !!!! Czy są tam więcej niż jedna żarówka? Są jakieś specjalne , czy można je jakoś zamienić?
I jeszcze jedno czy sterowanie lusterkami elektrycznymi powinno być podświetlone w całości ? Bo u mnie podświetlony jest ten krążek od ustawiania , a klawisze przełączania lusterek są ciemne. Jak to się rozkręca?
Proszę o pomoć osobę , która to już robiła i daje pewną radę !!!
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt sty 27, 2006 19:09

po lewej stronie całego modułu jest zaślepka , lub czujnik ABS-u najlepiej jak ją wyciągniesz . I wtedy zobaczysz jak zamontowany jest moduł , czyli jest on na dwóch zatrzaskach które są widoczne od strony tej zaślepki , trzeba je wcisnąć .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 27, 2006 19:10

Zejmujesz zaślepkę obok włącznika. Przez otwór po niej wkładasz palec i naciskasz zaczep włącznika. Wyciągasz włączni, odczepiasz wtyczki. Ta żarówka co najczęściej sie pali jest dostępna od tyłu włącznika, ma plastik z nacięciem na śróbokręcik. Przekręcasz o 90 stopni wyciagasz wymieniasz. sa jescze ze 2lub trzy diody dostępne do wymiany po rozbiórze wyłącznika, ale one rzadko padają.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

trebor102
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 12:53
Lokalizacja: kuj.-pom.

Post autor: trebor102 » pt sty 27, 2006 19:20

bardzo dziękuję , jutro zabieram się do dzieła ,

A co z oświetleniem sterowania lusterkami????????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 27, 2006 19:33

Szukaj w poradach o zmianie koloru podświetlenia lub fotek tu:
http://www.blauertacho.de/doc/vw/vw-spi ... rstand.htm


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » pt sty 27, 2006 19:44

jeśli chodzi o lusterka to podświetlane sa tylko te strzałki do regulacji lusterek natomiast przyciski przełączania lusterek są niepodświetlone. (przynajmniej u mnie)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 27, 2006 19:47

borys1966 pisze: przyciski przełączania lusterek są niepodświetlone
zgadza się. Nawet to rozebrałem bo nie wierzyłem ze tam nie powinno być diodek, i niemam również.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

trebor102
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 12:53
Lokalizacja: kuj.-pom.

Post autor: trebor102 » pt sty 27, 2006 19:54

Nie mogłem usiedzieć Już to wyciągnąłem . Elegancko wychodzi . Jest rzeczywiście tylko jedan żarówka . Ale chyba ciężko będzie to czymś zastąpić , bo ta plstikowa obudowa ( od zarówki ) ma na dole dwa metalowe styki do których są przygrzane przewody żarówki. Pewnie pozostaje kupno oryginału!!! ciekawe ile kasy ???Chyba że coś pokombinuję

Jeszcze raz dzięki za rady !!!
Pzdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 27, 2006 19:56

Bierz starą zarówke na wzór i kupisz w każdym sklepie razem z tym plastykowym cokołem.

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 6:56 pm ]
Kilka złotych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » pt sty 27, 2006 20:00

opis zmiany na diody masz tu http://vwforum.pl/mk3.htm po polsku



NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » pt sty 27, 2006 20:45

Ja kupiłem zwykłe żarówki (z tym że z długimi nóżkami) w sklepi motoryzacyjnym i obkręciłem końcówki na tych metalowych stykach. Złożyłem wszystko i działa już rok.

Natomiast oryginał był dostępny za około 20zł ale tylko w salonie VW.

Zamiennika nie znalazłem ani w InterCars ani w żadnym innym sklepie motoryzacyjnym.

Może Tobie sie uda. Powodzenia



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 27, 2006 20:48

Koło mnie sa w każdym ogólnym sklepie motoryzacyjnym, jak pisałem. Chyba 4-5 złotych


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » pt sty 27, 2006 21:00

Porządne miasto :)
a nie to co u mnie - od tygodnia nie mogę zanaleźć mechanika co ma zegar do ustawiania zapłonu



januszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:08
Lokalizacja: Łódź

Post autor: januszek » pt sty 27, 2006 21:07

Też mam problemik z żaróweczką podświetlania zagara. Wsadziłem podobną 1W, taką z wąsami, w plastikową oprawkę i gdy chciałem włożyć w płytkę i przekręcić okazało się, że żaróweczka jest ciut dłuższa i opiera się o przód wkładki rozpraszającej tak, że nie mogły załapać zaczepy pomarańczowej oprawki o płytkę. U mnie w Łodzi jakoś nie magłem znaleźć pasującej - fakt, w serwisie nie pytałem, a w sklepach teoretycznie mają wszystkie żaróweczki, ale te ciut dłuższe.
Ot problem...
Pozdrawiam,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości