Problem ze światłami mijania w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Co może być przyczyną problemu?

Jakieś zwarcie
3
50%
Przekaźniki świateł
0
Brak głosów
Włącznik świateł mijania
2
33%
Żarówka lub bezpiecznik
1
17%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Arytm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 12, 2009 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem ze światłami mijania w mk2

Post autor: Arytm » pt lip 17, 2009 21:20

Witam serdecznie!
Nie wiem, jak rozgryźć temat od strony technicznej, więc postaram się opisać co mnie boli (a właściwie mojego VW). Gdy włączam światła mijania, świeci się tylko lewa żarówka. Myślałem, że się przepaliła więc ją wymieniłem, i dalej :ass: . Zacząłem sprawdzać bezpieczniki - wszystkie ok. Wiązkę świateł mam podpiętą pod przekaźniki (są dwa; od długich i od mijania), jednak problem pojawia się dalej nawet, gdy zamieniłem przekaźniki kolejnością. Sprawdziłem obydwie kostki, w które wpina się żarówki i też są sprawne. Zauważyłem jeszcze jedną niepokojącą rzecz; gdy przy włączonych światłach mijania dam długie, lewe światło (to sprawne) przestaje się świecić tak, że zostaje tylko żarówka od pozycyjnego, natomiast w prawym włącza się długie. :grrr: Jeśli ktoś wie, co może być przyczyną problemu, proszę o pomoc :otepienie:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lip 17, 2009 21:24

wygląda na to że nie masz masy albo od jednego przekaźnika , albo jedna lampa Ci nie masuje



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » pt lip 17, 2009 21:27

przewody od przekażnika do kostek żarówek masz pozamieniane , a szczególnie czy masa w żarówkach jest dobrze połączona ??? do odpowiedniego wejścia w żarówce tyle mogę pomóc na odległość
Ostatnio zmieniony pt lip 17, 2009 21:27 przez majster heniek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
GTI07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 15, 2008 00:48
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: GTI07 » pt lip 17, 2009 21:36

Witam.Miałem coś takiego u siebie w mkII i była to wina źle włożonych kabli w kostkę od świateł.


Pozdro:)

Awatar użytkownika
Arytm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 12, 2009 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Arytm » pt lip 17, 2009 21:38

majster heniek pisze:przewody od przekażnika do kostek żarówek masz pozamieniane , a szczególnie czy masa w żarówkach jest dobrze połączona ??? do odpowiedniego wejścia w żarówce tyle mogę pomóc na odległość
Wszystko powinno być dobrze podpięte, ponieważ wcześniej działało i stąd pierwsze podejrzenie padło na przepaloną żarówkę :otepienie: W każdym razie jeśli jutro nie uda mi się rozwiązać problemu, to wrzucę fotki z opisem co i jak jest podpięte. A nuż się coś odczepiło. :x
miś fazi pisze:wygląda na to że nie masz masy albo od jednego przekaźnika , albo jedna lampa Ci nie masuje
Macałem kable i sprawdzałem wszystkie połączenia na linii przekaźniki - kostki świateł, ale jutro pomacam jeszcze raz. Dziś już za ciemno a samochód stoi samotny na ciemnym parkingu... :(



Awatar użytkownika
GTI07
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob lis 15, 2008 00:48
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: GTI07 » pt lip 17, 2009 21:47

To jest też możliwość że przełącznik z długich robi zwarcie.Wezmę jeszcze pomyślę i jak coś wpadnie mi do głowy to dam znać.


Pozdro:)

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » sob lip 18, 2009 04:15

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=64358
przeglądnij ten temat , są tam schematy i po nich dojdziesz przyczyny , w ankiecie brak - Inne przyczyny i na to bym stawiał


Obrazek

Awatar użytkownika
Arytm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 12, 2009 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Arytm » wt lip 21, 2009 22:47

Witam wszystkich!
Po dłuższej zabawie ze światłami stwierdziłem z kolegą, że najlepiej wrócić do świateł seryjnych, więc odłączyliśmy przekaźniki i wszystko działa jak powinno. Wniosek jest jeden - instalacja od przekaźników musi być walnięta. Zostawiłem ją u kolegi żeby sprawdził, co może być nie tak, ale jak już je ogarnie, to wszystko powinno być cacy :bigok:
Dziękuję wszystkim za porady :grin:
Pozdrawiam
Arytm



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości