Sprzęgło zimne działa lekko, ciepłe ciężko.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » śr cze 17, 2009 15:45

panowie ja ,a zwykłą skrzynie na 1 wałek wybierak i zwykłe sprzęgło z łapą na linkę u góry

i tak sobie myślę ze rozgrzeje auto i wezmę jakiś kij i wcisnę kijem prosto na skrzyni sprzęgło

mi się wydaje ze to tulejki w których chodzi wałek od widełek wyciskowych i łapy na linkę

tzn one chyba są z badziewnego tworzywa i trzeszczą , są chyba za twarde

w maluchu był odwrotna sytuacja ze były z miękkie


ja kiedyś podlałem olejem je i ucichło na 3 tygodnie ale nie mogę ciągle lać bo padnie sprzęgło

dodam ze u mnie trzeszczy przy kocu wciśniętego pedału sprzęgła a jak wcisne szybko to nie trzeszczy


mi się zdaje ze to porostu konstrukcja taka , za doży nacisk na te tulejki przydało by się łożysko tam


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Post autor: pablo111l » śr cze 17, 2009 19:06

panowie a jakie macie silniki i skrzynie
czy ten problem występuje w 1 rodzaju skrzyni?
ja mam 1,3 na wtrysku i 5-biegowa skrzynie. wiem ze w mkIII i temu podobne z silnikiem 1,4 mają takie same albo podobne
troszke mnie to wkurzyło bo niektóre elementy nie maja 4o tys przejechane, a ja spokojnie jeżdżę



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » śr cze 17, 2009 19:15

A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tym sprzęgłem.... bo wiem, że ideał jest taki, że powinno brać od połowy, ale u znajomego bierze od góry... znaczy nie wiem czy dobrze to nazywam... Chodzi o to, że jak wciśnie sprzęgło, wrzuci jedynkę i chce ruszać to samochód zaczyna ruszać dopiero jak przekroczy połowę i prawie nogę zdejmuje ze sprzęgła... a u mnie jest odwrotnie... wcisnę sprzęgło, wrzucę jedynkę i tylko troszkę puszczę sprzęgło i auto zaczyna ruszać, czyli zaczyna mi ruszać samochód zanim moja noga dojdzie do połowy... i teraz jest pytanie... Które sprzęgło chodzi lepiej... ?????


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr cze 17, 2009 20:14

upel zdecydowanie wersja nr 2

[ Dodano: 17 Cze 2009 20:17 ]
pablo111 umnie kiedy mialem skrzynie 4 biegowa dzialo sie to samo co teraz w skrzyni 5 biegowej,dlatego mysle ze to nie jest wina skrzyni.Ktos na forum mial takie same problemy ze skrzyniami od 1,6 czy 1,8,a ta sa napewno inne skrzynie niz w moim 1,4
Ostatnio zmieniony śr cze 17, 2009 20:19 przez krisss.79, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » śr cze 17, 2009 21:47

czyli lepiej jest jak puszczam sprzęgło i puszczę tylko trochę i już zaczyna jechać???

A propo skrzyń biegów to wydaje mi się, że nie ma tu znaczenia i na pewno nie jest to związane z nią, ale z samym mechanizmem działania sprzęgła....

P.S. Na pocieszenie dodam, że latając po internecie to nie tylko my (VAGowcy) się z takimi problemami borykamy, ale i inne auta też mają takie problemy... Chociaż mnie to nie pociesza... :chytry:


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr cze 17, 2009 22:10

No niestety,nasze autka maja wiele zalet,ale i zdazaja sie wady,ja i tak kocham swego goferka :grin: :grin:

[ Dodano: 17 Cze 2009 22:13 ]
czyli lepiej jest jak puszczam sprzęgło i puszczę tylko trochę i już zaczyna jechać???
oczywiscie ze tak,tak wlasnie dziala linka z samoregulatorem.


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » czw cze 18, 2009 15:50

gdzieś kiedyś czytałem ze golf ma coś w rodzaju pól sprzęgła

a wygląda to tak ze do 1 i wstecznego wali się sprzęgło do końca a inne do połowy wystarczy

oczywiście mówię o aucie z samo napinającą linką

i zeczywiscie tak jest i nawet wtedy sprzęgło nie trzeszczy

a sprzęgło ma łapać z 4 cm przed górą

bo samonapinająca linka ustawia tak sprzęgło ze 1 cm na pedale jest luz i zaraz juz sprzegło


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Post autor: pablo111l » czw lip 16, 2009 21:19

Udało sie komuś rozwiazać problem?



noomercy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 27, 2009 23:59
Lokalizacja: w-wo

Post autor: noomercy » czw lip 16, 2009 21:48

ejj ja mam to samo, skrzynia 4b , pedal trzeszczy jakby mial straszny opor zwlaszcza na rozgarzanym sliniku. wszysycy mowia co ma silnik do tego, no jednak ma skoro cos jest na rzeczy!
mechanik mowi ze to wina mocowania pedalow bo luzne ale mi sie wydaje ze po prostu jest to wynik jakiegos dziwnego oporu.. trzeszczy tak ze ciezko to wytrzymac jak stare drzwi. nie wiem co z tym zrobic. nikt nie wie ?



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » czw lip 16, 2009 21:56

Chyba nikomu :( :(

[ Dodano: 16 Lip 2009 22:23 ]
Chociaz powiem wam ,ze umnie linka od gazu opierala sie o pokrywe silnika[tam gdzie sie leje olej],dzisiaj ja podpiolem tak ze juz nie opiera sie o pokrywe silnika,i ten zabieg troche pomogl,juz tak ciezko nie chodzi i nie trzeszczy jak wczesniej.linka sie nagrzewala i przechodzilo cieplo na podal sprzegla,w kazdym badz razie umnie troche pomoglo :grin:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości