Tylne zaciski hamulcow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » pn lip 06, 2009 00:39

Czy do mkIII na tyl pasuja tylko zaciski z listy ktora podal tom17 czy moze z jeszcze innych aut?



ProAnimal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 18, 2009 01:31
Lokalizacja: Turek

Post autor: ProAnimal » sob lip 18, 2009 01:37

moze ktos mi to wyjasnic ? :p jestem ciemny w tym temacie a mam mega problem tylni prawy zacisk trzyma mi tarcze i sie grzeje cala felga dzis to az byla czerwona i na tym zdjeciu widac dwa zaciski podobno kazdy do mojego golfa ale czemu ni ema tej czesci Obrazek]Obrazek[/URL]



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » sob lip 18, 2009 08:43

według mnie ten zacisk jest jak najbardziej ok.nic tylko zakładac


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » sob lip 18, 2009 09:32

kolego a czego ci brakuje na tych zdjęciach?????

to czego brakuje to jarzma ,na jarzmie zaś są prowadnice zacisku i śruby mocujące do zacisk do jarzma.To są dwie niezależne rzeczy.
Na zdjęciu po lewej stronie fotki masz sam zacisk a w tym małym okienku masz kompletny zacisk z jarzmem


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » sob lip 18, 2009 09:54

ProAnimal, po lewej masz sam zacisk a po prawej masz zacisk z jarzmem.

To że ci trzyma zacisk to problem tylko i wyłącznie rozebrania i nasmarowania lub wymiany tłoczka (36 pln za tłoczek). Popytaj starszych kierowców i mechaników standartowy problem w polonezach fiatach lanciach i innych samochodach starszego typu z tarczami na tylnej osi.

Do smarowania nie używaj żadnych smarów sprejów itp bo to nic nie da, potrzebujesz taka paste: Obrazek


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 18, 2009 10:16

ProAnimal, ponadto typowy problem w tylnych zaciskach to nie odbijanie dźwigni od linki ręcznego. Sprawdź to, jeśli nie odbija łatwo od działania spręzyny to najprościej caly zacisk zmienić bo naprawa jest trudna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ProAnimal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 18, 2009 01:31
Lokalizacja: Turek

Post autor: ProAnimal » sob lip 18, 2009 10:36

bylem z tym u mechanika to mi powiedzial ze zacisk jest do wymiany, podnioslem auto i kolo prawie wogole nie chce sie krecic trzeba sily uzyc zeby sie ruszylo po zdjeciu kola reka próbowałem ruszyc i ciezko. W tym problem ze ja sie nei znam na tym jak to rozebrac i gdzie nasmarowac i czy wogole to cos da czy nie lepiej kupic zacisk



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » sob lip 18, 2009 11:04

zaciski da sie regenerować ale niektórzy mechanicy wolą kupić inny/nowy i tak klient płaci.

Jeśli sie zdecydujesz na zakup to na nowe (tzn nie nowe a regenerowane, nowe są nieosiągalne) musisz przygotować jakieś 500 za 2 i oddać swoje stare. Jeśli chcesz szukać używek to może trafić na taki sam stan jak twoich. Jeśli poszukasz na forum to był wątek jakie zaciski pasują do mk2/3, o ile dobrze pamiętam to któreś od mk4 podchodziły razem z jarzmami.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

ProAnimal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 18, 2009 01:31
Lokalizacja: Turek

Post autor: ProAnimal » sob lip 18, 2009 16:15

to trzeba odrazu kupywac dwa nie moge jednego wymienic ? :) zastanawiam sie nad tymi aukcjami jakie wy byscie wybrali ? uzywany i nastepny uzywany zregenerowany



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » sob lip 18, 2009 16:25

ProAnimal, popełniasz wielki błąd....taka moja opinia...
też nigdy nie regenerowałem zacisków i jakież odkrycie było jak się dąło je rozebrac....eureka...potem regeneracja to było marzenie.....to tak napradę wcale nie jest trudne...obecnie dla mnie rozebranie zacisku 38mm to dobra godzina ze złożeniem...ale skoro wolisz wydac 350zł za jeden zacisk ,a pomimo tego drugi za jakiś czas szlag trafi to Twój wybór...swoją drogą niezłych masz mechanicznych doradców...pewnie ,że mechanikowi nie chce się rozbierac zacisków,skoro klient może kupic nowy (zapewnie nie znają cen nowych i ich dostępności)

jeśli jednak wolisz kupic nowy zregenerowany to polecam jednak ten z drugiej aukcji...niech jednak napisze Ci kto ,co za firma go zregenerowała....pan Henio w garażu z blachy falistej czy jakaś firma...potem sobie w necie sprawdzisz opinie o niej

Moje zaciski które kupiłem za 60zł też nie ruszały się wogóle,dzwignie ręcznego kleszczami z duża siłą przesuwałem ,a teraz.....dwoma palcami


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » sob lip 18, 2009 16:34

mate64 pisze:musisz przygotować jakieś 500 za 2 i oddać swoje stare
a za pół roku spowrotem będziesz mógł je odkupić za 500 i oddac te co kupisz teraz - normalnie złoty interes



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » sob lip 18, 2009 17:07

ProAnimal pisze:to trzeba odrazu kupywac dwa nie moge jednego wymienic ? :) zastanawiam sie nad tymi aukcjami jakie wy byscie wybrali ? uzywany i nastepny uzywany zregenerowany
a jak sobie wybrażasz: jeden zregenerowany, odbija, ręczny mocniej trzyma a drugi stary, przycina sie, czasem nie odbija, ręczny nie łapie a tu nagłe hamowanko....

pozatym to usterka która sie powtarza i zaciski tylne raz na rok dwa sie rozbiera :chytry:

zanim kupisz to poszukaj w faq porady obecnego tutaj kolegi leona lub budzia, krok po kroku opisana regeneracja zacisku. :chytry:

Tym bardziej że u ciebie występuje tylko problem z tłoczkiem a nie z całym zaciskiem (póki co) a to jest 15 minut roboty. Może 20 bo gorąca jest i płyny trzeba uzupełniać :grin: :kufel:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 18, 2009 17:15

Kledzy ja jednak bym nie dramatyzował.
W zasadzie jak napisalem jedyny problem w tylnym zacisku tym oryginalnym z mk3 to nie odbijajaca dźwignia ręcznego. Czy ona jest sprawna czy nie można łatwo sprawdzić ręką kupując.
Potem kupić sobie zestaw naprawczy Autofrena z gumkami i wszystkie pozmieniać. I 95 procent że na lata będzie spokój, żadnego sensu niema zmieniać oba zaciski jeśli drugi jest sprawny. Czyli zacisk używany NIEREGENEROWANY za 100 zeta, gumki za 20 zeta i wsio. Natomiast gdyby oba trzeba zmieniać bo oba zepsute - to wtedy mk4 używki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ProAnimal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 18, 2009 01:31
Lokalizacja: Turek

Post autor: ProAnimal » sob lip 18, 2009 17:56

nom ja juz sie przerazilem ze kupie jeden a drugi mi sie zepsuje nie spie na pieniadzach a juz ten wydatek to dla mnie meka ;/ jak bede kupywal to kupie ten regenerowany(mysle ze dobrze nie wiadomo czy tamta uzywka dobra i nie wiadomo na jak dlugo a na ten zregenerowany jest 12 miesiecy gwarancji). W poniedzialek jade do znajomego i zobacze co on powie siedzi w tym od malego rozbiera auta i jest mechanikiem w niemczech.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 511 gości